Reklamı Geç
Advert

ÇİFTÇİ AÇSA, HALKIMIZ DA AÇTIR

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz çiftçinin ve besicinin zor günler geçirdiğini belirterek iktidarı eleştirdi. İl Başkanı Görgöz, “Bugüne kadar milyonlarca büyük ve küçükbaş canlı hayvan, yüzbinlerce ton kırmızı et ithalatına kapıyı açan iktidar, yerli hayvancılığı tüketti, bitme noktasına getirdi."

ÇİFTÇİ AÇSA, HALKIMIZ DA AÇTIR
ÇİFTÇİ AÇSA, HALKIMIZ DA AÇTIR Admin
Bu içerik 176 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yazılı bir açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Ülkemizde et, süt ve yumurta başta olmak üzere en temel hayvansal gıdaların fiyatları sürekli artıyor. Saray iktidarı ise Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinin (TKK Market) etiketlerindeki kuruşluk indirimlerle halkı oyaladığını zannediyor.  AKP Genel Başkanı Erdoğan, TKK Market raflarında mal kalmadığını, rafların boşaldığını, yeni depolar kurulması için talimat verdiğini söylüyor. İstikrarlı bir üretim olmayınca, TKK Marketlerindeki rafların boşalmış olması gayet normaldir. Et fiyatlarında talimatla yüzde 30 indirim yapılacağını duyuran Erdoğan, Türkiye’deki sadece 14 Et ve Süt Kurumu Mağazasındaki indirimli et satışıyla etin ucuzlayacağını savunuyor. Tüm bunlar iktidarın ülkeyi günübirlik politikalarla yönettiğinin, üvey evlat muamelesi yaptıkları üretici ve besicinin ürününü ucuza kapatıp, onları daha da yoksullaştırarak etiketleri düşürüp, sanal ucuzluk yaratma peşinde olduğunun birer göstergesidir”

İHRACATA ONAY VERİLDİ

“Tarım ve Orman Bakanlığı geçen hafta yaptığı duyuruyla, 150 bin büyükbaş erkek besilik sığır ithalatına kapıları açtı” diyen Görgöz, “Aynı gün 31 Aralık’a kadar küçükbaş canlı hayvan (erkek toklu koyun) ihracatına da onay verildi. İthal listesindeki ırklara bakıldığında, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden canlı hayvan ithalatı yapılacağı, milyonlarca doların yabancı ülkelerin besicilerine akıtılacağı görülüyor. Bugüne kadar milyonlarca büyük ve küçükbaş canlı hayvan, yüzbinlerce ton kırmızı et ithalatına kapıyı açan iktidar, yerli hayvancılığı tüketti, bitme noktasına getirdi. Et fiyatlarının fahiş seviyelere ulaştığı, insanlarımızın et alamaz hale getirildiği bu ortamda bir yandan canlı sığır ithalatına onay veren iktidar aynı gün yayınladığı bir başka kararla da kesimlik hale gelmiş, 1-2 yaşındaki erkek toklu koyun ihracatına izin veriyor” dedi. ODAK HABER MERKEZİ

 

#yalçıngörgöz #CHP #tarımveormanbakanlığı #akparti #siyaset
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM