Advert

İfade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir!

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

İfade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir!
İfade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir! Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, yayımladığı mesajda, İnsanları gerçeklerle buluşturmak için, meslek ahlakından taviz vermeden, doğru bilgi ve haber peşinde olmadık zorlukları göğüsleyen gazeteciler, bilgi toplumunun sağlam zeminde ve sağlam usulle işlemesine de katkıda bulunmaktadır.

Yorucu bir tempoyla toplumsal olaylardan afetlere, terörden savaş alanına kadar zor, tehlikeli anlarda ve yerlerde, üstelik zamanla yarışarak, gelişmeleri haberleştirerek bizlere servis eden gazeteciler, kamuoyu açısından çok önemli bir görev yapmaktadır. Birçok basın çalışanı, haber peşinde koşarken pek çok tehlike atlatmakta, yaralanmakta, hatta canından olmaktadır.

İnsan hakları ve hürriyetinin kullanımı açısından basın özgürlüğü önem taşımaktadır. Düşünce, inanç, kanaat ve ifade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir. Gerçeklerin haber olmadığı yerlerde insanlar doğrudan mahrum, yalana mahkûm olurlar.

Bugün, birçok konuda bazı yayın organlarında sağlıklı haberlerin çıkmamasının sebebi, kasıtlı haber anlayışıyla zihinlerin perdelenmesidir. Bu nedenle, bütün medya mensupları yalnızca olanın olduğu gibi anlaşılmasına ve aktarılmasına aracılık etmelidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, gece gündüz demeden ter akıtan; hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan basın emekçilerinin ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını diliyoruz” dedi. ODAK HABER MERKEZİ 

#eğitimbirsen #odakgazetesi #afyon #çalışangazetecilergünü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerin mekanı belli
Öğrencilerin mekanı belli
Şimdi Festival zamanı!
Şimdi Festival zamanı!