Reklamı Geç
Advert

İKTİDARA EĞİTİMÇAĞRISI

Millî Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO), “İlk Ders Ahlâk ve Maneviyat” başlıklı ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi

İKTİDARA EĞİTİMÇAĞRISI
İKTİDARA EĞİTİMÇAĞRISI Admin
Bu içerik 98 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Basın açıklamasında, eğitim sisteminin Batı temelli olduğuna dikkat çekilirken, sistemin önce ahlâk ve maneviyat temeline dayalı olarak düzenlenmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Batıcı eğitim sisteminin kültürümüze ve ahlâkımıza uygun bir sistem olmadığının altını çizdi. Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO), Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nde yeni eğitim-öğretim yılına yönelik ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ortak açıklamada eğitim sisteminde ahlâk ve maneviyatı önceleyen bir sistemin uygulanması için çağrı yapılırken, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Batıcı eğitim sisteminin kültürümüze ve ahlâkımıza uygun bir sistem olmadığının altını çizdi.

BATI TAKLİDİ BİR SİSTEM

Eğitimde uygulanan sistemin Batı taklidi bir sistem olduğuna değinen Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, sistemin değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Okulların açılması ile birlikte 19 milyon öğrenci ve 1 milyon 600 bin öğretmen eğitime başlayacak. Eğitim ve öğretim birçok sorunla başlayacak. Bugünkü eğitim sistemimizde nasıl bir insan yetiştirilmek istendiği bilinmiyor. Bugünkü sistem Batı taklidi bir sistem. Bu sistemde gençlerimiz kendi kültürümüze ve ahlâki yapımıza ters olarak yetiştirilmeye devam ediliyor. Bunun için önce ahlâk ve maneviyat temeline uygun yeni bir sistem uygulanmalı” dedi.

SORUNLARA ÇÖZÜM OLMADI

Uygulamada bulunan sistemin öğretmeni, öğrenciyi ve veliyi değersizleştirdiğine dikkat çeken Sürücü, çıkarılan Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun sorunları bitirmek yerine daha da büyüttüğünü ifade ederek, “Bu sistemde öğretmenler değersizleştirilmiştir. Öğretmenin değeri olmayan toplum ilerleyemez. Çıkan Öğretmenlik Meslek Kanunu, öğretmenlerimizin dertlerini daha da arttırmaktadır. Bu kanun öğretmenlerin 60 yıllık kanun hayalini bitirmek yerine 60 yıl daha uzatmıştır. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı maddi getiri için olmamalıdır” dedi.

ÖĞRETMENLER ATAMA İSTİYOR

Uygulamada olan ücretli öğretmenlik sisteminin faydadan ziyade zarar verdiğini ifade eden Sürücü, yeterli atamanın yapılması için çağrıda bulunarak, “Görünen odur ki yıllardır kanayan yara olan ücretli öğretmenlik bu sene de devam edecektir. Yeterli sayıda atama yapılarak ortaya çıkan ücretli öğretmenlikten vazgeçilmelidir. Yeni açılan anaokulu ve kurumlar hangi sorunu çözecektir” diye konuştu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#afyon #eğitim #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM