YER GÖK REFAH

Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Kongresinde Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan parti delegelerinin tamamının oylarını alarak yeniden genel başkan seçildi

YER GÖK REFAH
YER GÖK REFAH Admin
Bu içerik 293 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankara Arena Spor Salonunda yapılan Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Kongresinde 1225 delegenin tamamının oylarını alan mevcut Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan genel başkan seçildi. Kongreye Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanırken Yeniden Refah Partisi bir önceki kongre katılım sayısı rekorunu da egale etti. İlk kongre de resmi olarak katılım 45 bin 300 kişi olarak belirtilirken dün yapılan 2. Olağan kongresinde katılım sayısının 65 bin civarında olduğu ifade edildi.  Kongreye partiliğlerin yoğun ilgisinin olmasının yanı sıra eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım davetli olarak katıldı. İlimizden yaklaşık 600 kişilik partilinin kongreye katıldığı ve bu sayının yanı sıra münferit araçlarla da kongreye katılım sağlandığı belirtildi. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan kongre konuşmasının başında hem iktidara hem de altılı masa olarak bilinen muhalefet partilerine yüklendi. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan konuşmasında "Artık Yeniden Refah var; elhamdülillah. Hak geldi, batıl zail oldu. Su göründü, teyemmüm bozuldu. Buradan açıkça ifade ediyorum; metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş, artık bu millete verecek bir şeyi bulunmayan mevcut iktidarın emeklilik zamanı gelmiştir. 6 benzemezin bir araya gelmeye çalıştığı masadakilerle, iktidarda bulunan kasa başındakilerin millete verecek bir şeyi yoktur" diyerek seçim çalışmalarını da fiilen başlattıklarını duyurdu.

BİZİM İTTİFAKIMIZ MİLLETİMİZDİR

Yeniden Refah Partisi 2. Olağan kongresinde ittifak değerlendirmesinde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan seçimlere yönelik olarak herhangi bir ittifak içerisinde olmayacaklarını belirtti. Genel Başkan Erbakan “Bize her fırsatta soruyorlar; efendim, hangi ittifakta yer alacaksınız. Buradan diyoruz ki ne ittifakı yahu? Milli Görüş, yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz yanardağ gibi patlıyor. Yeniden Refah olarak ittifakımız milletimizledir. Yeniden Refah Partimizin Amerikalarda, İngilterelerde icazet arayışı olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz, milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. İktidarı, Washington'dan, Londra'dan değil; aziz milletimizden, Anadolu'dan istiyoruz" diyerek Milli Görüş davasının yalnızca millete ait olduğunun altını çizdi. İktidar partisine yönelik yaptığı eleştirilerde ekonomi, hukuk, adalet, dış politika, eğitim gibi temel başlıklara değinen Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Ayasofya açıldı, başörtülü bakanımız, büyükelçimiz oldu; ama paylaşımda adalet, yönetimde adalet, yargıda adaletten eser kalmadı. Evet, İHA, SİHA'lar yapıldı; ama aynı zamanda Erbakan Hoca'mızın kurduğu fabrikalar satıldı, yok edildi. Devlete ait yüzlerce fabrika satıldı, yok edildi. Faize 21 yılda tam 550 milyar dolar aktarıldı" diye konuştu.

AL BİRİNİ VUR ALTILI MASAYA

İktidarın sıkıntılı bir profil çizdiğini belirten yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ülkemizin içinde bulunduğu zor durumda sınıfta kalanların sadece iktidar değil, muhalefetinde aynı notlarla karnesinde kırıklar olduğunu dile getirdi. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Bu süreçte sınıfta kalan sadece iktidar değildir. İtiraz etmekten, 'istemezük' demekten, yapılan hayırlı işlere de 'hayır' demekten başka bir fonksiyon icra edemeyen muhalefet de sınıfta kalmış, milletimize umut olmaktan uzaklaşmıştır. Sosyal demokrat Milli Görüş anlayışına evrilenler, 'Milli Görüş'ü temsil ediyorum' diyerek İstanbul Sözleşmesi'nin geri getirilmesine alet olanlar, CHP'nin arkasını toplamayı, eksikliklerini tamamlamayı Milli Görüş zannedenler var" ifadelerini kullandı.

YENİ ANAYASA MİLLETİMİZE ARMAĞAN EDİLECEK

Türkiye’nin millete ait yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu da belirten Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan "Yeniden Refah iktidarında, yeni, sivil, milli ve yerli bir anayasa yapılarak, milletimize armağan edilecektir. Mevcut Anayasa 12 Eylül rejiminin kalıntılarını bünyesinde barındıran bir anayasa olup, bugüne kadar 20'den fazla kez rötuşlar yapılmaya çalışılmış; ancak tam manasıyla uygun bir hale getirilememiştir. Hakkı üstün tutan, adaleti temel alan bir anayasanın, her vatandaşına adil bir şekilde yaklaşacak bir devletin, bir işleyişin ortaya çıkmasına vesile olacak, toplumsal mutabakat ile hazırlanmış yeni bir anayasanın yapılmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Erbakan, tek aday olarak girdiği seçimde 1225 delegenin tümünün oylarıyla yeniden genel başkan seçildi.

AFYONKARAHİSAR REKOR KIRDI

Hafta sonu Ankara Arena Spor Salonunda yapılan Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Kongresine Afyonkarahisar teşkilatları eksiksiz olarak katıldı. İl yönetimi, merkez ilçe yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları olarak katılım sağlanan kongrede Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel, kongreye katılan tüm partililere teşekkür etti. İl Başkanı Çetinel “Kendi rekorumuzu bir kez daha egale ettiğimiz kongremize katılım sağlayan tüm partililere teşekkürü bir borç bilirim. Bu katılım Afyonkarahisar’ımızın milli görüş davasını özümsediğinin ve milli görüşe duyulan özlemin en büyük ispatıdır. Kongrede bu organizasyonu sağlayan teşkilatlarımızı da unutmamak lazım… Son bir aydır listeleri oluşturmak ve sorunsuz bir katılım sağlamak için tüm teşkilat üyelerimiz var güçleriyle gece gündüz çalıştılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Kongre öncesinde yapılan kongre görevlendirmelerinde Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Fehmi Güray Çakır Kongre İl koordinatörü olarak belirlenmişti. Kongre sonrasında çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulunan Merkez İlçe Başkanı Çakır “Bir ay kadar önce yapılan görevlendirme sonucunda Afyonkarahisar için 15 otobüs hedefimiz vardı. Allah’a şükürler olsun ki insanlarımızın Milli Görüş’e duydukları özlem bizlerin bu hedefi tamamlamasını daha da kolay bir hale getirdi. Bireysel katılım anlamında hedefin çok çok üzerinde bir grafik çizerek dün Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a karşı mahcup olmadık. Kongre sonrasında siyasi çalışmalarımızı artırarak yapmaya devam edeceğiz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi. HABER: ALİ KÜÇÜKKARTAL

 

 

#afyon #yenidenrefahpartisi #ankara #gufrançetinel #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın