Advert

“Bir Sanatçı Ütopyası: Güzel Dünya”

Afyonkarahisar’da düzenlenen “Bir Sanatçı Ütopyası: Güzel Dünya” adlı karma seramik sergisi sanatseverlerle buluştu

“Bir Sanatçı Ütopyası: Güzel Dünya”
“Bir Sanatçı Ütopyası: Güzel Dünya” Admin
Bu içerik 86 kez okundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Türk Seramik Derneği (TSD) iş birliğinde 21-23 Kasım tarihleri arasında, Afyonkarahisar’da düzenlenen “XI. Uluslararası Katılımlı Seramik Kongresi” kapsamında hazırlanan “Bir Sanatçı Ütopyası: Güzel Dünya” adlı karma seramik sergisi sanatseverlerle buluştu.

AKÜ M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen serginin açılışında konuşan TSD Yönetim Kurulu Başkanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Taner Kavas,  “Türk Seramik Derneği, bu ara çok yoğun bir sanat aktivitesi gerçekleştiriyor. Sadece Afyonkarahisar’da değil, aynı zamanda Bursa’da da ilk defa uluslararası bir bienal yapıyoruz” dedi.

AKTİVİTELER EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞİYOR

Serginin hala devam ettiğini söyleyen Kavas, “Birçok sanatçı arkadaşımız ve dernekten yönetim kurulu arkadaşlarımız Bursa’da. Tabi eş zamanlı olarak biz her kongrede mutlaka bir sanatsal aktivite gerçekleştiriyoruz. 11. Uluslararası Katılımlı Seramik Kongresinde de yine sanatçı arkadaşlarımızın organize ettiği, küratörlüğünü Türk Seramik Derneğinden hocalarımızın yaptığı, farklı tekniklerle ürettikleri eserleri sergiliyoruz” dedi.

Sergi açılışına AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, TSD Yönetim Kurulu Başkanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Taner Kavas, AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, kongre katılımcıları, öğretim elemanları, öğrenciler ve Afyonkarahisar’lı sanatseverler katıldı. Toplam 45 seramik sanatçısının yapıtlarıyla yer aldıkları sergi, 2 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek. >>ODAK HABER MERKEZİ

#AKÜ #afyonkarahisar #sanat #sergi #TSD #tanerkavas #yılmazyalçın #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Koyuncu’dan anlamlı hediye
Öğretmenler günlerini kutladı
Öğretmenler günlerini kutladı