Milli Görüşçülerden Ülkücülere Anlamlı Ziyaret

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Siyası İşler Başkanı Ali Küçükkartal, Bolvadinli Ülkücü Şehit Alparslan Gümüş’ün vefatının 47. Sene-i devriyesi münasebetiyle yatsı namazının ardından Bolvadin Çarşı Camiinde düzenlenen Mevlüt programına katıldı

Milli Görüşçülerden Ülkücülere Anlamlı Ziyaret
Milli Görüşçülerden Ülkücülere Anlamlı Ziyaret Admin
Bu içerik 156 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bolvadinli Ülkücü Şehit Alparslan Gümüş’ün vefatının 47. Sene-i devriyesi münasebetiyle yatsı namazının ardından Bolvadin Çarşı Camiinde Mevlüt programı düzenlendi. Düzenlenen Mevlüt programının ardından Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Siyası İşler Başkanı Ali Küçükkartal, Ülkücü Şehit Alparslan Gümüş’ün sene-i devriyesi münasebetiyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe Başkanı Şahin Köksoy’u ziyaret etti.  

DAVA ŞEHİTLERİ ANILDI

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Siyası İşler Başkanı Ali Küçükkartal, Ülkücü Şehit Alparslan Gümüş’ün sene-i devriyesi münasebetiyle gerçekleştirdiği ziyaretinde şiddetli sağ sol çatışmasının yoğun olduğu dönemde davası için şehit olan Gümüş’ü ve pek çok dava yolunda hayatını kaybeden diğer şehitleri belirterek konuşmasında şunları söyledi, “Sağ sol çatışmasının çok üst seviyede olduğu bir dönemdi. Alparslan Gümüş gibi pek çok şehidimiz var. Allah’tan hepsine rahmet diliyorum. Umarım ilerleyen yıllarda yine Türkiye’miz böyle çatışmalara sahne olmaz” diye konuştu.  

KAYIP DEĞİL ŞEREF NİŞANI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bolvadin İlçe Başkanı Şahin Köksoy, her yıl düzenli olarak ülkücü şehitleri anmakla mükellef olduklarını ve bunu gönüllü olarak yaptıklarını söyleyerek, “Ülkü Ocakları Bolvadin ilçe başkanıyım. Yaklaşık iki yıldır görevdeyim. Ülkücü şehitlerimiz bizim şeref nişanımızdır. Biz düzenli olarak ülkücü şehitlerimizi her yıl anmakla mükellefiz. Ülkücü şehitlerimiz sağ sol davasının kayıpları değil, bizim için şeref nişanıdır. Din, devlet ve bayrak uğruna canlarını vermiş kanlarını dökmüş büyüklerimizdir. Onlara layık olabilecek davranışlarda bulunabiliyorsak, faaliyetler sürdürebiliyorsak ne mutlu bize. Bunun bilinci ile görevimizi sürdürmekte kararlıyız” dedi.   

“BAŞBUĞUMUZUN EMANETİ”

Ülkü Ocakları olarak en büyük sorumluluğun gençler olduğuna dikkat çeken Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti, “Bizim Ülkü Ocakları olarak en büyük sorumluluğumuz gençler. Gençlerimizin hangi partiye oy vermesinden ziyade, Müslüman Türk genci olarak, iline, dinine, örfüne ve adetine uygun bir şekilde eğitim ve donalım almasıyla mükellef hissediyoruz kendimizi. Bizler gençlik için varız. Gençlerimizi bu vesileyle bir kez daha Ülkü Ocaklarımıza davet ediyoruz. Dini konularımız başta olmak üzere, Müslüman Türk bilinciyle yetişmelerini sağlamakla mükellefiz.  Bu dava rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetidir ileriye taşımakta bizim görevimiz, vazifemizdir” diye konuştu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe Başkanı Şahin Köksoy ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Siyası İşler Başkanı Ali Küçükkartal ve beraberindekilere teşekkür etti. Ziyaret günün anısına çekinilen fotoğraflarların ardından son buldu. HABER: FADİME ÖZKARAN  

 

#afyon #bolvadin #ülküocakları #şahinköksoy #aliküçükkartal #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü