Şehit Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi açılacak

İlimizde günden güne genişleyen Kardeş Köy Okulları Topluluğu, şehitlerimizin adını yaşatmak için anlamlı bir projeye daha imza atıyor. Kardeş Köy Okulları Topluluğunun Kurucusu Hilal Kalafat, Nurten Telek İlkokulu’nun bir sınıfına Şehit Polis Ertuğrul Taciroğulları adına Sanat Atölyesi açacaklarını söyledi

Şehit Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi açılacak
Şehit Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi açılacak Admin
Bu içerik 160 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ÇALIŞMALAR TAKDİR TOPLUYOR

Kardeş Köy Okulları Topluluğu, yapmış oldukları çalışmalarla ses getirmeye devam ediyor. İl ve Türkiye genelinde okullarda şehitlerimizin adını yaşatmak için hem kütüphane hem de sanat atölyeleri açan Kardeş Köy Okulları Topluluğu’nun çalışmaları takdir topluyor. Kardeş Köy Okulları Topluluğunun Kurucusu Hilal Kalafat, Şehit Polis Ertuğrul Taciroğulları adına Sanat Atölyesi açacaklarını duyurdu. Kalafat, “22.07.2017 tarihinde Cumartesi saat:15.30 sıralarında görevi başında seyir halinde bulunduğu motosiklet ile Esenler otogar çıkışında bariyerlere çarpması sonucunda meydana gelen kazada Polis Memuru Ertuğrul Taciroğulları 21 yaşında şehit düşmüştür. Şehidimizin aziz hatırası adına ‘Şehit Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi’ni Nurten Telek İlkokulu’nda yaşatacağız. 9 Kasım Çarşamba günü saat:10.30 ‘da Nurten Telek İlkokulu’nda açılışı gerçekleşecektir. Açılışa şehidimizin ailesi de katılacaktır. Tüm vatandaşlarımızı açılışımıza bekliyoruz” dedi.

1000 ÇOCUĞUN İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

İki gönüllü tarafından başlatılan çalışmalar gün geçtikçe genişliyor. Şuan binleri bulan gönüllülerin desteği ile köy okullarında yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara gereken destek veriliyor. Gönüllülere en büyük desteği başta şehit aileleri veriyor. Şehitlerin adının yaşatılması için yapılan çalışmalarda son 3 ayda 1000 çocuğun ihtiyaçları karşılandı.

En büyük desteği şehit ailelerinden aldıklarını söyleyen Kardeş Köy Okulları Kurucusu Hilal Kalafat, hayata geçen projelerimizde hem şehitlerimizin ismini yaşatıyoruz hemde köy okullarında okuyan çocuklarımıza yardım eli uzatıyoruz” dedi.

 

#odakgazetesi #şehitertuğrultaciroğlulları #hilalkalafat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın