Advert

Güvenliğin yerdeki ve gökteki adı olacaklar

OEDAŞ’ınenerji nakil hatlarındaki arızaları hızlı tespit etmek ve zorlu saha koşullarındaki önleyici bakım hizmetleriniyerine getirmek için aldığı dronları kullanmak üzere 20 OEDAŞ çalışanı lisanslı pilot sertifikası aldı

Güvenliğin yerdeki ve gökteki adı olacaklar
Güvenliğin yerdeki ve gökteki adı olacaklar Admin
Bu içerik 153 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün lisanslı eğitim kurumları olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezlerinde verilen kursları başarıyla tamamlayan çalışanlar, aldıkları eğitim sayesinde dronları etkin şekilde kullanabilecek.

20 OEDAŞ ÇALIŞANI SERTİFİKALANDI

Faaliyet gösterdiği illerde güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı sağlama hedefiyle insan kaynağına ve teknolojiye yatırım yapan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), arıza tespiti ve önleyici bakım hizmetlerinde dron kullanımına yönelik  olarak çalışanlarının“İHA-1 Ticari Sınıf Pilot Sertifikası” almasını sağladı. Sivil Havacılık ve Genel Müdürlüğü’nün lisanslı eğitim kurumlarından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezi’nde aldıkları eğitimin ardından sınavlarını da başarıyla geçen 20 OEDAŞ çalışanı sertifikalarını aldı.

Çalışanlar eğitim kapsamında “İHA-1 Ticari Sınıf Pilot Sertifikası”nın yanı sıra “Havadan Görüntüleme Teknikleri Sertifikası”, “İnsansız Hava Aracı Bakım Onarım Pilot Sertifikası”, “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası” ve “Radyo ve Haberleşme Eğitim Sertifikası” almaya da hak kazandı.

“KALİTELİ HİZMET GÖTÜRMEYE ODAKLANIYORUZ”

Elektrik dağıtım hizmetlerini beş ilde, yaklaşık 50 bin kilometrekarelik bir alanda sürdürdüklerini söyleyen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın,“Şehir merkezlerimizden engebeli arazilere kadar faaliyet bölgemizdeki 50 bin kilometrekarede her bir noktaya kaliteli hizmet götürmeye odaklanıyor, bunun için yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda her ilimiz için bir adet olmak üzere envanterimize toplam beş dron katmıştık. Bu dronlar ile birlikte nakil hatlarındaki arızaları daha hızlı tespit ederken  elde ettiğimiz yüksek kalitede görüntüleri önleyici bakım hizmetlerimizde de kullanıyoruz. Ticari pilot sertifikası alan arkadaşlarımızı sertifika sınavlarında göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutluyorum” dedi. HABER: BETÜL ÖZDEMİR

 

 

 

#enerji #elektirik #odakgazetesi #afyon #OEDAŞ #İHA-1 #pilot #sertifika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçı birlikte izlediler
Maçı birlikte izlediler
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu