Hizmette ayrım yapılıyor

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ı karış karış ziyaret etmeye devam ediyor. Vatandaşların sıkıntılarını yerinde dinleyerek çözüm üreten Köksal, "Ben oy veren vermeyen bütün hemşerilerimin haykıran sesi olmaya, nerede bir sıkıntı varsa nerede bir sorun varsa oraya gidip oradaki hemşerilerimle beraber mücadele etmeye devam edeceğim" dedi

Hizmette ayrım yapılıyor
Hizmette ayrım yapılıyor Admin
Bu içerik 90 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Bolvadin İlçesi ile ilçeye bağlı; Dişli, Özburun beldeleri ve Kemerkaya Köyü'nü, Çobanlar İlçesi'ni, Sandıklı İlçesi'ne bağlı Karacaören Köyü'nü, Dazkırı İlçesi ile ilçeye bağlı; Kızılören, Yüreğil, Sarıkavak köylerini ziyaret etti.Milletvekili Burcu Köksal ilk ziyaretini Bolvadin İlçesi'ne gerçekleştirdi. Bolvadin CHP İlçe Başkanlığında partililerle birlikte gündemi değerlendiren Köksal, daha sonra beraberinde CHP Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Çengel, CHP Bolvadin İlçe Kadın Kolları Başkanı Kezban Çubuk ve partililerle birlikte ilçe merkezi, ilçeye bağlı belde ve köylerde esnaf, vatandaş ve çiftçileri ziyaret ederek sıkıntıları yerinde dinledi.

VATANDAŞ SIKINTILI

Bolvadin'li vatandaşlar Milletvekili Köksal'a mahallelerine doğalgaz hattı döşenmediğinden dert yanarak, "Bolvadin İlçesi'ndeki Şıhlar Mahallesi Sultan Sokak'a 150 metrelik boru kullanılacak ama doğalgaz hattını döşemiyorlar. AKSA'yagitik, Kaymakamlığa gittik, Belediye gittik, CİMER'e yazdık, imza topladık. Kurumlar topu birbirine atıp bizi oyalıyorlar. 3 ev için 700 metre boru hattı döşendi. Bizim mahallemize 150-200 metre boru döşenecek. 20 hane doğalgaza kavuşacak. Size bu yıl yatırım yok diyorlar. Resmen ayrım yapılıyor. Bir arka sokakta doğalgaz var." dediler.

BU MAHALLENİN SUÇU NE?

Konuyu yakından takip ettiğini kaydeden Milletvekili Burcu Köksal ise, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de (TBMM) konuyu gündeme getirmiştim. Şıhlar Mahallesi'nde büyük mağduriyet yaşadığını hizmette ayrımcılık yapıldığını söylemiştim. Artan kömür fiyatları herkesin malumu kömürün tonu 7 bin ile 8 bin TL arasında değişiyor. Bolvadin İlçemizde Şıhlar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımızda orta ve düşük gelirli insanlar. Bu fiyatlara kömür almaları mümkün değil, en temel ihtiyaçlarından biri olan ısınmayı doğalgazla gidermek istiyorlar. Doğalgaz fiyatları da malum cep yakıyor ancak kömüre göre daha uygun olduğunu için vatandaş kışı bu şekilde geçirmek istiyor. Bir üst mahallede doğalgaz varken kendi mahallelerine yapılan ayrımcılığın sebebini soruyorlar. Bu mahallenin suçu ne?" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN YÜZÜNE BAKMIYORLAR

Vatandaştan oy istemeye gelince ayağına gidenlerin sıra hizmete gelince vatandaşın yüzüne bakmadıklarını dile getiren Köksal, "Bana oy versinler vermesinler bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerimin sesi olmaya devam edeceğim. Mağduriyet yaşayan tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin sesi olmayı sürdüreceğim. Yazıktır, günahtır, siz çocuklarınızla yuvalarınızda sıcacık yaşarken insanlar burada sıkıntı çekiyor. Yeter artık insanlar arasındaki bu ayrımcılığı kaldırın adam gibi dürüst bir şekilde hizmet edin. Ya da çekin gidin. Hizmet için oturduğunuz o koltuklara hizmet edecek olan bizler gelelim. Ben bütün hemşerilerimin haykıran sesi olmaya nerede bir sıkıntı varsa nerede bir sorun varsa oraya gidip oradaki hemşerilerimle beraber mücadele etmeye devam edeceğim" dedi. Odak Haber Merkezi

#odakgazetesi #burcuköksal #bolvadin #CHP #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarılar diliyorum
Başarılar diliyorum
Şahin ilçe ilçe dolaşıyor
Şahin ilçe ilçe dolaşıyor