KAYSERİDEN AFYONKARAHİSAR’A KÖPRÜ

Afyonkarahisar’da Kardeş Köy Okulları Topluluğu, şehitlerin adını yaşatmak için anlamlı bir projeye daha imza attı. Kardeş Köy Okulları Topluluğunun Kurucusu Hilal Kalafat, Nurten Telek İlkokulu’nun bir sınıfına Şehit Polis Ertuğrul Taciroğulları adına yapılan sanat atölyesi açılışını gerçekleşti

KAYSERİDEN AFYONKARAHİSAR’A KÖPRÜ
KAYSERİDEN AFYONKARAHİSAR’A KÖPRÜ Admin
Bu içerik 260 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kardeş Köy Okulları Topluluğu, yapmış oldukları çalışmalarla ses getirmeye devam ediyor. İl ve Türkiye genelinde okullarda şehitlerimizin adını yaşatmak için hem kütüphane hem de sanat atölyeleri açan Kardeş Köy Okulları Topluluğu’nun çalışmaları takdir topluyor. Kardeş Köy Okulları Topluluğunun Kurucusu Hilal Kalafat, Şehit Polis Ertuğrul Taciroğulları adına Nurten Telek İlkokulu’nun bir sınıfına yapılan Sanat Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

2017 senesinde görevi başında seyir halinde bulunduğu motosikleti ile Esenler otogar çıkışında bariyerlere çarpması sonucunda meydana gelen kazada şehit olan Kayseri'li Polis Memuru Ertuğrul Taciroğulları 21 yaşında şehit olmuştu. 

ERKEN TESPİT

Programın açılış konuşmasında Nurten Telek İlkokulu Müdürü Ahmet Turan, sanat atölyesinin öğrencilerin yeteneklerine göre yönlendirmeleri için önemli bir rol oynayacağının altını çizdi. Müdür Turan “Resim ve müzik alanlarında ders dışı egzersiz çalışmaları yapılacak olup, öğrencilerimizin tamamının dört yıllık ilkokul eğitiminde bu atölyeden faydalandırıp, aralarında müzik ve resim alanlarında özel yetenekleri olan öğrencilerimizi erkenden tespit ederek bu alanlarda kendilerini yetiştirmelerinde katkı sağlamak öncelikli amacımızdır” dedi.

Müdürü Turan konuşmasının devamında sanat atölyesinin oluşmasında katkı sağlayan Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu ve Başkanı Hilal Kalafat ile süreç boyunca eğitim desteği sunacak olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Fakı Can Yörük’e teşekkür etti.

YERİN ALTIDA ÜSTÜDE BİZİMDİR

Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu ve Başkanı Hilal Kalafat açılışta yaptığı konuşmada Türk birliğinin ve beraberliğinin bu topraklarda canlarını feda eden şehitlerimizin adına devlet okullarına ve devlete bağlı kurumlara şehit kütüphaneleri, sanat atölyeleri, müzik atölyeleri ve çeşitli restorasyonlar yapmaya devam ettiklerini dile getirdi. Kalafat “Amacımız bu vatan için canlarını 20-21 yaşında feda eden şehitlerimizin isimlerini yaşatmak ve bu isimleri tüm Türkiye’de valiliklerimizin müsaadeleriyle projeler yapıyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında Şehit Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi sayesinde Kayseri’den Afyonkarahisar’a bir köprü oluşturduklarını belirten Kalafat, şehidin ailesini açılışta gördüklerinden dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Kardeş Köy Okulları Topluluğu’nun bundan sonrası için yapacağı projeleri de açıklayan Kalafat “2022-2023 vizyonunda, bizler Pençe Kilit Harekatında şehit olan kahramanlarımızın ismini yaşatacağız. Bakanımızın da dediği gibi ‘Hudutlarımızı kilit altına aldık, hiç kimsenin de bu vatanı bölmeye gücü yetmeyecek’ onlara da buradan selam gönderiyorum. Bizleri bu projelerde çok destekliyorlar. Yerin altı da bizimdir üstü de bizim” dedi.

DUYGU SELİ

Kardeş Köy Okulları Topluluğu Projeleri kapsamında açılan Şehit Polis memuru Ertuğrul Taciroğulları Sanat Atölyesi’nin açılışına davet edilen şehidin annesi açılış yerinde oğlunun fotoğrafını görünce gözyaşlarını tutamadı. Uzunca bir süre şehit oğlunun fotoğrafını seven şehit annesi açılış sonrasında da duygusal dakikalar yaşadı. Açılışa  şehit annesi Elif Taciroğullar'nın yanı sıra şehidin abisi ve küçük yeğeni Esila Liya, Megabirlik Medya CEO'su ve Odak Gazetesi Kurucusu Mehmet Emin Güzbey katıldı. Yunus Polis Timleri program sonrasında Minik Esila’yı Yunus Polis Timlerinin kullandığı motosiklete bindirerek, şehidin emanetine sahip çıktılar.  HABER: FADİME ÖZKARAN

 

#afyon #hilalkalafat #ahmetturan #ertuğrultaciroğulları #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
Tebrik Başkan Sarı’dan
Tebrik Başkan Sarı’dan