Hiç kimseden bir çekincemiz yok

Afyonspor’a karşı aldıkları mağlubiyeti hazmedemeyen Bursalı yöneticiler ve muhabirlerin, “Taraftarlar sizi herhalde güllerle çiçekle karşılamayacaklardır. Attıkları tekmenin bir hesabı sorulur” açıklamasına cevap veren Afyonspor Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş, “Buradan söyledikleri cümleleri aynen iade etmek istiyorum”

Hiç kimseden bir çekincemiz yok
Hiç kimseden bir çekincemiz yok Admin
Bu içerik 170 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hafta sonunda kendi saha ve seyircimiz önünde Bursaspor’u 1-0 yenerek üç puanını hanesine yazdıran HES İlaç Afyonspor’da keyifler yerinde. Müsabaka sonrasında ise Bursalı yöneticiler ve spor muhabirlerinin Afyonspor ve Afyon taraftarlarını tehdit etmesi dikkatlerden kaçmadı. Canlı yayında, “Attıkları tekmenin bir hesabı sorulur. Yapılan tezahüratlar çok çirkin bunun birde Bursa’sı var, Bursa’da linç etme bu taraftarlar sizi herhalde güllerle çiçekle karşılamayacaklardır. Yaptıklarının dört beş katı fazlası olacaktır. Özellikle bu Afyonsporlu oyuncuların attıkları tekmelerin herhalde bir hesabı Bursa’da görülür” ifadelerini kullanan yöneticilere ve muhabirlere tepki çığ gibi. .

GAYET GÜZEL AĞIRLADIK

Bursalıların yaptığı açıklamalara Afyonspor Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş’ta kayıtsız kalmadı. Karakuş, “Maalesef Bursaspor’lu yöneticiler çok kindar bir şekilde ‘Evimize de gelecekler, evimizde de onları iyi karşılamayacağız, çiçekle gülle karşılamayacağız’ şeklinde üslupsuz, izansız harekette ve söylemlerde bulunmuşlar. Beni bu durum çok üzdü açıkçası çünkü biz protokolde başkanlarını ve yöneticilerini gayet güzel bir şekilde ağırladık. Nezaketimizi hiç bozmadık lakin kendi taraftarlarının deplasmanda olmamalarına rağmen üç sloganlarından birisi küfürdü. Çok üzülerek takip ettim bunu ki misafir takımın durduğu yer bizim hemen yakınımızdı malum. Yönetici olacak arkadaşlarında sanki bir hedef göstererek ‘Onları çiçek ve gülle karşılamayacağız’ açıklamaları yöneticiliğe de yakışmaz spor camiasına da yakışmaz. Bunu hiçbir şekilde açıklayamayız. Spor kardeşlik hukukunu devam ettirmek için bir araçtır. İntikam ateşiyle mesaj vermeleri çok doğru değil. Buradan söyledikleri cümleleri aynen iade etmek istiyorum. Bizde oraya geleceğiz ve maçımızı izleyeceğiz. Hiç kimseden bir çekincemiz yok” dedi.

Muhabir: Maç sonu değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Süleyman Karakuş, Sezonun ikinci maçıydı ama evimizde ilk maçtı. Çok heyecanlıydık. 2. Ligde grubumuz sert bir lig. Zor geçen maçlar. Hepsi birbirinden zorlu, zorluk derecesi olan maçlar. Bursa maçı bu maçlardan birisiydi. Bu sezon sezon başından beri genç, koşan, mücadele eden ve bunun yanında tecrübeyle birleşen bir kadro kurduk. Yaş ortalamamız 24-25… Biz oynanan oyundan memnunuz. Üç dört tane net golümüz kaçtı. Buna rağmen Allah’a çok şükür 1-0 gibi bir skorla evimizde galip gelmeyi bildik. Çok güzel bir atmosfer vardı. Koşan ve 90 dakika durmayan bir takımımız vardı. Ben teknik heyetime ve seyircilerimize teşekkür ediyorum. Seyir zevki yüksek bir maç oldu…

Muhabir: Takıma yeni transfer olanlar takıma adapte olabildiler mi?

Süleyman Karakuş, “Bunun için beş hafta gibi bir sürece ihtiyacımız var. Biz tam kapasite oynamadık Bursa maçında. Üç gün önce aramıza katılan arkadaş vardı mesela. O sebepten esas Afyonspor’u dört beş hafta gibi bir süreçte göreceğiz. Üzerine koyarak gidiyoruz. Nazilli maçından sonra Bursaspor maçı farklıydı bence. Hem kondisyon olarak, hem güç olarak, hem skor olarak zaten bunu gördük. Kesinlikle bu ligde iyi işler başaracağımıza inanıyorum. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ambiyans oldu. Onlar bizim 12. Gücümüz sahadaki... Lütfen Afyonspor’u ne olursa olsun desteklemeye devam etsinler. Çünkü şehrimizin tek profesyonel takımı ikincisi yok. Bütün grupları, bütün farklı düşünceleri birleştiren tek organizasyon Afyonspor’un maçıdır. Gelen herkese, katılımcılara, taraftarlara, protokole gelen mülki amirlerimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Lütfen bizi yalnız bırakmayın, bu takıma sahip çıkalım bu takım bu kadroyla güzel işler başaracak, sahip çıkmamız gerekiyor. Mütevazi bir bütçeyle güzel bir kadro kurduk. İnşallah çok ümitvar olalım, önümüzdeki günler çok güzel günlere gebedir…

Muhabir: Taraftarın yoğun ilgisi, oğun katılım takımın motivasyonunu da artırdı ve başarılarını katladıkça katladı öyle değil mi?

Süleyman Karakuş, Kesinlikle! İşin şov kısmı ayrı bir şey tabi… Benim maçtaki en zevk aldığım anlardan birisi maç başlarındaki, aralardaki ve bitimde ki şovlardır. O ışıkla müzikle şovlar ve sloganlar Afyonspor’a yakışır bir üslupla bunları devam ettireceğiz. Sporda şiddetin ve hakaretin olmaması gerektiği kanaatindeyim. O sebeple taraftarımızda bir Afyonluya yakışır şekilde evimize gelen konuk olan misafirler takımlara o şekilde davranmalarını rica ediyorum. Bize yakışan şekilde davranmak her zaman artı ve kalite katar diye düşünüyorum. Şuna da değinmek istiyorum. Son birkaç gündür Bursa medyasında çıkan haberleri attı arkadaşlarımız. Maalesef Bursaspor’lu yöneticiler çok kindar bir şekilde “Evimize de gelecekler, evimizde de onları iyi karşılamayacağız, çiçekle gülle karşılamayacağız” şeklinde üslupsuz, izansız harekette ve söylemlerde bulunmuşlar. Beni bu durum çok üzdü açıkçası çünkü biz protokolde başkanlarını ve yöneticilerini gayet güzel bir şekilde ağırladık. Nezaketimizi hiç bozmadık lakin kendi taraftarlarının deplasmanda olmamalarına rağmen üç sloganlarından birisi küfürdü. Çok üzülerek takip ettim bunu ki misafir takımın durduğu yer bizim hemen yakınımızdı malum. Onlar o hakarete başlayınca bizim taraftarımız cevap vermek durumunda kaldı. Yönetici olacak arkadaşlarında sanki bir hedef göstererek “Onları çiçek ve gülle karşılamayacağız” açıklamaları yöneticiliğe de yakışmaz spor camiasına da yakışmaz. Bunu hiçbir şekilde açıklayamayız. Spor kardeşlik hukukunu devam ettirmek için bir araçtır. İntikam ateşiyle mesaj vermeleri çok doğru değil. Buradan söyledikleri cümleleri aynen iade etmek istiyorum sizin aracılığınızla. Bizde oraya geleceğiz ve maçımızı izleyeceğiz. Hiç kimseden bir çekincemiz yok.

Muhabir: Önümüzdeki sezonda da büyük başarılar bekliyorsunuz değil mi?

Süleyman Karakuş, Biz sezon başından beri üç ana kural belirledik. Bir kurumsallaşacağız dedik. Yani şirketleşmemiz lazım. İki gençleşeceğiz dedik ki takımın geleceği için bunu yapmamız lazım. Üç gençleşerek güçleneceğiz dedik. En sonunda da mali disiplini sağlamamız lazım. Bunları yaptığınız zaman zaten mali disiplin geliyor arkadan. Tamamen kamu kaynağı olmadan yürüyen bir Afyonspor var şu anda. Kendi ayakları üzerinde duran ve öz kaynaklarını oluşturmaya çalışan… Yönetimimiz gece gündüz sponsor bulmak için çalışıyor. Bu sebeple bu seneki hedefimiz bunlarla birlikte play-off oynamaktır. İnşallah bu takımda o hedeflerini ben tutturacağını düşünüyorum. Biz elimizden geleni yapacağız, sahip çıkacağız. Bu Süleyman Karakuş’un, Ahmet’in Mehmet’in problemi ve ya konusu değil. Bu takım bugün bize bir emanet. Bir dernek gözüyle bakıyorum ben buna. Bu emaneti en güzel şekilde bizden sonrakilere başarılı ve borçsuz bir şekilde teslim etmektedir. Bütçesi, mali disiplini, üst yapısı, alt yapısı tesisleri bitmiş şekilde teslim etmektir. Bizim hayalimiz bu… Sezon başından beri çoğu kişiye çağrıda bulunduk ama maalesef talip çıkmadı. Bizler Afyonspor’u hiçbir zaman belediye başkanımızın bizleri cesaretlendirerek sahipsiz bırakmayın talimatı sonucunda biz göreve devam ettik. Devam etmeye de çalışıyoruz ama mali olaraktan takımın gerçekten desteğe ihtiyacı var. Sağ olsunlar bu çağrımıza karşılık veren firmalarda oldu. Ana sponsorumuzHes İlaç’a da teşekkür ediyorum. Afyonlu bir firmamız İstanbul merkezli. Çok büyük fedakarlıklar yaparak bizlere destek oldular. Devamlarında inşallah şu anda görüşme halinde olduğumuz firmalar var. Bizler bu mali kaynak noktasında firmaları çoğaltmaya devam ediyoruz. Şu anda ki durumumuz budur. Takımımızın kurulması hemen hemen bitti çünkü. Bir tek forvet hattımıza bir takviye düşünüyoruz. Bütün taraftarlarda onu merak ediyor eminim zira bana gelen mesajlarda öyle. Mali disiplini bozmayan bir transfer olursa yapacağız. Mali disiplinden taviz verme şansımız yok. Çok uçuk kaçık rakamlar var. Bütçemiz belli ki o bütçenin üzerinde bir transfer yapıldığında içerideki denge bozuluyor.  bu sefer iyileştirme talep ediliyor “Biz neden düşük alıyoruz” a geliyor konu. Hatta bugün bir arkadaş gelecek netleşirse de ilk sizin aracılığınızla duyuralım… >>ODAK HABER MERKEZİN

 

#afyon #afyonspor #süleymankarakuş #bursaspor #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit annesi son yolculuğuna uğurlandı
Şehit annesi son yolculuğuna uğurlandı
DKMP’de yangın tatbikatı
DKMP’de yangın tatbikatı