Advert

Konuyu çözen Recep Tayyip Erdoğan’dır

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ile AK Parti Milletvekilleri, merkeze bağlı Kocatepe beldesindeki Tapu Teslim Törenine katıldı. Törende konuşan Milletvekili Eroğlu, “2016 aldığımız kararla sizin yaşadığınız yerleşim alanlarını milli park içerisinden çıkardık. Çok zor oldu ama TBMM'den de özel bir kanun çıkardık. Aslında bu konuyu çözen Recep Tayyip Erdoğan'dır”

Konuyu çözen Recep Tayyip Erdoğan’dır
Konuyu çözen Recep Tayyip Erdoğan’dır Admin
Bu içerik 143 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Kocatepe Belediyesi Düğün Salonu'ndaki törende, Türkiye Büyük Millet Meclis'inde özel kanunla çıkarılan tapuların herkese hayırlı uğurlu temennisinde bulundu.AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Büyük Taarruz Savaşı'nın yaşandığı Kocatepe ile Dumlupınar arasının 1981 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Başkomutan Milli Parkı ile sit alanı olarak ilan edildiğini hatırlattı.

182 TAPU DAĞITILDI

Durum böyle olunca Kocatepe beldesinde kimseye tapu verilmediğini aktaran Eroğlu, şöyle konuştu:"Burada kadastro çalışmalarında da bu konu çözülemedi. Bakanlığım döneminde de bu konu için ne yapacağız diye sorduk? 'Yerleşik alanların milli park içerisinden çıkarılması ile TBMM'den özel bir kanun çıkarılması lazım' dediler. Konuda gerçekten hassas. Biz, 2016 aldığımız kararla sizin yaşadığınız yerleşim alanlarını milli park içerisinden çıkardık. Çok zor oldu ama TBMM'den de özel bir kanun çıkardık. Aslında bu konuyu çözen Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi. Törende 182 hak sahibine tapuları dağıtıldı. ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #kübragüranyiğitbaşı #veyseleroğlu #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OEDAŞ RAPORUNU YAYIMLADI
OEDAŞ RAPORUNU YAYIMLADI
Başkan Koyuncu yerinde inceledi
Başkan Koyuncu yerinde inceledi