Advert

El birliği ile çalışıyoruz

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Camili Köyünde gerçekleştirilen Mera Islah çalışmasına katıldı

El birliği ile çalışıyoruz
El birliği ile çalışıyoruz Admin
Bu içerik 114 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hibe edilen Mera Bitki Tohumu Karışımı, Kaymakam Osman Bilici’nin de katılımıyla köylülerin imece usulü çalışması ile yaklaşık 3200 dekarlık alana gübrelenerek ekimi gerçekleşti.

Kaymakam Osman Bilici, yapılan çalışma hakkında ilçenin sahip olduğu tarımsal potansiyeline değinerek; “İlçemiz sahip olduğu mera varlığı ile önemli bir potansiyele sahiptir. Bu büyük bir zenginliktir. Bu zenginliğin korunması için meraların otlatma kapasitelerinin artırılması, ot kalitelerinin iyileştirilmesi, erozyonun önlenmesi amacıyla Mera Islah Projeleri uygulamaktayız. Islah çalışması yaptığımız bu meranın ve diğer tüm meraların bizim geleceğimiz olduğu bilinciyle korunması, muhafaza edilmesi, doğru bir şekilde kullanılması hususunda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekmektedir. İlçemizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek için el birliği ile çalışıyoruz. Bu kapsamda yürüttükleri çalışmalardan dolayı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Mera Islah çalışmasına Kaymakam Bilici’nin yanı sıra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Teberci, Köy Muhtarı ve köylüler katıldı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #emirdağ #osmanbilici #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı