Advert

Afyon için tek sesiz

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin 2022 yılı Ekim ayı olağan toplantısında güncel gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu

Afyon için tek sesiz
Afyon için tek sesiz Admin
Bu içerik 115 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser şu ifadeleri kullandı, “Malumunuz olduğu üzere, 1 Ekim 2022 tarihinde Meslek Komite ve Meclis Üyelerimiz’in seçimi yapıldı. 6 Ekim 2022 tarihinde de Yönetim Kurulu, TOBB Delegeleri, Disiplin Kurulu, Meclis Başkanı ve Meclis Divanı seçimleri yapıldı. Seçimlerimizin, ilimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Seçimden sonra her zaman söylediğim gibi, artık kırmızı-mavi geride kaldı; Afyonumuz için var gücümüzle, elbirliğiyle çalışacağız. Seçimden sonra her demecimde dile getirdiğim gibi, şunu vurgulamak isterim: Afyonumuz için tek sesiz, tek yüreğiz. Afyon ve ülkemiz gelişirse işletmelerimiz gelişir; daha çok yatırım yapıp istihdam sağlarız.87 Meclis Üyemiz tek yürek, üretime, istihdama ve ihracata odaklanacağız. Birlik ve beraberlik içinde bu yolu yürüdüğümüzde hem yaptığımız iş bereketlenecek, hem de biz keyif alarak hizmet edeceğiz. Göreceksiniz, bu bereket tüm işlerimize yansıyacak ve 2026 yılı geldiğinde Afyonumuz Türkiye’nin Süper Ligi’ndeki şehirler arasında yerini alacak. Ben hizmet yarışında yer alan birlikte aday olduğumuz Sayın Önder Artuk başta olmak üzere, tüm Meclis Üyelerimizi kutluyor; göreve seçilen Meclis Üyelerimize de başarılar diliyorum”

BÜYÜK İLERLEME KAYDETTİK

“Afyonkarahisar, son 15 yılda gösterdiği uyum ile ilerleme kaydetmiştir” diyen Serteser, “İlimize katma değer sağlamak isteyen her yatırımcının önü, şehir yöneticilerimiz tarafından açılmış, her türlü kolaylık gösterilmiştir. Şehrimizin yöneticileri, ellerinden geldiği ölçüde taş üstüne bir taş daha koymak istemişlerdir. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak, şehrimizdeki uyumun bir parçası olduk; bundan sonra da 87 Meclis Üyemiz ile birlikte uyumun parçası olmaya devam edeceğiz. Kırgınlıklardan, küskünlüklerden kimseye yarar gelmez; bereket ancak birlik ve beraberlikle gelir. 2009 yılında göreve geldiğim günden bu yana gerek Yönetim Kurulu Üyelerimiz, gerekse Meclis Üyelerimiz ile birlikte uzlaşma kültürünü yaşattık; sektörlerimizde karşılaştığımız sorunları böylelikle güçlü bir şekilde gündeme getirebildik. Yine Meslek Komitelerimiz ile istişare hâlinde lobi faaliyetlerimizi gerçekleştirdik; Afyonumuzun sesinin Ankara’dan duyulmasını sağladık; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun aracılığıyla devlet büyüklerimiz nezdinde Afyon’un sorunlarına çözüm aradık”

BERABER ÇALIŞACAĞIZ

Sorumluluklarının olduğunu dile getiren Serteser, “İnşallah yeni dönemimizde de bu çalışmalarımızı beraberce yapacağız. Fakat şunu da biliyoruz ki ilimiz ve ülkemiz için hizmet sorumluluğumuz var. Bu bağlamda iki büyük projeyi aynı anda sürdürüyoruz. Büyük projelerimizden birisi Merkez 2. Organize Sanayi Bölgemiz, diğeri de Sağlık Endüstri Bölgesi’dir. İzninizle, paydaşı olduğumuz bu 2 büyük projemiz hakkında siz değerli Meclis Üyelerimizi bilgilendirmek isterim:Afyonkarahisar’a 30 kilometre uzaklıktaki Merkez 2. Organize Sanayi Bölgemizin yer seçimi, 24 Mart 1998 tarihinde gerçekleşmişti. Bir süre atıl durduktan sonra önceki Valimiz, şimdiki Kayseri Valisi Sayın Gökmen Çiçek’in öncülüğünde bu OSB’nin faaliyete geçmesi kararı alındı. 2021 yılının Mart ayında yapılan seçimlerde Merkez 2’nci Organize Sanayi Bölgemizin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban ve Sinanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Erdal Karaman, Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz oldu. O dönem Meclis Üyemiz ve TOBB Delegemiz olan, çok değerli büyüğümüz, merhum Ahmet Karakol ile İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Veysel Tekeli de Yönetim Kurulu Üyelerimizdi. Uyum timsali Ahmet Bey vefat etti, bu vesile ile kendisini bir kez daha rahmetle analım. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamızda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız olan Sayın Yücel Albay, Merkez 2’nci OSB’nin Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Böylelikle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

KAMULAŞTIRMA KARARI ÇIKTI

Uyumun önemine vurgu yapan Serteser, “Yaklaşık 246 Hektarlık alan için İmar Planımız 12 Ocak 2022 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak askı süresi tamamlandı. Alt yapı işleri için 18 Şubat 2022 tarihinde sözleşme imzalandı. Şeritvari haritalar hazırlandı ve 1 Ağustos 2022 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunuldu. Şeritvari haritalar, Bakanlıkça 8–9 Ağustos 2022 tarihinde yerinde inceleme yapılarak 12 Ağustos 2022 tarihinde onaylandı. Yol avan projeler ise 24 Ağustos 2022 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunuldu, 2 Eylül 2022 tarihinde onaylandı. Zemin Araştırma raporu için gereken laboratuvar sonuçları ise 10 Ekim 2022 tarihinde çıktı, önümüzdeki hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına onaya sunulacak.Bürokratik işlemler, gördüğünüz gibi hızla ilerledi, ilerliyor. Merkez 2. OSB Bölgemiz için acele kamulaştırma kararı da, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile 19 Ekim 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.  Bu vesile ile Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve Merkez 2. OSB Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Uyum ve elbirliği olduğunda, ilimize katkı sağlayacak birçok gelişmenin yaşandığına böyle şahit olacağız”

BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK

Serteser, “İlimiz için çok önemli olduğunu düşündüğüm, diğer vizyon projesi de Sağlık Endüstri bölgesidir. Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi'nde oteller, fizik tedavi merkezleri, wellness, SPA, yaşlı bakım evleri, Ar-Ge merkezi, sağlık alanında üretim yapabilecek tesisler olacak.Yaklaşık 750 bin metrekarelik alanda kurulu olacak Sağlık Endüstri Bölgesi’nin Yönetici Şirketi’nin kuruluşuna sayılı günler kaldı. Yoğun uğraşılarımız sonucunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi’nin Yönetici Şirketi’nde TOBB’un yer almasını kabul etti. Sağlık Endüstri Bölgesi de yine ortaklarımızın yanı sıra Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekillerimiz’in büyük desteğiyle sürdürülüyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi, ilimizin ufkunu değiştirecek iki büyük projede de birlik, beraberlik ve uyum kavramları öne çıkıyor. Uyum olmasa, biz Sayın Valimiz’e taleplerimizi arz edemezdik.Uyum olmasa Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nu ikna edemezdik. Uyum olmasa, bir anda tüm şehir yöneticilerimizle Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın kapısını çalıp Sağlık Endüstri Bölgesi konusunda sunum yapamaz, bürokratların dikkatini ilimize çekemezdik.  >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #hüsnüserteser #ATSO #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı