Çoşkuyu günlerce yaşadılar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Sandıklı Belediyesi, Sandıklı Kaymakamlığı ve Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği ile ortaklaşa olarak bir dizi etkinlik düzenlendi

Çoşkuyu günlerce yaşadılar
Çoşkuyu günlerce yaşadılar Admin
Bu içerik 185 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlk program Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında şehir dışından gelen Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği ile Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün tarafından, farkındalık oluşturarak doğayı korumayı teşvik etmek amacı ile çöp toplama etkinliği düzenlendi. Ardından Simav Yarenleri tarafından helva pişirildi. Sandıklı Thermal Park Otel Müdürü Ahmet Yılmaz Yavuz tarafından misafirlere sucuk ekmek ikram edildiği etkinlik akşam üzeri sona erdi.

PLAKET TAKTİMİ YAPILDI

İkinci program; Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanından başlayarak İstasyon Caddesi boyunca, Sandıklı İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından organize edildi. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, sivil toplum kuruluşları, Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener alayı yürüyüşü düzenlendi. Son olarak Sandıklı Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında; Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından halk oyunları gösterisi düzenlendi. Programın sonunda Başkan Çöl tarafından misafirlere plaket taktimi yapılarak, Sandıklı ilçesine ziyaretlerinden ve gösteri için harcadıkları emekten dolayı teşekkür ettiler.

Program hep birlikte çektirilen aile fotoğrafı ile sona erdi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#sandıklı #muhtafaçöl #mehmetsülün #afyon #odakgazetesi #
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın