“SİNANPAŞA’YA HAYIRLI OLSUN”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, 2022 yatırım bütçesinde yer alan ve Sinanpaşa İlçesine yapılacak olan Milli Eğitim yatırımları hakkında bilgiler verdi. Başkan Çoban, Milli Eğitim'de Afyonkarahisar'ın Cumhuriyet tarihinin yatırımlarını aldığını söyledi

“SİNANPAŞA’YA HAYIRLI OLSUN”
“SİNANPAŞA’YA HAYIRLI OLSUN” Admin
Bu içerik 254 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Müjdeyi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban verdi

“SİNANPAŞA’YA HAYIRLI OLSUN”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Eğitim Komisyonu Başkanı Ferda Ertürk, Sinanpaşa İl Genel Meclis Üyeleri Veysel Tekeli, İsmail Aktürk ve Fadime Sezen, 2022 yılı yatırım programında yer alan ve Sinanpaşa Merkez başta olmak üzere Taşoluk, Tınaztepe, Kılıçarslan beldeleri ile Tokuşlar Köyüne yapılacak olan Milli Eğitim yatırımları ile ilgili müjdeli haberi verdi.

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Milli Eğitim'de Afyonkarahisar'ın Cumhuriyet tarihinin yatırımlarını aldığını ifade eden İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, “Bu yatırımlardan Sinanpaşa İlçesi de payını alıyor. Yıllardır konuşulan konular var, örneğin Tokuşlar'daki ortaokul ihtiyacı, Tınaztepe Kasabasında belki de şuan ayakta duran tarihi özelliği olmayan 100 yıllık ilkokul binamız var. Yine Anaokulu ihtiyaçlarımız var. Bunların hepsi Allah'ın izni ile 2022 yılı yatırım programında vardı. Artık projeleri, arazi işlemleri bitti ve ihale aşamasına geldi” dedi.

İHALE AŞAMASI HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

İhale aşamasına gelen yerler hakkında bilgiler veren Başkan Çoban, “Sinanpaşa Çiğiltepe Çok Programlı Lisesi şuanda ihale aşamasında tabiki Özel İdaremizin değil Milli Eğitim Bakanlığımızın yatırımdır. Tabiki Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ve Sinanpaşa İl Genel Meclis Üyelerimizin takipleri ile ilimize ve ilçemize kazandırılan bir yatırımdır” diye konuştu.

10 OKUL İÇERİSİNE ALINDI

Kılıçarslan Kasabası ile Tokuşlar Köyüne yapılacak olan anaokullarının ihale aşamasına geldiğinin müjdesini veren Başkan Çoban sözlerine şöyle devam etti: “Geriye 2 okulumuzun ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Bunlardan bir tanesi 100 yıllık Tınaztepe'dek ortaokul ile Taşoluk Kasabasına yapılacak olan ortaokul veya lise okulumuz bulunuyor. Eğer Lise olarak yapılırsa mevcut okulumuz ortaokul olarak kullanılacak. Bu yatırımlarımızda Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer'in en son ilimize yaptığı ziyarette gerek Valilikte yapılan toplantıda, gerekse AK Pati İl Başkanlığı binasında yapılan toplantıda arkadaşlarımızın ısrarı üzerine söz verdiği ve bakanlığın listesine alındığı 10 okul içerisindedir” ifadelerini kullandı.

1 MİLYAR 650 MİLYON TL'Yİ AŞAN YATIRIM

Okulların onayının önümüzdeki hafta geleceğini vurgulan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Bu yatırımlarda biliyorsunuz en önemlisi talimat verilmesi, arazi işlemlerinin tamamlanması ve paradır. 1 milyar 650 milyon TL'yi aşan yatırım olarak şuanda Afyonkarahisar'a ayrılmış durumdadır. Afyonkarahisar liseler, ortaokullar, ilkokullar veya mevcut okulların güçlendirilmesi ile yıkılıp yeniden yapılması için bu paranın içerisinden harcanabilecek. Şuanda prosedürler devam ediyor. İnşallah Taşoluk ile Tınaztepe Kasabalarımızın onayı geldiğinde ihalesi yapılacak.” >>GÖKHAN KOCAASLAN

#burhanettinçoban #odakgaztesi #veyseleroğlu #aliözkaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
Tebrik Başkan Sarı’dan
Tebrik Başkan Sarı’dan