Öğretmenlerimizin arkasında durma sırası bizde

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törende konuşan ve önemli mesajlar veren Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bu ülke, öğretmenlerimizin içten ve fedakâr duruşlarını her zaman arkasında buldu. Bugün, devlet ve millet olarak öğretmenlerimizin arkasında durma sırası bizdedir”

Öğretmenlerimizin arkasında durma sırası bizde
Öğretmenlerimizin arkasında durma sırası bizde Admin
Bu içerik 99 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kamil Miras Anadolu Lisesinde bir program düzenlendi. Programda konuşan ve önemli mesajlar veren Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bir toplum için yapılacak en zor görev geleceği inşa etmektir. Geçmişin veya şimdinin ötesinde, belirsizliklerle dolu gelecek içerisinde öğrencilerimizi doğru yerlerde konumlandırmak, yönlendirmek ve öğrencilerimizin kendi yeteneklerinin farkına varmasını sağlayarak geleceği ilmek ilmek işlemek, Mustafa Kemal Atatürk’ün “irfan ordusu” dediği öğretmenlerimizin işidir. Bu ağır yükü sırtlarında taşıyan, henüz dünyaya açılmamış zihinleri topluma kazandıran ve varlığın en önemli hazinesi insanı hayata hazırlayan öğretmenlerimize ne kadar şükranlarımızı sunsak azdır” dedi.

İÇTEN FEDAKÂR DURUŞ

Vali Doç. Dr. Yiğitbaşı, “Ne mutlu bize ki ülkemizin genç ve dinamik nüfusunu, kültür ve medeniyetimizin çatısı altında, çağın gerektirdiği birikim ve yeterlilikler doğrultusunda yetiştirecek ve onları geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerimiz her zaman bu ülkenin yanında olmuştur. Bu ülke, öğretmenlerimizin içten ve fedakâr duruşlarını her zaman arkasında buldu. Bugün, devlet ve millet olarak öğretmenlerimizin arkasında durma sırası bizdedir. Öğrencilerimize öğrenmeyi öğreten, gece gündüz demeden onları hayata hazırlayan, onlara toplum olmanın sıcaklığını hissettiren öğretmenlerimize sonsuz minnetlerimizi ve desteklerimizi elbette esirgemeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, Türkiye’mizin bütün şehirlerine, en ücra köşelerine bilgi, azim ve sevgi taşıyan bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, terör saldırılarında ve vazife başında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, müzik öğretmeni Ayşen Ersöz'ü tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #öğretmenlergünü #odakgazetesi #24kasım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
İşte dolandırıcıların yeni yöntemi
Tebrik Başkan Sarı’dan
Tebrik Başkan Sarı’dan