Advert

Birlik ve beraberliğe vesile olsun

DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık ve partililer seçim çalışmalarını sürdürüyor. İl Başkanı Daylık, 2. Belediye Şehir Çarşısının yıkım kararının çıkmasını değerlendirdi

Birlik ve beraberliğe vesile olsun
Birlik ve beraberliğe vesile olsun Admin
Bu içerik 146 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

2. Belediye Şehir Çarşısının yıkım kararını değerlendiren DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, “2. Belediye Şehir Çarşısı yıkım ihalesinin ileri bir tarihe alındığını örgendik. Umarız yaşanan mağduriyetler bu süreçte giderilir. Yerine yapılacak binada umarız başka bir belediye başkanına yıkım kararı aldıracak bir proje olmaz.  İlimizin en eski çarşılarının bulunduğu mekanlarda maalesef yapılan yanlış projeler ve kararlar sonrası çözümü olmayan veya zor olan sorunları beraberinde getiriyor. İlk yapılan 1. Belediye şehir  çarşısı yapılmadan önce eski hal binası çoğu Afyonlunun hafızasından silinememiş Afyonun simge binalarındandı. Hep duyarım büyüklerimden keşke eski hal yıkılmasaydı diye.  Maalesef alınan yanlış kararlarla yıkılan bu simge binalar eskiyi aratır duruma geldi. Eski hal binası yıkılmasaydı bugün  2. Belediye şehir çarşısının yıkım kararı ve hak mağduriyetleri  konuşulmayacaktı. Önceki dönemlerde maalesef alınan yanlış kararlar hak sahiplerinin haklı itirazlarına dönüşmüş durumda.  İştişareden,  bilimden planlamadan uzak alınan kararlar on sene sonra, yirmi sene sonra karşımıza sorun olup çıkıyor. Günümüz şartlarında bu sorunlara Enflasyonunda eklenmesi artan inşaat maliyetlerinin de eklenmesi , yenileme maliyetlerinin artması,artan enflasyonun tarihin en yüksek seviyelerine ulaşması, hesapta kitapta mağduriyetleri doğuruyor”

AFYON MASASI OLUŞTURMALI

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e bir çağrıda bulunan İl Başkanı Daylık, “Bu vesile ile buradan sayınBelediye Başkanımız Mehmet Zeybek’ e bir çağrımız bir önerimiz olacak.  Belediye Başkanımız bir Afyon masası oluşturmalı.  Bütün siyasi parti il başkanları, mimarlar odası temsilcilerini, inşaat mühendislerini vs benzeri meslek örgütlerini bir araya toplamalı. Tüm ilgili kuruluşlar dosyalarını, projelerini getirerek Afyon için birlikte neler yaparız birlikte neler başarabiliriz bunları tartışmalı. Madem hepimiz Afyon sevdalısıyız Afyonkarahisar a karşı sorumlu olduğunu hissediyoruz bunu yapmalıyız. Şahsen bende doğup büyüdüğüm bu kente bir vefa borcum olduğunu hissediyorum.  Çoğu Afyonlu gibi bizde şehrimize sevdalıyız. Bu niyetle çalışıyoruz. Bu niyetle siyaset yapıyoruz. Afyon masası oluşturulsun ki  bizlerde taşın altına elimizi koyalım. Koyalım ki bakın bu kararları birlikte aldık diyelim. Bizlerde sorumlu olalım”

MASAYA PROJELERİ BIRAKALIM

“Masaya Afyon için önemli sorunları, projeleri bırakalım” diyen Daylık, “İlimizin önemli kararlarını siyasi parti ayrımı yapmadan, birlikte tartışalım böylece ilimize katkı sağlayalım. Hepimizin ödediği vergilerle yapılan yatırımlarla harcamalarla yapboz tahtasına dönüşen projelerin önüne geçelim. Geçmiş dönem belediyelerin yapmış olduğu hataları yapmayalım. Bu hatalardan birlikte ders çıkaralım. Bir belediye başkanı yapsın diğer yeni gelen yıksın olmasın 2. Belediye Şehir çarşında olduğu gibi olmasın.  Yıllar boyu halkımıza hizmet edecek projelere birlikte imza atalım.  DEVA Partisi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Farklı bir karar alındığında bize göre yanlış olan bir kararda da bu karara biz itiraz etmiştik ama yapmadılar diyerek eleştiri yapma hakkımızı da kullanalım. Demokrasiyi Afyon’da birlikte inşa edelim.  Belediye Başkanı sayın Mehmet Zeybek, Taş üstüne taş konulduğu zaman Afyonkarahisar’ın menfaatine yapılan her konuda her yatırımda belediye başkanımızın yanında da olalım. Biz buna hazırız”

GASTRONOMİ KENTİNE YAKIŞMIYOR

DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, “Afyonkarahisar güzel gelişmelerle, yerinde girişimlerle gastronomi kenti ilan edildi emeği geçen tüm siyasilerimizi, idarecilerimizi kutluyoruz.  Gastronomi kenti olduğumuzu bulunduğumuz her şehirlerde her ortamda  anlatıyoruz. Fakat bu unvan altında ezilmeyelim gerçekten Gastronomi kenti olduğumuzu tüm kesime is bat edelim. Bir öğlen yemeği yemek için bile afyona gidilebileceğini eksiklikleri gidererek tekrar ilan edelim.   Gastronomi kenti sağlam temeller üzerine otursun.  Şehir merkezindeki otopark sıkıntısının olması gastronomi kentine yakışmıyor. Trafik sorununun  olması gastronomi  kentine yakışmıyor. Şehir merkezine ulaşım sorununun olması gastronomi kentine yakışmıyor.  Afyonkarahisar gastronomi kenti ünvanımızı  birlikte geliştirmek için, alt yapısını birlikte oluşturmak için  DEVA Partisi olarak üzerimize düşen her göreve hazırız”

UZUN ÇARŞI PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

Uzun Çarşı’da devam eden çalışmaları desteklediklerini dile getiren İl Başkanı Kadir Daylık, “Uzun çarşıda yapılan göze hoş gelen değişimlerin şehrimize önemli bir hava kattığının farkındayız ve destekliyoruz. Belediyemizi  bu konuda kutluyoruz. Yine bu caddelerde yaptığınız dış cephe değişikliklerinin yan sokaklarda da uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Uzun çarşının paralelinde olan sağındaki ve solundaki sokaklarda bağlantı yollarındaki binalarından dış cephe restorasyon çalışmalarına dahil edilmesi  gerekli  olduğunu düşünüyoruz.  DEVA Partisi olarak ilimizin menfaati için her türlü elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Çünkü bizler biliyoruz ki bir belediye başkanı seçilinceye kadar partisinin adına çalışmalar yapar. Seçildikten sonra tüm halkı için çalışır. Bizlerde Afyon menfaatinde birleşmeye hazırız. Deva partisi de bu bilinçle kuruldu ülkemizi seviyoruz. Memleketimizi seviyoruz. ODAK HABER MERKEZİ

#devapartisi #uzunçarşı #kadirdaylık #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı