Altın yılımız olacak

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Alper Yağcı’nın “İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünetci’yi” meclise davet edelim sözlerine olumlu bakarak, eğitim yatırımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Çoban, “Afyonkarahisar Milli Eğitimde 2022 ve 2023’de yatırım açısından altın yıllarını yaşayacak” dedi

Altın yılımız olacak
Altın yılımız olacak Admin
Bu içerik 98 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Alper Yağcı, dün gerçekleştirilen 14’üncü bileşimin ardından gündem dışı konuşma yaptı. İlimiz açısından sevindirici bir gelişme yaşandığını ifade eden Yağcı, “Yıllardır ilimizdeki eğitim konusunda şehrimizin önünü tıkadığını düşündüğümüz İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ilimizden ayrıldı. Doğal olarak ilimizde çok büyük beklenti içerisinde yeni Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünetci’yi karşıladık ve görevine başladı. Bu konuda Kasım ayı bütçe görüşmelerimizde eskisi gibi yüzde 25 civarındaki bir pay Milli Eğitime ayrılacak mıdır? Diye sordu.  

YENİ MÜDÜRE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ

Başkan Yağcı ayrıca, “Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünetci, bu bütçeyle neler yapmayı planlar, hedefleri ve gayeleri nedir.  İl Genel Meclisi olarak yeni Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünetci’ye nasıl yardımcı olabiliriz ve ilimizin eğitim seviyesini yukarı çıkması adına kendisine hangi konularda destek olabiliriz. Eğer kendisi ile meclisimizde bir tanıştırma ve bilgilendirme için davet edebilir miyiz” dedi.

BİRÇOK BAKANI İLİMİZDE AĞIRLADIM

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ise, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Afyonkarahisar ziyaretindeki gelişmeleri İl Genel Meclis Üyeleri ile paylaşarak, “Bakanımız Mahmut Özer geldiğinde Valilikte bir toplantı yapıldı. Orada Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yetkilileri ile tüm ilçelerimizin Milli Eğitim Müdürleri vardı. Ben 20 yıldan beri şuan ki ülkemizi yöneten partide görevli birisi olarak. Birçok Bakanımızı ilimizde ağırladım” ifadelerini kullandı.

ARKADAŞLARIMIZI KISKANDIM

“Bunlar içerisinde en verimli olarak birinci 2020 yılında Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dur” diyen Başkan Çoban, “O gün Bakanımız Afyonkarahisar’a 300 milyon TL para dağıttı. Daha sonra 300 milyon TL maliyetlerdeki artış nedeniyle 600 milyon TL’yi geçti. Orada Genlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na demiştim ki, “10 yıl görev yapmış bir insan olarak Gençlik Spor Bakanlığından bir talep ettiğimizde bugünkü rakamlarla 500 bin TL, 250 bin TL gibi rakamlar gönderilmiş. Burada herkes ne istemiş ise hepsinin fazlasını verdiniz. Arkadaşları kıskandım” dedim. Bakanımızda gerçekten çok mutlu olmuştu” dedi.

MİLLİ EĞİTİM PARALARI ORTAK HAVUZA AKTARILDI

Bir diğerinin ise Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Afyonkarahisar ziyaretine geldiğinde gördüğünü ifade eden İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, “Bakanımız geldiğinde 650 milyar TL ile 850 milyar TL artı ilave para aktarıldı. Yani Afyonkarahisar’a aktarılan para 1 milyar 650 milyon TL oldu. Bu sanıyorum Cumhuriyet tarihinde bir ilk ve rekordur. Milli Eğitim yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde Milli Eğitim ve Özel İdarenin parası havuz olarak nitelendirilmiş. Bizim programımızda olana paramız yetmediğinde Milli Eğitimin parasından harcaya biliyoruz. Milli Eğitimin parası yok Özel İdare parası havuzda oradan harcayabiliyor. Artık Milli Eğitim parası ayrı, Özel İdarenin parası ayrı diye bir şey yok. Ortak bir havuza aktarılmış ve bu şekilde söylendi” diye konuştu.

SİSTEME GİRMEYEN VARSA BİZE SÖYLESİN

Önceki gün İl Genel Meclis Üyesi Eğitim Komisyonu Başkanı Ferda Ertürk ile birlikte Milli Eğitim Müdür yardımcısı ile bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Başkan Çoban; “Denildi ki, “Okulların bakım ve onarıma ihtiyacı var. Bizdeki paralar kimi ilçeye yetiyor, kimi ilçeye yetmiyor.” Oda çözüme kavuştu. Biz tüm okullara yazı yazdık. 28 Ekime kadar hangi Okul Müdürümüz okulda ne yapılmasını istiyorsa bunu sisteme giriyorsa sisteme girsin bunların hepsini yapacağını söyledik. İnşallah okul müdürleri de varsa eksikleri oraya girmiştir. Ama buna rağmen, uyarımıza rağmen girmeyen varsa bize söylesinler. Milli Eğitimde Afyonkarahisar’ımız 2022 ve 2023’de yatırım açısından altın yıllarını yaşayacak” şeklinde konuştu.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

#burhanettinçoban #odakgazetesi #alperyağcı #millieğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandıklı’da hediye heyecanı
Sandıklı’da hediye heyecanı
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın