Advert

Başkan Sarı, "İşçilerin her zaman yanındayım"

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri enflasyona karşı ezdirmedi

Başkan Sarı,
Başkan Sarı, Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediye ile Hak-İş sendikası arasında imzalanan kadrolu işçilerin toplu iş sözleşmesine işçilerin enflasyondan etkilenmemesi adına ek protokol hazırlanarak taraflar arasında protokol imzalandı. Öte yandan Dinar Belediyesi Personel Şirketi bünyesinde çalışan işçiler için ise yemek ücreti ödemesinde güncelleme yapıldı. 
 

55 LİRAYA YÜKSELTİLDİ
İmzalanan ek protokol ile kadrolu işçilerin maaşına %25 zam yapıldı. Kadrolu işçilerin geçtiğimiz yıl aldığı günlük 15 Türk Lirası yemek ücreti 55 Türk Lirasına yükseltildi. Belediye Personel Şirketinde çalışan işçilerin ise geçtiğimiz yıl aldığı günlük 17 Türk Lirası yemek ücreti 55 Türk Lirasında yükseltildi. 
 

"HER ZAMAN YANINDAYIZ"
İmzalanan ek protokol ile kadrolu işçilerin enflasyona karşı ezdirmediklerini ifade eden Başkanı Sarı, belediye şirketi bünyesinde çalışan işçilerin ise yemek ücretinde güncelleme yapıldığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; “İmzalamış olduğumuz sözleşme İşçilerimize ve belediyemize hayırlı uğurlu olsun. İlçemiz için birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığımız işçilerimizin her zaman yanındayız. Personellerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.
 

HAYIRLI OLSUN DEDİ
Sözleşme ile ilgili bir açıklama da Hak-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez yaptı. Söylemez açıklamasında; “İşçilerimize verdiği destek ile enflasyona ezdirmediği için Dinar Belediye Başkanımız Sayın Nihat Sarı’ya teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz başta işçilerimiz olmak üzere iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun.“dedi. >ODAK HABER MERKEZİ

 

#işçi #zam #dinar #ücret #odakgazetesi #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıkım sürecini tamir edeceğiz
Yıkım sürecini tamir edeceğiz
İhtiyaçlar tespit edildi
İhtiyaçlar tespit edildi