Advert

"Basın özgürlüğün en temel aracıdır"

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Admin
Bu içerik 95 kez okundu.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı mesajında, "Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanıyor.

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlamaktadır" ifadelerini kullandı.

“İLÇEMİZDE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI DUYURUYORLAR”

Başkan Sarı, "İlçemiz hem şehirleşme hem de sosyal anlamda büyük bir gelişime imza atıyor. İlçemizde hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmaların başta ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere Dinarlı olup başka şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın da görmesine katkı sağlayan gazetecilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yerel gazetecilerimiz yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımız başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #dinar #gazetecilergünü #odakgazetesi #basın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerin mekanı belli
Öğrencilerin mekanı belli
Şimdi Festival zamanı!
Şimdi Festival zamanı!