Advert

Belediyede yüzler gülüyor

Afyonkarahisar Belediyesi YÜNTAŞ A.Ş ve Hizmet İş Sendikası, Öz Taşıma İş Sendikası ve Öz Sağlık İş Sendikası arasında 2 bin çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre Belediye personelinin maaşları yüzde 72 oranında arttırılarak en düşük işçi maaşı 11 bin 150 TL olarak açıklandı

Belediyede yüzler gülüyor
Belediyede yüzler gülüyor Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ve ardından yapılan muhteşem tören, çalışanların büyük kazanımı ile sonuçlandı. Yapılan sözleşme ile YÜNTAŞ A.Ş. bünyesinde çalışan işçilerin maaşları yüzde 72 oranında artırılırken, sosyal haklarında da iyileştirme yapıldı. Uzlaşmanın ardından Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'nin katılımları ile toplu sözleşme imza töreni düzenlendi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Hem işçileri hem de memurları kapsayan imza törenine; Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilal Uçar, Hizmet İş Sendikası Genel Başkanvekili Halil Özdemir, Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Erkuş, Öz Sağlık-Sen Şube Başkanı İbrahim Gürbüz, Öz Taşıma-Sen Şube Başkanı Emrah Örk, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanı Osman Kurt, Bem-Bir-Sen İzmir İl Başkanı Veli Yüceer, Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Serdar Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Ülkü Ocakları Başkanı Kağan Diler, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, Barış Dal, birim müdürleri, Belediye meclis üyeleri, ilçe Belediye Başkanları, sendika yöneticileri, Belediye personelimiz ve aileleri katıldı.

4 YILDA DÖRT DÖRTLÜK ESERLER

Yoğun bir katılımla yapılan tören Belediye Mehter Takımı Gösterisi ile başladı. Ardından 4 yılda Dört Dörtlük Eserlerin tanıtım videosu izletildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in Afyonkarahisar'ımızın için yaptığı sayısız yatırımlar katılımcılara aktarıldı. 4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşmesi Programında kürsüye çıkan ilk isim Başkan Zeybek oldu. Salondaki coşkulu kalabalık, alkış ve sloganları eşliğinde kürsüye gelerek müjdeli haberi mesai arkadaşları ile büyük bir heyecan ve gururla paylaşan Başkanı Zeybek konuşmasında; “Göreve geldiğimiz andan itibaren Sayın Genel Başkanımızın 'Gönül belediyeciliği' talimatını kendimize şiar edinerek hizmet etmeye gayret sarf ettik. 31 Mart geldiğinde 4 yılımızı tamamlamış olacağız. Tabii bu hizmetleri yaparken bizim üstün becerimizden değil, mesai arkadaşlarımızla birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve sizlerin destekleriyle gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sizlere ve milletvekillerimize canını gönülden teşekkür ediyorum. Bu sadece bizim Afyonkarahisar'da yaptığımız hizmetler. İyi biliyorum ki 82 ilde AK Partili belediye başkanları destanlar yazıyor. Sizler daha iyi biliyorsunuz. Tabii bu destanlar yazılırken bizim becerimizle değil başımızda dik duran Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, kuvvetle yapıyoruz bunları. Sayın Cumhurbaşkanımız Afyon'a geldiğinde 1299'uncu günümüzdü. 1299 günlük hizmetimizde 1.8 milyarlık yatırım yaptık” dedi.

BAŞKANIMIZ İŞÇİNİN HAKKINI VERİYOR

Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir ise açıklamasında birlik ve beraberliğe dikkat çekerek; “Öncelikle Hak İş Konfederasyonu genel başkanımız Sayın Mahmut Aslan'ın hepinize selamları var. Hak İş konfederasyonumuzun istediği manzara tam da bu manzara. Birlik beraberlik içinde coşkulu bir tören. Öncelikle Belediye başkanımıza biraz önce seyrettik yaptığı hizmetlerden dolayı Afyonkarahisar'a verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hizmetlerinden dolayı da Cenab-ı Allah yardımcısı olsun. Özellikle işçilerimizin memurlarımızın alın terini zamanında ödeyen ve bizi burada bir araya getiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Biz Haseki Bakanımla hemen hemen 20 yıldan fazla Kayseri'de toplu sözleşme töreni yaptık. Her zaman böyle mehterlerle coşkuyla, binlerce kişiyle kendisi de her zaman işçi emekçi olunca en son fırsatı kullanarak merhametli davranmış. Böyle coşkulu törenler yapmıştı kendisine de teşekkür ediyorum. Ayrıca bir örneğini de burada Afyon'da yaşıyoruz. Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.

HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ise; “Milli Mücadele'nin karargâh kentinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. yüzyılında Türkiye Yüzyılında Afyonkarahisar'da sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluğumu belirtmek istiyorum. Burada imzalayacağımız sosyal denge sözleşmesini memurlarımızın aldığı bütün kazanımlarında iradesi imzası ve talimatı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve kanunun yapılmasında sözleşmenin geliştirilmesinde büyük emeği olan Haseki Bakanımıza ve bugün sosyal denge sözleşmesini imzalayacağımız Afyonkarahisar Belediyesi'nin 260 memuru adına ve biraz önce izlediğimiz Afyonkarahisar'da yapılan hizmetlerden dolayı Mehmet Zeybek Başkanımıza teşekkür ederim. Sosyal Denge Sözleşmesi ve Toplu İş Sözleşmesi emekçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN EMRİNDEYİZ

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise, “Rakamları duyduğumuzda kulaklarımızı inanamadık. Sayın Belediye Başkanımıza ve sendika temsillerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Rabbim inşallah bu 2023 yılında Sayın Belediye başkanımıza ve tüm ekibine güç kuvvet versin. İnşallah hedeflerinde, planlarında olan yatırımları da yapmayı nasip eylesin. Biz de Afyonkarahisar teşkilatları olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde liderliğinde her zaman Belediye Başkanımızın emrindeyiz ve hizmetlerinize destek olmaya hazırız. Rakamlardan dolayı teşekkür ediyor, tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bereketli olsun, Rabbim bereketini arttırsın. Kazasız belasız iyi günlerde harcamaya nasip etsin” diye konuştu.

HEPİMİZİN MEHMET ABİSİ

MHP Milletvekili Mehmet Taytak ise, “Başkanımız Mehmet Zeybek'e teşekkür ederek; Bu kürsüde olmamın sebebi Cumhur ittifakıdır. Cumhur ittifakı bu ülkenin birliği dirliği varlığı için vardır. Yeni Kapıda oluşan bu ruh, bugün Türkiye'de hem milli meselelerde hem yerel meselelerde bizleri omuz omuza sırt sırta yan yana getirmiştir ve birlikte olmuşuzdur. İşte o birliğin bereketi buradadır. Kıymetli Belediye Başkanımızın 4 yılda dört dörtlük eserler adını verdiği bir platformda birlikteyiz. Gerçekten hepimizin Mehmet abisi, hepimizin sevdiği, hepimizin saygıyla birlikte olduğu bir Belediye Başkanımız var. Herkese elinden geldiğince elini açar, göğsünü açar ve yardımcı olur. Geldiği günden bugüne kadar Afyonkarahisar'ımıza çok yeni vizyonlar sağladılar. Mevcutları devam ettirdiler ve üzerine eklediler. Cumhuriyetimizin 100. yılında 140'tan fazla etkenlik yapıldı. Türkiye'nin en modern ya da en entel dediğimiz illerde gerçekleştirilen uluslararası festivaller Afyonkarahisar'da yapılıyor. Onun için ben kendisine çok teşekkür ediyorum ve kendisine bu çalışmalarında her zaman yanında olan kıymetli Muhterem Hanım efendimize ayrıca teşekkür ediyorum. Yol arkadaşlarına, çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Burada AK Partili Belediye başkanlarımız var, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanlarımız hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR ÇİÇEK GİBİ OLDU

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu'da açıklanan müjdeden dolayı Başkan Zeybek’i kutlayarak sözlerine başladı. Eroğlu; “Başkanımız rakamlarını söyleyince, imkânları zorlayarak gerçekten çok iyi bir toplu iş sözleşmesi yapılacağını görünce ben de çok duygulandım. Bizim anlayışımızda şu var. İşçinin hakkını alnının teri kurumadan teslim edeceksin.  Dolayısıyla bizim anlayışımız bu. Yıllarca imzaladığımız toplu iş sözleşmelerde hep işçimizin memurunuzun hakkını koruduk, onları bir kardeş bir aile gibi kabul ettik. Alacağınız ücretler bereketli olsun. Rabbim Halil İbrahim bereketi eylesin. Afyonkarahisar Afyonkarahisar olalı böyle yatırımlar görmedi, çiçek gibi oldu Afyon.  Belediyemizin, Belediye Başkanlarımızın, bürokratların ve belediye mensuplarımızın büyük katkısı var. Sağ olun var olun. Bu yüzyıl Türkiye yüzyılı. Gece gündüz çalışacağız ve şanlı bayrağımızın daha da ileriye taşımak için gayret göstereceğiz. Sayın Başkanıma teşekkür ediyorum. Başkan olurken dediniz ki 37 tane proje yapacağım, şu anda 37 projenin daha dönen bitmeden 30'unu tamamladı. Mesela teleferik pek çok yerde teleferikli yıllarca konuşulurdu başka illerde. Başkanımız temelini attı, bu sene Mayıs ayında teleferikle kaleye ulaşmak mümkün olacak. Biz büyük bir milletiz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği büyük hedefleri gerçekleştirmek için hep birlikte çalışacağız, çok çalışacağız. Hazır mıyız Afyonkarahisar? Hakikaten gurur duydum. Törenimiz hayırlara, güzel hizmetlere vesile olsun” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN ESER ORTAYA KOYMAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki ise Afyonkarahisar'da olmaktan duyduğu memnuniyeti aktararak Başkan Mehmet Zeybek'in eser ve hizmet belediyeciliği ile önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Özhaseki, “Fatih Sultan Mehmet Han diyor ki, Hüner, bir şehir bünyad etmektir. Reaya kalbin abad etmektir". Yani önemli olan bir şehri ihya etmektir, iman etmektir. Aynı zamanda bunun kadar önemli olan bir şey de orada yaşayan insanların gönlünü alıp duasını alıp sonra da onlara hizmet etmektir. Bugün burada ikisini de görüyoruz. Değerli belediye başkanımız hizmetlerini anlattılar, kendilerini tebrik ediyorum. Allah nice hizmet ömrü versin diye de dua ediyorum Çok teşekkür ederiz. Ama bir şey daha var cümleler arasında sıkıştırarak söyledi. Biz bunları öz sermayemiz ile yaptık hem de borçlanmadan yaptık dedi, tebrik ediyorum. Bir taraftan da Elbette ki tek başına yapacak hali yok bu işi sizlerle yaptı. Biraz önce verilen buradaki Toplu sözleşme neticesinde ki hakları söylediği zaman işçi kardeşlerimin memur arkadaşlarımın memnuniyetlerini de burada görmekten dolayı Gerçekten ben de Bahtiyar oldum” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile sendika temsilcileri arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Program, hediye takdimi sonrası İzzet Yıldızhan konseriyle sona erdi.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

#afyon #hüseyinceylanuluçay #odakgazetesi #mehmetözhaseki #mehmetzeybek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerin mekanı belli
Öğrencilerin mekanı belli
Şimdi Festival zamanı!
Şimdi Festival zamanı!