Bu hali görevinden etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçe görüşmelerinde Afyonkarahisar'da ki eğitim sorunları gündeme getirdi

Bu hali görevinden etti
Bu hali görevinden etti Admin
Bu içerik 457 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Afyonkarahisar’da yaşanan bir dizi eğitim-öğretim sorununu aktaran Milletvekili Burcu Köksal, “Sayın Bakan, geçtiğimiz haftalarda Afyonkarahisar'a geldiğiniz ve bu esnada Valilik ziyaretinizde sizi kravatsız olarak karşılayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısıyla olan diyaloğunuz kamuoyuna yansıdı” diyerek kravatsız İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcı Emin Karaosmanoğlu’nu gündeme getirdi.

“BİZ KRAVAT TAKMAYIZ”

Kravat takmaması, sakal ve saçlarının uzunluğu gibi konulardan dolayı kılık-kıyafeti nedeniyle eleştirilen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emin Karaosmanoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Afyonkarahisar ziyareti sonrasında daha çok tartışılır oldu. Bakan’ın Milli Eğitim yetkilileri ile yaptığı toplantıda Müdür Yardımcısı Karaosmanoğlu’nun kılık-kıyafetine tepki gösterdiği, Karaosmanoğlu’nun da Bakan Özer’e “Biz kravat takmayız” karşılığı verdiği basına yansıdı.

Bakan Özer ve Karaosmanoğlu arasında geçen bu diyalogların basına yansımasının ardından Eğitim Bir-Sen Başkanı Mustafa Arslan sosyal medya üzerinden Emin Karaosmanoğlu’na destek veren açıklamalarda bulundu. Tüm bu yaşananların ardından AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’ya yakınlığı ile tanınan Emin Karaosmanoğlu’nun durumu kamuoyunda tartışma konusu haline dönüştü. 

GÖREVDEN ALINDI

Kravat takmaması saç ve sakalıyla gündeme gelen ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e “Biz kravat takmayız”  çıkışı ile tüm dikkatleri üzerine çeken İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emin Karaosmanoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden alındı.  >>FADİME ÖZKARAN

 

#afyon #mustafaarslan #aliözkaya #mahmutözer #burcuköksal #eminkaraosmanoğlu #odakagazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü