2023 bütçesi 580 milyon TL

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 19'uncu ve 20'inci bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında hafta sonu gerçekleştirildi. 2023 yılı bütçesi 580 milyon TL olarak kabul edilirken, bütçeden en fazla payı yol, kanalizasyon ve su hizmetleri aldı

2023 bütçesi 580 milyon TL
2023 bütçesi 580 milyon TL Admin
Bu içerik 124 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 19’uncu bileşimi Cumartesi günü İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem dışı maddeler ile komisyondan gelen raporların görüşüldüğü toplantıda 2022 yılı yatırım programında bulunan ödenekler Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarıldı. Toplantının sona ermesinin ardından gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi İhsaniye İl Genel Meclis Üyesi Hamit Çakır, kış ayının yaklaştığına dikkat çekerek, “Afyonkarahisar’da kar yağışı artık başlayacak, İl Özel İdaresi bütçesinden köylere kar kürüme aparatlarından alırsak kamyonların önlerine takılabiliyor. En azından kışın hem ilçelere hem de köylere hizmet eder” dedi. İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ise İl Genel Meclis Üyesi Hamit Çakır’ın bu teklifine sıcak baktı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İl Genel Meclisi Kasım ayı 20’inci bileşiminde ise 2023 yılı bütçesi görüşüldü. Toplantıda konuşan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, bütçenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, toplantıyı başlattı. Açılış ve yoklamanın alınmasının başlayan toplantıda komisyondan gelen raporlar görüşüldü. 2023 yılı performans planı ve mali yılı bütçesi komisyon tarafından uygun görülerek meclisin oyuna sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

ŞUHUT’A 449 BİN TL

580 milyon TL olarak belirlenen 2023 yılı performans planı ve mali yılı bütçesinde en yüksek bütçe yol, su ve kanalizasyon hizmetlerine ayrıldı. Öte yandan bütçe görüşmeleri toplantısında Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’ne ayrılan miktarlar açıklandı. Buna göre; birinci sırada Şuhut Köylere Hizmet Götürme Birliği 449 bin 832 TL ile birinci sırada yer alırken, 443 bin 491 bin TL ile Sandıklı ikinci sırada, Dinar ise 396 bin 634 TL ile üçüncü sırada yer aldı. 

MİLLİ EĞİTİME 48 MİLYON TL

Ayrıca Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne okul bakım ve onarım için 9 milyon TL ayrılırken, çok amaçlı salon yapımı için ise 37 milyon TL aktarılacağı kaydedildi. Yine İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 1 milyon 850 bin TL, ilan giderleri, etüt, proje ve bilirkişi ekspertiz giderleri, hizmet binası için arsa alım ve kamulaştırma giderleri için ayrıldı. Tüm kalemlerin toplamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 48 milyon TL ödenek ayrıldığı açıklanırken, meclis üyelerinin oy birliği ile olumlu karara bağlandı.    

KALEMLER GEÇEN YILA GÖRE 2-3 KAT ARTTI

Toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne okullara spor malzemesi alımı için 1 milyon TL aktarıldığı açıklandı. Meclis üyelerinin oy birliği ile miktar kabul edildi.  Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne 3 milyon 880 bin TL tarımsal hizmetler makine teçhizat mal ve hizmet alımı için ayrılırken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ise muhtaç asker ailelerine yardım için 100 bin TL ödenek ayrıldığı kaydedildi. AK Parti Evciler İl Genel Meclis Üyesi Şener Çalışkan yaptığı açıklamada, ayrılan tüm kalemlerin geçen yıla oranla 2-3 kat arttığını söyledi. Şener konuşmasına şöyle devam etti: " Tüm kalemlerde 2 ve 3 kat artış sağlandı. Tüm ilçe, belde ve köylerimize hayırlı olsun." MHP Grup Başkan Vekili Çay İl Genel Meclis Üyesi Faruk Kökçür, İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Orhan, CHP Sultadağı İl Genel Meclis Üyesi İsmahanNergiz birer konuşma yaparak bütçenin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular. <<

#burhanettinçoban #odakgazetesi #ilgenelmeclisi #afyon #eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
Tebrik Başkan Sarı’dan
Tebrik Başkan Sarı’dan