Advert

HEDEFİN ÜSTÜNE ÇIKILDI

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, dün yönetim kurulu toplantısında üye çalışmaları hakkında bir açıklama yaptı. Üye hedeflerini beklenenin üzerinde gerçekleştiğini söyleyen Ertürk, üye koçanlarını da AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a teslim etti. Uluçay “Asli vazifeleri buymuşçasına kadınlarımız, çocuğunu torununu bırakıp çalışmalara katılıyor” dedi

HEDEFİN ÜSTÜNE ÇIKILDI
HEDEFİN ÜSTÜNE ÇIKILDI Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da katıldı. Toplantıda üye hedeflerinin üzerine çıktıklarını kaydeden Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, üye koçanlarını da Başkan Uluçay’a teslim etti.

Kadınlarımız yoğun çalışıyor

Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay toplantıda böyle bir sürprizle karşılaşacağını bilmediğini söyledi. Uluçay “Kadın Kollarımızın hedefi 2023'tü. 6 ay gibi sürede 3300 üyeye ulaştılar. Rabbim inşallah üyeleri adedince ahirette karşınıza sevabını çıkarsın. Kadın kollarımızın, mevcut üye ziyaretlerimiz kapsamında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Zira biz bunu biliyoruz ama mevcut üye ziyaretlerinde de sandık bazlı çalışmalarda da kadın kollarımızın açamadığı kapı, giremediği yer, öğrenemediği dert, sıkıntı yok. Evinizden, çoluğunuzdan, çocuğunuzdan fedakarlık yapıyorsunuz. Hem de teşkilatımızın her çalışmasında sanki vazifeniz buymuşçasına her şeyi bırakıp geliyorsunuz. Az önce ablam bahsetti. Çocuğunu, gelinini torununu bırakıyorlar. Sizler böyle söyledikçe üzerimize binen yük daha da artıyor. Her dönem Kadın Kolları teşkilatımız farklı bir çalışmaya sahip, farklı bir başarıya sahiptir ama bu dönem daha farklıdır. Günden güne artan bir başarısı var. Yeni ekipler, yeni kadrolar ekibimize dahil oluyor” dedi.

Dünyada eşi benzeri yok

Sahada karşılaştığımız önemli konulardan birinin de vatandaşların üye yapılması konusu olduğunu kaydeden Uluçay, insanların üyelik için ilk etapta çekindiğini ama daha sonra AK Parti ailesine dahil olduklarını vurguladı. Uluçay, “İnsanlardan araçlarını isteyin, paralarını isteyin verirler ama üyelik denildiği zaman sanki bir yere bağlanmak gibi ya da ileride karşımıza bir sıkıntı çıkar gibi düşünüyorlar.Aslında böyle değil ama geçmişe dayanan bir konu bu.Biraz daha bizden önceye dayanan bir konu. AK Parti öncesine dayanan bir konu. Lakin Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığı üye rakamlarını açıkladı.Partimizin üye sayısı gün geçtikçe artıyor. Cumhurbaşkanımızın da tabii morali çok iyiydi.Tabi bu dünya genelinde de hissedilen bir şey. Cumhurbaşkanımız liderliğinde şu ana kadar 21 yıl içerisinde sürekli üye sayısını artıran teşkilatız. Dünyada eşi benzeri olmayan rakamlar ve dünyada eşi benzeri olmayan bir teşkilata sahibiz.Yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda 2023 üye çalışmalarında emeklerimiz var diye torunlarımıza çocuklarımıza evlatlarımıza anlatabileceğimiz bir çalışmamız var. Cumhurbaşkanımız her fırsatta ‘biz bir kadın hareketiyiz’ diyor.Her ne kadar erkekler ön plana çıksa da işin aslında sahada kadınlarımız var. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın inşallah. Ferda başkanımızı yönetimini de tebrik ediyorum” dedi.

Üye koçanlarını teslim ettiler 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de “Biz AK Parti Kadın Kolları il ve ilçe teşkilatları olarak bir karar almıştık ve demiştik ki ‘inşallah Aralık ayına kadar, hedefimiz 2023 yılına 2023 yeni üye ile girmek olsun.’Bu hedefimiz doğrultusunda kadın kollarımız il ve ilçelerimiz beldelerimizle köylerimizle yoğun bir çalışmaya girdik. Sadece Kadın kolları değil, Gençlik Kolları, ana kademe teşkilatlarımız merkez ilçe teşkilatlarımız yoğun bir üye seferberliğine çıktık ama biz Kadın Kolları olarak 2023 üye ile 2023 yılına girelim istedik.Geçtiğimiz hafta aldığımız verilerle 1 Haziran 1 Ocak tarihleri arasında hedefimizin 1000 fazlası ile 3.000 kadın üye ile 2023'e girmiş bulunmaktayız.Yeni kadın üyelerimizin üyelik koçanlarını size teslim etmek ve çalışmalarda emeği geçen kadınlarımızateşekkür etmek için sizi buraya davet ettik” dedi.

“Kadınlar siyasetin öznesidir”

“AK Parti bir kadın hareketi olarak başladı” diyen Ertürk sözlerine şöyle devam etti; Sayın Cumhurbaşkanımız her sözünde her toplantısında bunu bizzat altını çizerek söylüyor.Siyasette kadınlar olmadan hayatı yarım algılarız.‘Kadınlar siyasetin öznesidir’ diyor. Biz de onun açtığı bu yolda AK Parti Kadın Kolları teşkilatı olarak ilk günden bugüne ilk günkü aşkla ve heyecanla hanelere konuk olmaya, kapıları çalmaya insanımıza dokunmaya devam ediyoruz.İnşallah bundan sonrasında da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz.Hedefimizi tutturduk ama bundan sonra da durmak yok yola devam inşallah.Aynı hızla aynı gayretle daha da arttırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben emek veren tüm il kadın kollarımıza,ilçe kadın kolları teşkilatlarımıza, ilçe kadın kolları başkanlarıma, aynı zamanda bizlere bu fırsatı veren siz il başkanımıza, yönetim kurulu, merkez ilçe, gençlik kolları teşkilatlarımıza da teşekkür ediyorum.Sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi biz her ne kadar kadın kolları olarak kadını üyelerimize yönelmiş olsak da bu bir ekip işidir. Hep birlikte Afyonkarahisar'da bu seferberliği başlattık ve tüm üye sayılarımızı oldukça yükselttik. Türkiye çapında üye sayımızı 11 milyonun üzerine çıkardık. Bu da Türkiye'de daha önce görülmemiş bir başarıdır.Tabii burada milletimizin teveccühü ve önemi çok büyük.Vatandaşımızın kapısını çaldığında Cumhurbaşkanımızın selamını ilettiğimizde kapısını arkasına kadar açan ve evine buyur eden hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantıda üyelik koçanları İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a teslim edildi.>>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #odakgazetesi #AKP #siyaset #güncel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçı birlikte izlediler
Maçı birlikte izlediler
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu