Advert

Bilici’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Bilici’den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Bilici’den Cumhuriyet Bayramı mesajı Admin
Bu içerik 122 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Cumhuriyetimizin ilanının 99. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İnsanlık tarihi, bir milletin sarsılmaz ortak iradesiyle, kendi kaderini eliyle ve kanlarıyla yazdığına nadir şahit olmuştur. Bu anlamda Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı, İstiklal mücadelemizin bize bıraktığı en önemli miraslardan biridir. Bu mücadele ile aziz milletimiz, sadece Anadolu coğrafyasının değil, belki de insanlık tarihinin en haksız işgallerinden birini bertaraf etmiştir” dedi.

“EN SAMİMİ DUYGULARLA KUTLANIYOR”

Mustafa Kemal Atatürk’ün, büyük kurtuluş mücadelesi meşalesini, Milletinin iman dolu göğsünde alevlendirip, Cumhuriyet iradesiyle taçlandırdığı ve Milletimize hak ettiği yönetim biçimini bahşettiği gün bugündür diyen Kaymakam Bilici konuşmasına şöyle devam etti, “İnanıyorum ki bugün; milletimizin her bir ferdi, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi, bu özel günü büyük bir coşku ile idrak etmekte, en samimi duygularla kutlamaktadır. Atalarımızın en zor zamanlarda bile bu vatandan asla vazgeçmeyerek, var olma mücadelesi, bizlere daima bir ışık, bir rehber, olmuştur. İnanıyorum ki bu millet, bundan sonra da tarihinden ve geçmişinden aldığı güç ve ilhamla varlığını dünya var oldukça, sürdürmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“RAHMET MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutladığını belirten Bilici, “Bu duygu ve düşüncelerle; binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca her dem yeniden doğuşlara ve yürüyüşlere imza atmış olan ecdadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi; rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, aziz milletimizin, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #29ekimcumhuriyetbayramı #osmanbilici #emirdağ #mustafakemalatatürk #odakagzetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı