Danıştay’a davamızı açtık

Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk yaptığı basın açıklamasında, “Çalışanların hakkının her platformda mücadelesini veriyoruz. Danıştay’a davamızı açtık"

Danıştay’a davamızı açtık
Danıştay’a davamızı açtık Admin
Bu içerik 132 kez okundu.

Yazılı bir açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, “12 Ağustos’ta yayınlanan Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliğinde ve 25 Ağustos’ta yayınlanan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te çalışanları mağdur eden düzenlemelerin iptali için sendikamız tarafından Danıştay’da dava açılmıştır. Türk Sağlık-Sen olarak hem hukuki süreci hem de bakanlıkla görüşmeleri titizlikle yürüterek çalışanların mağduriyetlerinin önüne geçmek adına tüm gücümüzle mücadeleye devam ediyoruz. Açtığımız davalar düzenlemelerde kapsam dışı bırakılan çalışanlar ve teşvik ek ödemesinden mahrum edilen tüm çalışanlarının bu mağduriyetlerinin sonlanması, taban, teşvik ve destek ödemeleri çok düşük bırakılan sağlık hizmetlerinin cefakâr çalışanlarının hakkını teslim edilmesi içindir.Mücadelemiz çalışanları mağdur eden düzenlemelerin yeniden değerlendirilmeye alınması içindir” dedi.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Öztürk, “Sosyal devlet ilkesinin gereğini hatırlatmaya, hak edene hakkının verilmesi adına vicdanların sesi olmaya devam ederek çalışanların haklı talepleri için mücadeleyi her daim sürdüreceğiz.Taban, teşvik veya destek adı her ne olursa olsun yapılan tüm iyileştirmeler olumludur fakat çalışanlar adına makul dertlerine derman olabilecek düzenlemeler olması da bize göre bir zorunluluktur.Sağlık çalışanları için bu anlamda reformun üstüne yeni bir çağ açılmasını istiyoruz.Sorunları ve sahada görev yapan kıymetli sağlık çalışanlarımızın taleplerini tüm platformlarda Genel Merkezimizden şubelerimize kadar her bir teşkilat mensubumuzun gayreti ile gündeme getirme ve çözüm üretme gayretindeyiz. Eksikler tamamlansın, düşük ödemeler arttırılsın ve mutlu çalışan, mutlu Türkiye idealimize yaklaşılmasıdır gayemiz. Biz mücadele edenlerin her zaman kazanamayacağını ama kazananların hep mücadele edenler olduğunu biliyoruz ve bu inançla sendikacılığımız yapıyoruz” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#afyon #mehmetaliöztürk #sağlık #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarılar diliyorum
Başarılar diliyorum
Şahin ilçe ilçe dolaşıyor
Şahin ilçe ilçe dolaşıyor