Advert

Seçimlere hazırız

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, partisinin ilçe ve belediye başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Kocacan, Mayıs ayında yapılması planlanan hem Cumhurbaşkanlığı hemde genel seçimlere hazır olduklarını ifade etti

Seçimlere hazırız
Seçimlere hazırız Admin
Bu içerik 119 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan Başkanlığında, İl Sekreteri Beytullah Bostancı, İl Başkan Yardımcıları Osman Gürışık, Av. Nesrin Çelikbilek, Av. İsmail Aydoğuş ve Mustafa Gün ile birlikte, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Mayıs ayında yapılması planlanan hem Cumhurbaşkanlığı hemde genel seçimlere hazır olduklarını ifade eden Başkan Kocacan, teşkilata sahada olun talimatı verdi.

Başkan Kocacan, “Mayıs ayında yapılacak olan seçimlerle ilgili Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatları doğrultusunda geçtiğimiz yıldan itibaren sahada olduk. Adım adım 2023 teması ile ilk olarak bölgesel açık oturumlar, il il Anadolu, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantıları yaparken, komşun nasılsın ve esnaf ziyaretlerimiz il genelinde seçimlere kadar devam edecektir. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz programlarda olup biteni vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, ”Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyerek, geleceğe güçlü bir Türkiye bırakmak inancıyla var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tam bağımsızlık yolunda attığımız her adımda, karşımıza çıkarılan engelleri milletimizden aldığımız güçle aşıyor; büyük Türk milletinin bize olan güvenine ve teveccühüne layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

BAŞKANLARA SAHADA OLUN ÇAĞRISI

Partisinin İlçe ve belediye başkanlarına da seslenen Başkan Kocacan, “Şimdiye kadar olduğunuz gibi bundan sonraki süreçte de Mayıs ayında yapılacak olan seçimlere kadar tam manasıyla saha da olmanızı istiyorum. Çünkü mayıs ayında yapılacak olan seçimler çok önemlidir. Vatandaşlarımızla sohbet edin, esnafımızın istek ve taleplerini dinleyin, çiftçilerimizin yanında olun, yani her kesime dokunun. Önümüzdeki aylarda yapılacak olan seçimlerin önemini vatandaşlarımıza anlatın. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanlığında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel seçimlerde ise, denge ve denetleme görevini yapmak için Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek isteyin” diye konuştu. 

KOLTUK KAVGASINA TUTUŞTULAR

Türkiye’nin daha fazla zaman kaybetmeye, daha fazla istikrarsızlığa tahammülü yoktur” diyen Başkan Kocacan, 6’lı masa, koltuk kavgasına tutuşmuş” dedi. Başkan Kocacan, “Türkiye’de çok partili seçimlerin ilk defa yapıldığı 1946 yılından, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtiğimiz 2018 yılına kadar, 72 yılda 51 hükümet kurulması, ülkemizin yönetiminde istikrarsız dönemlere sebep olmuştur. Darbe hükümetleri, azınlık hükümetleri ve geçici hükümetlerle devletimizin karar alma mekanizması aksamış, iç ve dış tehditlere karşı direnci zayıflamıştır. Yaşanan istikrarsızlıklar neticesinde, hükümetler sürekli değişmiş ve belirsizlik ortamı hakim olmuştur. Köklü çözümler üretmek adına uzun soluklu politikalar oluşturulamamış ve milletimiz gündelik siyasetin kısır döngüsüne hapsolmuştur.

Cumhuriyetimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle istikrara kavuşmuş; dünyada ve bölgemizde oluşan her türlü tehdide karşı milli menfaatlerini istikrar içinde ve kararlılıkla korumaya başlamıştır. Biz Cumhur İttifakı olarak duruşumuzda kararlıyız, eğilip bükülmeyiz, Türkiye’nin çıkarlarını günlük siyasete alet etmeyiz. Milli meselelerdeki tavizsiz duruşumuzu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile güçlendirerek dünyada ve bölgemizde yaşanan olağanüstü durumlarda dahi istikrarımızı sürdürmekteyiz. Ancak muhalefetin altı benzemez üyesi, nereden geldiği belli olmayan ortak bir kararla “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” üzerinde anlaşmış ve Türkiye’nin istikrarını hedef almıştır. Türkiye’yi yönetme iddiasında olan 6’lı masa, koltuk kavgasına tutuşmuş” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #odakgazetesi #MHP #siyaset
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçı birlikte izlediler
Maçı birlikte izlediler
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu
Başkanlar fikir alış verişinde bulundu