Advert

2022 de destanlar yazdık

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay bir basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. Uluçay, CHP, Genel Merkez’den Türk bayrağının kaldırıldığını duyurdu. Altılı masanın bilinmeyen bir denklem olduğunu, milletin seçimlerde bu denklemi çözeceğini söyledi

2022 de destanlar yazdık
2022 de destanlar yazdık Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya, il başkan yardımcısı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Emine Çetin, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Uluçay sözlerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ederek başladı. Uluçay, “Değerli basın mensupları konuşmama başlamadan önce bizlerle birlikte gece gündüz çalışan siz kıymetli basın mensuplarının her birinizin ayrı ayrı 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü tebrik ediyor, görevlerinizde muvaffakıyetler diliyorum” dedi.

DAVA ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR

Uluçay “Geride bıraktığımız 2022 yılı, yerli otomobilimiz TOGG'un banttan indirildiği, savunma sanayiinde resmen destanlar yazdığımız, sağlık, ekonomi, eğitim gibi birçok alanda yaptığımız atılımlarla Türkiye'nin şahlanışının, dünyada söz sahibi bir ülke haline gelişinin yolunda adımlarımızı sıklaştırdığımız bir yıl oldu. 2022 yılını önemli gelişmelerle geride bırakırken, 2023 yılının Afyonkarahisar halkımıza, ülkemize, İslam Alemi'ne ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini diliyor, 2023 yılının Türkiye Yüzyılı vizyon ve hedefimizin önemli bir miladı olacağını ifade etmek istiyorum. Bu minvalde bizlere destek veren başta Afyonkarahisar halkımız olmak üzere aziz milletimize ve her alanda güçlü bir Türkiye hedefimize giden yolda bizlerle birlikte yürüyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET PROJELERE BURUN KIVIRIYOR

2022 yılı ve öncesinin de özetini yapan Uluçay sözlerine şöyle devam etti; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin her yapamaz dediğini yaptı. Ayasofya'yı açamaz dediler. Cumhurbaşkanımız Ayasofya'yı açarak tam 86 yıl sonra yeniden cami statüsü kazandırdı. Sonra girdi ve içinde elhamdülillah Kur'an-ı Kerim okudu.  SİHA'lar için, yerli savunma sanayi araçları için oyuncak dediler. Bayraktar TB2, 2022 de dünyada en çok ülkeye ihraç edilen insansız hava aracı sistemi oldu. Ukrayna'da Bayraktar için şarkılar yazıldı. Ukrayna halkı yeni doğan çocukların adına bile Bayraktar ismini verdi. Ama bizim muhalefet bunları da beğenmedi. Cumhurbaşkanımız tarafından daha önce açıklanan İlk Evim projesinden sonra şimdide Yeni Konut Finansman Modeliyle Yeni Evim projesi ile halkımızı ev sahibi yapmaya devam ediyoruz. Maalesef muhalefet, halkımızın ayakta alkışladığı bu projeyi de beğenmiyor. Cumhurbaşkanımızın sadece 2022 yılında yaptıkları yeter de artar bile. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedik, asgari ücrete yüzde 54 zam yaptık. İşverenlerimize de her iş sahasında ayrı ayrı desteklemeler vererek üretim ve istihdam sağlamalarına yardımcı olduk. Cumhurbaşkanımız kamudaki 520 bin sözleşmeli personelin 424 binine isteğe bağlı olarak kadroya geçebilme imkanı sağladı. EYT sözünü tutarak 2 milyon 250 bin vatandaşı emekli etti. Malum ittifak ne yaptı? EYT kararının üstüne yatmaya çalıştılar”

 

CHP TÜRK BAYRAĞINI KALDIRIYOR

1 milyon 392 bin 629 öğrencinin 27 milyar liralık borcunun silindiğini hatırlatan Başkan Uluçay, “Aralık ayında duyurulan keşifle birlikte Türkiye piyasa değeri 1 trilyon dolar olan 710 milyar metreküplük doğal gaz keşfine imza attı. Malum ittifak diyordu? Ne doğal gazı? Akdeniz'de ne işimiz var? Biz iktidar partisi olarak bu aciz zihniyetlere artık cevap verirken bile sıkılıyoruz. Kızıl elma geliyor dedik. Bayraktar Kızıl Elma ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Gabar Dağı'ndan çıkarılan petrol, dördüncü sondaj gemimiz Abdülhamid Han, Avrupa'nın en büyük doğal gaz depolama tesisi, yerli otomobil TOGG 2022 de yaptıklarımızın sadece bir kaçı. İstanbul tahıl anlaşması ise 2022 de dünyanın en önemli gördüğü bir konudur. Amerika'sından İngiltere'sine, Almanya'sına Afrika ülkelerine kadar herkes Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğini konuştu. Malum ittifak ve ortakları tam olarak ne yapıyor? Ülkemiz ile ilgili tek bir projeleri var mı diyoruz? Yok. Hangi hizmetleri hayata geçireceksiniz diyoruz? Yok. Sanki bu zamana kadar çok hizmet etmişler gibi bir de yapılan hizmetleri beğenmiyorlar.  Adayınız var mı? O da yok. Daha A4kağıdı yazı fontu ve puntosunu falan belirleyen 6’lı masa ve avanelerine Ülkeyle ilgili hayaliniz nedir diyoruz Selahattin Demirtaş'ı Osman Kavala'yı FETÖCÜ KHK'lıları serbest bırakacağız diyor. Yurt dışına kaçan FETÖ'cüler ülkeye geri dönecek diyorlar. Danışmanları özerklikten, Kürdistan hayallerinden bahsediyor, Türk bayrağından rahatsız olup CHP Genel Merkezinden Türk Bayrağını kaldırıyorlar. Devleti yeniden yapılandırmaktan, ülkeyi parçalara bölmekten bahsediyorlar. Devletin üniter yapısını tehdit eden bir anlayışı CHP’ye danışman yapıyorlar. Sonra bu anlayışın yönettiği İBB uygulamalarına gösterilen güvenlik refleksine “siyasi” operasyon imâsında bulunuyorlar” diye konuştu.

YOĞUN BİR TEVECCÜH VAR

Uluçay, “AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Türkiye genelinde başlatılan çalışma üzerine üye ziyareti seferberliği başlatarak şehrimizin bütün ilçelerinde köylerinde, kasabalarında kapı kapı geziyoruz. Bu kapsamda AK Parti'ye gönül veren dava arkadaşlarımıza Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletiyor, talep ve önerilerini dinliyoruz. Bugüne kadar tüm ilçeleri, beldeleri ve köyleri ziyaret ettik. Merkez ilçede ise 50 mahallemizi ziyaret ettik ve ziyaretlerimize devam ediyoruz. “Gönüllere sefer, 2023’te zafer” sloganımızla tüm Teşkilatlarımızla (İl Yönetimi-Merkez İlçe, Kadın Kolları-Gençlik Kolları) milletvekillerimiz, il genel ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalarımızda yoğun bir teveccüh ile karşılaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜK BİR HİZMET HAMLESİ

Toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te yatırımlar hakkında bilgi aktardı. Başkan Zeybek’in ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ise şöyle konuştu; “Merkez ile birlikte 18 ilçesi, 420 köyünde mahalli ve müşterek nitelikteki ihtiyaçların karşılanmasında Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, ilimizin kalkınması için tahsis edilen kaynakları, öncelikli olarak, köylerimizin imar, yol, su, kanalizasyon yapımı ile eğitim, sağlık, sosyal yardım, spor, Kültür ve Turizm sektörleri için kullanıyor. Halkımızın beklentileri yönünde şehirlerde ne varsa, köyde de olsun diye büyük bir azim ve gayretle çalışıyor. İşte bu çalışmalarımız kapsamında; Afyonkarahisar’ın merkezinden ilçelerimize beldelerimizden köylerimize kadar 2022 yılı içinde 189 milyon ek bütçe ile birlikte toplam 404 milyon Türk Lirası tutarında büyük bir hizmet hamlesi gerçekleştirerek tüm kaynaklarımızı son kuruşuna kadar halkımızın istifadesine sunduk” ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #destan # #akparti #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor