Sağlığımıza önem verelim

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz Dünya Diyabet Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Korkmaz, “Sağlığımıza gerekli önemi gösterelim, kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi hastalıklarla uğraşmak ve buna üzülmek zorunda bırakmayalım”

Sağlığımıza önem verelim
Sağlığımıza önem verelim Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Dünya Diyabet Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, “Sağlıklı bir yaşam için erken teşhis ve diyabet eğitimi önemlidir. Diyabetli bir hastanın iyi bir diyabet eğitimi ile ve gerekenlere dikkat ederek standartları yüksek bir yaşam sürmemesi için bir sebep yoktur. Sağlıklı ve düzenli beslenme ile üstesinden gelinebilecek en basit hastalıklardan biri olan diyabette;  düzenli bir hayat sürmek ve yediklerimize gerçek anlamda içerik bakımından dikkat etmek esastır. Özellikle çocuklarımıza doğru beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmalı; bunun için de onlara örnek teşkil edecek bir yaşantı sürdürülmelidir” dedi.

SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN

Uzm. Dr. Korkmaz, “2021-2023 Dünya Diyabet Günü teması ‘Diyabet Bakımına Erişim’dir. Uluslararası Diyabet Federasyonu bu üç yıllık temayı diyabet ile ilgili mevcut stratejik planları en iyi şekilde sürdürmek ve diyabet kampanyasına ilişkin planlama, geliştirme, katılım ve tanıtımı kolaylaştırmak için seçmiştir. Diyabetli bireyler, durumlarını yönetmek ve komplikasyonlardan kaçınmak için sürekli bakım ve desteğe ihtiyaç duyar. Dünya çapında özellikle az gelişmiş ülkelerde, milyonlarca diyabetli birey diyabet bakımına erişememektedir. Sağlığımıza gerekli önemi gösterelim, kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi hastalıklarla uğraşmak ve buna üzülmek zorunda bırakmayalım. Bütün kilolu bireyleri ve şeker hastalarını sağlıklı bir hayat için kurum ve kuruluşlarımıza davet ediyorum.” >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#afyon #serhatkorkmaz #sağlık #diyabet #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın