Reklamı Geç
Advert

Afyon TOKİ’den payını aldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yüz Yılın Konut Projesi ve ilimizdeki TOKİ yatırımları ile ilgili konuştu; “Afyonkarahisar’da her alanda olduğu gibi TOKİ yatırımlarından önemli bir pay aldı"

Afyon TOKİ’den payını aldı
Afyon TOKİ’den payını aldı Admin
Bu içerik 102 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı projenin Türkiye tarihinde görülmemiş bir sosyal konut hamlesi olduğuna dikkat çeken Özkaya, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde Afyonkarahisar’da TOKİ eliyle büyük yatırımlar yaparak, halkımızın ev sahibi olmasını sağladık. Şuanda yine 1. Faz da 250 bin tane, 2 fazda 250 bin tane olmak üzere toplamda 500 bin konutlu proje ile halkımız kira öder gibi ev sahibi olacak. Şehrimiz için de takiplerimiz neticesinde 2 bin 600 konut yapılacak, dün biz 2 bin 450 olarak duyurduk, bugün Bolvadin ilçemiz içinde 150 konut ilave olarak bu rakama ulaşıldı. Süreç içerisinde bu sayı giderek artacak”

SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Milletvekili Özkaya, “Vatandaşlarımız çok avantajlı olması nedeniyle bu projeden istifade etmek istiyor. İnşallah ihtiyaç görülen tüm ilçelerde bu projeden konut yapılacak. Bazı ilçelerimizde arsa ile alakalı sorunlar var, onların giderilmesi için bizlerde ilgili kuruluşlar ile görüşüyoruz. Bu sorunları çözer çözmez proje kapsamında yapılacak konutlar açıklanacak. Proje kapsamında ilimize, ilçelerimize daha fazla konut yapılmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız hemşerilerimiz müsterih olsun, süreci yakinen takip ediyoruz, talep edilen tüm ilçelerimizde bu sosyal konutların yapılması için gayrette bulunacağız” dedi.

TAMAMLANAN 8 BİN 984 KONUT VAR

TOKİ’nin AK Parti iktidarları öncesinde faal bir kuruluş olmadığına dikkat çekerek açıklamalarına devam eden Milletvekili Özkaya, “Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve sosyal devlet anlayışı neticesinde vatandaşlarımızın ev sahibi olmasına olanak sağlayan TOKİ, AK Parti hükümetleri döneminde tam anlamıyla işlev kazandı. Milyonlarca insan TOKİ sayesinde ev sahibi oldu. Afyonkarahisar’da her alanda olduğu gibi TOKİ yatırımlarından önemli bir pay aldı. Şuana kadar ilimizde il merkezi, ilçelerimiz, beldelerimiz ve tarım köy konutları dahil toplam 8 bin 984 konut inşa edilerek hak sahiplerine teslim edildi. 2 bin 896 konutunda inşası il genelinde devam ediyor.  TOKİ konutların yanı sıra, çok sayıda okul, hastane, stadyum ve hizmet binalarını ilimize kazandırdık” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #aliözkaya #TOKİ #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM