Birçok Fidan Toprakla Buluştu

Milli ağaçlandırma günü dolayısıyla fidan dikme çalışmaları Dinar'da da gerçekleştirildi

Birçok Fidan Toprakla Buluştu
Birçok Fidan Toprakla Buluştu Admin
Bu içerik 144 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Ülke genelinde her yıl 11 Kasım Saat 11.11 ‘de kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Dinar ilçesi Avşar Köyü ve Karakuyu Köyü kavşağı mevkisinde gerçekleşen ağaçlandırma etkinliklerine katıldı. İlk olarak saat 11.11’de Avşar Köyünde Dinar Kaymakamı Kemal Duru, Başkan Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Vurmaz, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayp Çiçek, protokol üyeleri, daire amirleri, Avşar Köyü Muhtarı Ali Çoban, köy halkı ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ağaçlandırma etkinliklerinde birçok fidan toprakla buluşturdu.

HER FİDAN GELECEĞE BİR NEFESTİR

Fidan dikim etkinliğine katılan öğrencilerle bir araya gelen Başkan Sarı’ya, öğrencilerin fidan dikim alanına gelmeleri noktasında gerekli ulaşım desteğini vermesi dolayısıyla teşekkür ettiler. Başkan Sarı; Her fidan geleceğe bir nefestir sözünden hareketle öğrencilerin bu tür etkinliklere katılımları noktasında her zaman desteğe hazır olduklarını belirterek, etkinliğe katılan öğrencileri tebrik etti. Fidan dikim etkinliğine gelen katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunarak emek veren kadınlara da ayrıca teşekkür eden Başkan Sarı, birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirildiğini ifade etti.

“AVŞAR KÖYÜNDE ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZ GÖNDERE ÇEKİLDİ”

Ağaçlandırma etkinliğinin yapıldığı tepede bulunan Türk Bayrağı yenilenerek İstiklal Marşının okunması eşliğinde göndere çekildi. Başkan Sarı, Avşar Köyünde gerçekleştirilen etkinliklerin ardından Karakuyu Köyü kavşağı mevkisinde Dinar Adliyesi Hatıra Ormanı oluşturulması dolayısıyla düzenlenen ağaçlandırma çalışmalarına katıldı. Başkan Sarı,  İlçeye kazandırılan hatıra ormanı dolayısıyla Başsavcı Emre Vurmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

#dinar #afyon #nihatsarı #emrevurmaz #milliağaçlandırma #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü