Ciddi çalışmalarımız var

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Okumuş, “Üniversitemizdeki eğitim faaliyetlerini artırmak açısından da ciddi çalışmalarımız var.”

Ciddi çalışmalarımız var
Ciddi çalışmalarımız var Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ATSO heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yücel Albay ve Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bekir Bayana, Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Demirel, Fatih Mühsürler, İbrahim Sömer, Kerem Güzel, Mehmet Kumartaşlı, Ömer Altınay ve Ömer Özpınar yer aldı.

“AFYON İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ziyaret hakkında değerlendirme yaparak “Öncelikle sizin ikinci döneminizi tebrik ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bir 4 yıl daha Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitemize hizmet edeceksiniz; hayırlı olsun. Geçtiğimiz ay da bizim Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamızın seçimleri yapıldı. Değerli üyelerimiz, bir 4 yıl daha beni bu görevde hizmet etmeye layık gördü. Sayın Meclis Başkanımızın da ilk dönemi. Hep birlikte bu güzide üniversitemize ‘hayırlı olsun’ dileklerimizle ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da inşallah ortak paydamız olan Afyonkarahisar için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“POTANSİYELİ HEP BİRLİKTE HAREKETE GEÇİRELİM”

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten de “Ben Meclis Başkanı olarak yeni seçildim; ama 30 senedir Ticaret ve Sanayi Odamızın, Ticaret Borsamızın çeşitli birimlerinde devamlı görev yapan, Meslek Komitelerinde aktif çalışan biri olarak Afyonumuzda tüm Meclis Üyelerimizle, tüm sektör paydaşlarımızla beraber, istişare ve uzlaşmaya dayalı çalışacak şekilde hareket edeceğiz. Afyonumuzun potansiyeli çok yüksek; bu potansiyeli hep beraber harekete geçirmek için elimizden geldiğince bilgi birikimimizi, kurum kültürümüzü ortaya koyarak çalışacağız. Allah’ım bizleri utandırmasın” ifadelerini kullandı.

EN ÖNEMLİ ALAN HASTANEMİZ

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ise ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Okumuş, şöyle konuştu:“İkinci Rektörlük dönemimde inşallah ben de Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öncelikle olarak, ama 4 yılın sonunda da Afyonkarahisar’a daha çok ve hayırlı hizmetler yapmayı Rabbim bizlere nasip eylesin. Bizim Rektör olarak temel görevimiz, üniversitedeki eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek, elimizdeki imkanlar çerçevesinde en ileri seviyeye ulaştırmak. Bu konuda ciddi bir yol aldığımızı söyleyebilirim. Bu sene yine 100’de 100 yerleşimle, tüm bölümlerimize öğrenci yerleşimi oldu. Üniversitemizdeki eğitim faaliyetlerini artırmak açısından da ciddi çalışmalarımız var. Kaliteyi artırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, öğrencilerimizin daha mutlu olacağı, ferah ortamlarda eğitim hizmeti alacağı yaklaşık 45 bin metrekarelik merkezi derslik projemizin inşaatına başlamıştık; çok hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah 2023 yılı sonu, 2024 yılı başında bu büyük, devasa eğitim kompleksi içerisinde öğrencilerimiz en kaliteli dersliklerde hizmet almaya devam edecekler. Sağlık temalı bir üniversite olmamız hasebiyle de eğitim-öğretim faaliyetlerimizin önemli bir kısmında da sağlık ile ilgili alanlar var. Bunun da en önemli alanı Hastanemiz” dedi.

DESTEĞE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Rektör Prof. Dr. Okumuş, “Burada da hem çalışan sayısı ve kalitesinin artırılması, hem de altyapı ve tıbbi cihaz parkımızın da genişletilmesi, büyütülmesi, gençleştirilmesi açısından da çok ciddi çalışmalar yaptık. Şu anda hemen her bölümümüzde o bölüme ait, orada işlem yapacak akademisyenimiz varsa, ihtiyacımız olan tüm neredeyse tüm cihazlarımızı da sağladık, yeniledik. Sağlık hizmetlerinde de en iyi hizmeti sunmak amacıyla iyileştirmeler yapıyoruz. Ben sadece eğitim-öğretim faaliyetleri değil; ilin dinamiklerine dokunacak faaliyetlerde bulunmayı da seviyorum. Üniversiteler, sadece eğitim ve öğretim faaliyetleri ile değil; bulundukları il ve çevreyle yaşayan, aslında canlı birer varlıktır; o ‘il’e dokunmak zorundadır.  O ilin istihdamı, o ilin ekonomik açıdan gelişimi, o ilin akademik açıdan gelişimi konularında da mutlaka faaliyette bulunmak zorundadır. Bununla ilgili de bazı çalışmalar yaptık ve semeresini aldık. Bir tıbbi etil alkol üretim tesisi kuruldu ilimizde. Bunun yanında da devam eden çalışmalarımız var. Ben o yüzden Ticaret ve Sanayi Odası’nı çok önemsiyorum. Bu ilin dinamiklerini etkileyecek faktörler arasında. Birlikte ortak faaliyetlerimizin artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu açıdan, sizlerden destek ve yardım bekliyorum. Bizim elimizden ne geliyorsa biz de desteğe, yardıma, işbirliğine de hazırız” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#ATSO #hüsnüserteser #mustafaaliçelikten #receptayyiperdoğan #afyon #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü