GİZEMLİ FRİGYA'YI KOŞARAK KEŞFETTİLER

Afyonkarahisar her yıl olduğu gibi bu yıl da 17-18 Eylül tarihlerinde ArnicaFrig Ultra Maratonu katılımcılarına ev sahipliği yaptı

GİZEMLİ FRİGYA'YI KOŞARAK KEŞFETTİLER
GİZEMLİ FRİGYA'YI KOŞARAK KEŞFETTİLER Admin
Bu içerik 97 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

6K Frig Koşusu, 11 K FrigTrail  Koşusu, 22K Frig Kısa Trail Koşusu ve 44K Frig Orta Trail Koşusu ve 66K Frig Ultra Maratonu  olmak üzere beş farklı parkurdan oluşan ArnicaFrig Ultra Maratonunda, 17 Eylül Cumartesi günü bin (1000) sporsever 18 Eylül Pazar günü yüz elli (150) sporsever start aldı.18 Eylül Pazar günü Frig Ultra Maratonu’na ek olarak düzenlenen Afyonkarahisar Kale yarışında 150 koşucu kentin tarihi evleri arasında koştuktan sonra Afyon Kalesi’ne tırmandı.

FARKINDALIK OLUŞTU

Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100. Yılı’nda coşku ile ArnicaFrig Ultra Maratonu çocuk ve gençleri spora teşvik ederek farkındalık oluşturdu. Kurtuluş mücadelesinin yüz yıl önce bu topraklarda başladığını hatırlatmak, bölgenin uluslararası düzeyde tanıtımını barışın sembolü olan spor ile yapmak ArnicaFrigUltra’nın ana hedefi olarak belirlendi. Tarih, kültür, doğa ve spor turizmini iç içe geçirip daha yüksek bir katma değer meydana getirip şehrin spor turizmi destinasyonu olmasını sağlayarak şehrin ekonomisine katkı yapmayı hedefleyen Limit Sensin ekibi bu organizasyonu sekizinci kez gerçekleştirdi.

HER KATILIMCI İÇİN FİDAN

66K Frig Koşusunda genel klasman kadınlar birincisi Burcu Suzan, parkuru sekiz saat 57 dakikada, erkekler birincisi Oğuzhan Emre Singer ise altı saat beş dakikada tamamladı.Limit Sensin Koordinatörü Alicem Aktaş, “Tarihi adımla sloganıyla yola çıkan ArnicaFrig Ultra Maratonu ekibi olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Arnica, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, NG Afyon, İkbal, Avşar, Oruçoğlu Yağ’a destekleriyle bizlerle aynı yolda olduklarını gösterdikleri için minnettarız.Son zamanlarda ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sebebiyle yeşil alanların büyümesi için daha çok çaba sarf etmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle üzerimize düşen görevi yapıp, her bir Frig Ultra Maratonu katılımcısı için bir fidan dikerek yeşil alanların büyümesine katkı sağlayacağız” dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Öte yandan, Arnica Frig Ultra maratonu basın toplantısı toplantısı Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, Oruçoğlu Yağ Genel Müdürü Rıfat Tekbaş, İkbal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, NG Afyon Genel Müdürü Mustafa Acar, Yarış Direktörü Ali Cem Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Frig Vadisi’nin kalbi Ayazini’nde yapılan Ultra Maraton Başlangıç Töreni’ne Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey katıldı. Karahisar Kalesi Yarışı’nın geri sayımını ise Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol birlikte yaptı.  ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #hayrettingüzbey #odakgazetesi #arnicafrigmaratonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyonspor Sivas yolunda...
Afyonspor Sivas yolunda...
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret