Advert

"YERİNDE SAYAN DAHA FAZLA SES ÇIKARIYOR"

Kanal 3 ekranlarında yayınlanan Özel Gündem programına konuk olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya 6'lı masayı eleştirdi

Admin
Bu içerik 142 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Megabirlik Medya CEO'su Mehmet Emin Güzbey'in sunduğu ve Kanal 3 ekranlarında yayınlanan Özel Gündem programının konuğu oldu.Programda 6'lı masayı eleştiren Özkaya, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özkaya, 2020 ile başlayan pandemi döneminin hem vatandaş hem de ülke ekonomisine verdiği sancılı sürece değindi. 

Özkaya,"2022 yılını Haziran ve Temmuz aylarında tarımsal taban fiyatlarının açıklanması ile adım adım rahatlamaya başladık. Sonrasında asgari maaşa ve emeklilere gelen zamlarla vatandaş nefes almaya başladı. Pandemi özellikle dar ve orta gelirli vatandaşları çok zorladı. Hamdolsun ki bunu zamanla aştık" dedi.

6'LI MASA HAKKINDA NE DEDİ?

Mehmet Emin Güzbey'in, 2022 yılında 6'lı masa toplantılar yaptı. Bu konudaki kanaatiniz nedir? sorusuna Özkaya şu şekilde cevap verdi;

"Toplanıp toplanılmayacağına, toplanınca ne konuşulacağına, neyi nasıl konuşulacağına, neyin nasıl yapılacağına dokuz saat süren toplantılarla karar verebilen bir masa var karşımızda. Bu masa, "Türkiye'nin temel sorunlarını konuşacağız artık" demesine bir basın mensubunun "Daha ne zaman konuşacaksınız? adayların belirlenme tarihi geldi" cevabını almış bir masadır" ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANLARI ELEŞTİRDİ

Dünyanın hızla değiştiğine ve anlık olarak karar verilmesi gereken durumların çoğaldığına değinen Özkaya, muhalefet partisinin Genel Başkanlarını eleştirdi. Özkaya, "Birisi aday belirleme tarihinde aday çıkaramaz, birisi çıkar ülkenin ülter yapısını eleştirir, birisi Anayasadan Türklük kavramını çıkartacağız ve tanımını yeniden yapacağız der, birisi belediyelere, yerel yönetimlere özerklik vereceğiz der, bir başkası anadilde eğitimde Kürtçeyi resmi dil haline getireceğiz der. Her biri birbirinin tersini söyleyen bir masa. Bırakın bu dönemde Türkiye'ye yönetmeyi, kendilerini bile yönetemeyen insanlardır."

"SATIR SATIR ÇIKARTTIM"

Muhalefetin anayasaya dair sundukları teklifleri incelediğini söyleyen Milletvekili Özkaya, "Güçlendirilmiş Parlemento Sistemi dediklerini saatlerce ve günlerce satır satır çıkarttım. Bunu inşallah bir gazetede makale şeklinde yayınlayacağım" dedi.
Anayasa taslağını hazırlayan kişilerin Türkiye yönetimini bilmediklerini ifade eden Özkaya, "İlgisiz insanların bölük bölük hazırlayıp bir metin oluşturduğu kanaatindeyim" şeklinde konuştu.

"DİKTATÖRLÜĞÜ SERBEST BIRAKIYORLAR"

Özkaya, oluşturulan Anayasa metninin sadece Anayasayı değil, meclisi de güçlendirmediğini ifade etti. Özkaya,"Anayasanın 68. Maddesi siyasi partilerin diktatörlük kurmasını yasaklar. Bunlar diktatörlüğün kurulmasını serbest bırakıyor" dedi.Diktatörlüğü savunan 22 kişilik Hakimler Kurulunun 20 Üyesini meclisin torbadan seçeceğini söyleyen Özkaya, böyle bir sistemi getiren kişilerin ülkeye karşı iyi niyetini sorguladığını vurguladı. AK Partili olarak yaptıkları hizmetleri anlatmada güçlük çektiklerini ama muhalefetin daha fazla ses çıkardığını söyleyen Milletvekili Özkaya, "Yerinde sayan daha fazla ses çıkarıyor" dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#dobradobra #siyaset #aliözkaya #mehmetemingüzbey #odakgazetesi #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor