Advert

Kendi kendine yeten bir tesis

Afyonkarahisar Çevre Mühendisleri Derneği (AÇEMDER), Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve İklim Topluluğu ve çeşitli meslek gruplarından oluşan topluluk üyeleri, Birliğe ait Merkez İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizi ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı

Kendi kendine yeten bir tesis
Kendi kendine yeten bir tesis Admin
Bu içerik 132 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

2010 yılından bu yana Afyonkarahisar'ın atık sularını arındırarak doğaya ve çevreye zararsız hale getiren Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliğimiz her kesimden ilgililerin dikkatini çekiyor. Türkiye’ye örnek olan tesis her gün farklı ziyaretçileri ağırlamayı sürdürüyor. Tesisin son ziyaretçileri Afyonkarahisar Çevre Mühendisleri Derneği (AÇEMDER) ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve İklim Topluluğu oldu.

Ziyarette Birlik Müdürü Hüseyin Can tarafından tesis tanıtıldı, işlevi hakkında bilgiler verildi. Tesisin her kademesini ayrı ayrı gezerek bilgiler alan ziyaretçilere Atık suyun tesisin gelişinden Akarçay’a deşarjına kadar geçen her süreç detaylı bir şekilde anlatıldı.

DOĞAYA ZARARSIZ HALE GETİRİLDİ

1 MW mevcut GES’e ilave 1,6 MW GES ile birlikte enerji bakımından tamamen kendi kendine yetecek bir tesis olduğu, 2023 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan Dezenfeksiyon Ünitesi ile Arıtma çıkışımızdaki suların dezenfekte edilerek yaklaşık 800 ha tarımsal alanın sulanacağı ve bu sayede neredeyse tesisimizden çıkan her atığın geri dönüştürüldüğü, doğaya zararsız hale getirildiği de anlatıldı.

Dernek üyeleri ise Birlik Müdürü Hüseyin Can ve ekiplere teşekkür ederek böyle bir tesisin olmasından ve yeşil bir dünya için bu kadar hassasiyet gösterilmesinden duydukları minneti ifade ettiler.>>ODAK HABER MERKEZİ

#atıksu #arıtmatesisi #afyon #mehmetzeybek #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DARBE ÇAĞRISI ÇIKTI
DARBE ÇAĞRISI ÇIKTI
OEDAŞ RAPORUNU YAYIMLADI
OEDAŞ RAPORUNU YAYIMLADI