Advert

DİYABETLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İLE BULUŞTU

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Tip-1 Diyabetli Çocuklar Derneği’nin katılımı ile düzenlenen kahvaltı etkinliğine ev sahipliği yaptı

DİYABETLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İLE BULUŞTU
DİYABETLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İLE BULUŞTU Admin
Bu içerik 113 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek’in, Tip-1 Diyabet rahatsızlığı olan çocuklar ve aileleri ile bir araya geldiği organizasyonda tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılan diyabete dikkat çekildi.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Belediye tarafından Veysel Eroğlu Sosyal Tesisinde kahvaltı programı düzenlendi. Başkan Zeybek’in tensipleri ile düzenlenen programa diyabetli çocuklar ve aileleri katıldı.

Programda Tip-1 Diyabetli Çocuklar Derneği Başkanı Meryem Arı, Avukat Burak Zafer Gezer ve Tip-1 diyabetli Öğretmen İsmail Kaya tarafından bilgilendirici konuşmalar gerçekleştirildi. Diyabetlilerin sosyal hakları ve okulda diyabet yönetimi gibi konularda ilgili isimler tarafından verilen bilgilendirme ardından böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Başkan Mehmet Zeybek’e teşekkür edildi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Toplumu yakından ilgilendiren farkındalık çalışmalarına imza atan Başkan Zeybek her zaman sizlerin yanınızdayız dedi, desteklerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Zeybek; “Dünya Diyabetliler Gününün önümüzdeki yıllarda şifa bulacağınız, gelişmelerin müjdeleneceği günler olmasını temenni ediyorum. Göreve geldiğimiz günden itibaren çeşitli rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı kendimizden hiçbir zaman ayrı görmedik. Her fırsatta da bir araya geldik. Elimizde bir garanti yok, yarın ne olacağından haberimiz yok. Cenab-ı Hak ne takdir ettiyse onu yaşayacağımızı biliyoruz. Bugün sağlıklı olabiliriz ama yarın ne olacağını bilmiyoruz. Sizlere sabır diliyorum. Zor bir süreçten geçiyorsunuz. Çocuklarımıza şifa diliyorum. Yalnız değilsiniz, her daim yanınızdayım. Bize düşen görev ne ise yardımınıza koşmaya hazırız. Davetimize icabet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalar ardından Başkan Zeybek tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Program, Tip-1 Diyabetli Çocuklar Derneği Başkanı Meryem Arı’nın Başkan Mehmet Zeybek’e plaket takdimi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.   >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #mehmetzeybek #diyabetliçocuklar #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı