Advert

YENİDEN REFAH’IN 24 SAATİ

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel ve partinin yönetim kurulu üyelerihafta sonunu yoğun bir tempoyla geçirdi

YENİDEN REFAH’IN 24 SAATİ
YENİDEN REFAH’IN 24 SAATİ Admin
Bu içerik 188 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hafta sonuna yoğun bir gündemle giren Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Teşkilatları mesaiye sabahın erken saatlerinde il yönetim kurulundan bir kısım partililerin Ankara’da yapılan “İl Hatipleri Toplantısı” na katılmak üzere yola çıkmasıyla başladı. Afyonkarahisar’dan il hatibi olarak belirlenen partililerin büyük bir kısmı eğitime katılırken toplantı sonrasında Yeniden Refah Partisi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor’a, Afyonkarahisarlı yönetim kurulu üyeleri tarafından mermerden portre takdim edildi.

UYSAL’IN ACI KAYBI

İl Hatipleri için yapılan eğitim toplantısının yanı sıra aynı saatlerde Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel ve bir kısım yönetim kurulu üyeleri de Çobanlar ilçesine doğru hareket etti. Geçtiğimiz günlerde rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırılan Yeniden Refah Partisi Çobanlar ilçe Başkanı Muhammet Uysal’ın abisi Mehmet Uysal’ın vefatı üzerine cenaze törenine katılım sağlandı.

Taziye sonrasında öğleden sonra yapılacak Yeniden Refah Partisi Sandıklı Kongresi için harekete geçen İl Başkanı Çetinel ve partinin yönetim kurulu üyeleri il binasında ki basına kapalı değerlendirme toplantısının ardından Sandıklı ilçesine doğru harekete geçti.

SANDIKLI’YA HAREKET

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar/Sandıklı 2. Olağan Kongresi için genel merkezden isimler katılım sağladı.  Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hasan Çınar, Genel Merkez MKYK Üyesi ve Afyonkarahisar İl Sorumlusu Cafer Azaklı’nın yanı sıra Sakarya İl Teşkilat Başkanı Halit Parlar ve Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ahmet Aslan’da hazır bulundu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen kongrede Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Çınar Milli Görüş’e dair önemli dipnotları katılımcılarla paylaşırken MKYK Üyesi ve İl Sorumlusu Azaklı’da Milli Görüş şuurunun ne kadar önemli olduğunu ifade etti.

SALAR’A GENEL MERKEZ ÇIKARMASI

Genel merkezden gelen misafirler Sandıklı Kongresi ardından Afyonkarahisar’a bağlı Salar Beldesi’ne geçerek burada gençlerle bir araya geldi.

Beldede ki toplantıyı organize eden Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Fehmi Güray Çakır, bu tarz toplantılarla hedeflerinin gençlerle Genel Merkez arasında bir bağ kurmak olduğunu ifade etti. Merkez İlçe Başkanı Çakır “Bugün çok yoğun bir program yoğunluğunun içerisinde bulduk kendimizi. Ne kadar yorulursak o kadar mutlu olduğumuz Milli Görüş davasında var gücümüzle koşmaya devam edeceğiz. Yakın bir zamanda ilimize atanan MKYK Üyesi ve Afyonkarahisar İl Hatibimiz Cafer Azaklı’ya ve Genel Merkezden gelen tüm misafirlerimize kucak dolusu teşekkür ederim. İl hatibimizin atanması Afyonkarahisar teşkilatlarının gücüne güç katmıştır” dedi.

TOKİ MAĞDURLARININ YANINDAYIZ

Yeniden Refah Partisinin yoğun geçen programla birlikte eş zamanlı olarak Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de Afyonkarahisar’da hafta sonu toplanarak mağduriyetlerini ifade eden TOKİ Mağdurlarının basın açıklamasına destek oldu. 2019 ve 20220 yıllarında kuraları çekilen hak sahiplerine bir türlü teslim edilemeyen konutlar için toplanan mağdurların yanlarında olduğu ifade edildi. Yeniden Refah  Partisi adına sözcü olarak görevlendirilen Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Merkez ilçe Teşkilat Başkanı Yasin Kocataş meydanda yaptığı açıklamada “Söz konusu 2019 ve 2020 yılında toplam 975 vatandaşımız sıcak bir yuvaya kavuşabilmek adına Toplu Konutlar için kurada hak sahibi olmuş ancak aradan geçen 4 yıl neticesinde gerek hükümetin vurdumduymazlığı gerekse bürokratik boş vermişlik nedeniyle insanlar sürüncemede bırakılmıştır. Bu durum vatandaşlarımızın hem umutlarını kırmış hem de bugün ile dört yıl öncesinin ekonomik şartları aynı olmadığı için doğrudan insanların ekonomik olarak mağduriyetlerini ortaya çıkartmıştır” diyerek değişen ekonomik koşullar nedeniyle hak sahiplerinin mağdur olacaklarını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak mağdurların  mağduriyetlerinin giderilene kadar yanında olacaklarını belirten Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Kocataş konunun takipçisi olacaklarının altını çizdi. >>FADİME ÖZKARAN

 

#afyon #yenidenrefah #salarbelediyesi #gufrançetinel #cengizzor #halitparlar #ahmetaslan #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçı birlikte izlediler
Maçı birlikte izlediler
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu