AMACIMIZ TAM BAĞIMSIZ YARGI

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Ticaret Borsası ve Baro Başkanlığı'na “hayırlı olsun” ziyaretlerinde bulundu

AMACIMIZ TAM BAĞIMSIZ YARGI
AMACIMIZ TAM BAĞIMSIZ YARGI Admin
Bu içerik 89 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal beraberinde, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Afyonkarahisar Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Meydanoğlu, Alaattin Nakilcioğlu, Hüsnü Taşer ve eşi Gülbin Taşer, CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Tosun, CHP Üyeleri Mehmet Dereağzı, Ömer Karapınar, Necati Sarı ile birlikte Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler ile Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MÜHSÜRLER’E TEBRİK ZİYARETİ

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mehmet Mühsürler’i ziyaret etti. Milletvekili Köksal, Mühsürler'i tebrik ederek, “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Başkan Mühsürler ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Burcu Köksal nezdinde CHP heyetine teşekkür etti.

MESLEKTAŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Milletvekili Av. Burcu Köksal son olarak beraberindeki heyetle birlikte, Afyonkarahisar Baro Başkanlığa yeninden seçilen Av. Turgay Şahin’i makamında ziyaret etti. Başkan Şahin'i tebrik eden Köksal, "Siyasi kimliğimizden önce hukukçu kimliğimiz geliyor. Bu nedenle Baro bizim evimiz bir anlamda. Bende Afyonkarahisar Barosu'na mensup bir avukatım. Geçtiğimiz haftalarda Afyonkarahisar Barosu'nun olağan genel kurulu yapıldı. Bu olağan genel kurulda da seçilen başkan ve yönetime seçilen avukat arkadaşlarımız için hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Aynı zamanda zaman zaman avukat meslektaşlarımızla ve baro yönetimi ile görüşüyoruz. Mesleki olarak yaşanan sıkıntıları onların Meclis'ten taleplerini biz gündeme taşımaya çalışıyoruz. Önergeler veriyoruz. Kanun teklifleri veriyoruz. Meclis'te gündeme getiriyoruz. Tabi her meslek grubunda olduğu gibi avukatlarda da değişik sıkıntılar var. Özellikle genç meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar her geçen gün kronikleşmekte. Maddi olarak yeterli kazancı sağlayamayan emeğinin karşılığını alamayan bir sürü genç meslektaşımız var. Bugün büro açmakta zorlanan bir sürü genç meslektaşımız bulunuyor." dedi.

MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

"Tam bağımsız yargının Türkiye'de gerçekleşmesi için biz üzerimize düşen mücadeleyi göstermeye çalışıyoruz." diyen Köksal, "Yargı bağımsızlığı son derece önemli. Neden çünkü yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede, adaletin tesis edilmediği bir ülkede ne ekonomi düzelir ne demokrasi işler hale gelir. Onun için önce yargıda bağımsızlığı sağlamak diyoruz. Bunu gerçekleştirmek için bütün mücadelemiz. İnşallah iktidarımızda da tam bağımsız yargıyı hayata geçireceğiz. Adaleti, liyakati tesis edeceğiz. Avukat meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında da çözüm merci olarak iktidar partisi olarak önümüzdeki seçimden sonra üzerimize düşeni yapacağız. Her zaman Baromuzun meslektaşlarımızın yanlarındayız. Hatırlanacağı üzere daha önce avukatları bölme yasasında da biz mücadele verdik. Hayır oyu kullanan bir hukukçu Milletvekili olarak söylüyorum bunu. Dün olduğu gibi bugünde meslektaşlarımızın aleyhine olan her şeyin karşısında olacağız. Meslektaşlarımızın taleplerinin hayata geçmesi için de elimizden gelini yapacağız. Tekrar Başkan Şahin'e ve Yönetim Kuruluna seçilen avukat arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyor, görevlerinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

TARAFSIZ OLMAYI BECEREMEDİ

Baro Başkanı Av. Turgay Şahin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Köksal ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Şahin, "Biz savunma mesleğinin meslek örgütü olarak meslektaşlarımıza ve hukuk camiasına ülkemizin hukukuna, adalet sistemine hizmet vermek için elimizden gelini yapıyoruz. Tabi bu çalışmalarda Meclisimizin ve bütün Milletvekillerimizin yanımızda olması çok önemli. Yasama faaliyetlerinde hukukçuların ve genel olarak adaletin ve hukukun önünün açılmasını çok önemsiyoruz. Bu anlamda Baro olarak biz hukukçu Milletvekillerimize zaman zaman yasama çalışmalarında onları asiste edecek katkılar sağlamakta elimizden gelini yapıyoruz. Bizim için yargı bağımsızlığı, bağımsız yargı özellikle tarafsız yargı gerçekten çok önemli. Ne yazık ki ülkemizin en önemli problemlerinden bir tanesi. Ben avukatlığa başladığım yıllardan ve öncesindeki anekdotlardan da biliyorum ki, Türkiye'de yargı bir türlü bağımsız olmayı, hatta daha önemlisi tarafsız olmayı becerememiş bir yargı. HSYK her zaman bir klik’in, bir düşüncenin, bir siyasi yapılanmanın odağı ve arka bahçesi halinde olmuş ve buda yargı tarafsızlığını yargı bağımsızlığını etkilemiş.” dedi. Ziyarette yönetim kurulu üyeliklerine seçilen Baro Genel Sekreteri Av. Melehat İpek Yılmaz Göktürk, Av. Huriye Çiçek Mihrioğlu, Av. Onur Çelik ve Av. Gonca Alhan Okyar'da bulundu. ODAK HABER MERKEZİ

 

#burcuköksal #turgayşahin #afyon #odakgazetesi #CHP #mehmetmühsürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın