Advert

Vatandaş zor durumda

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Mısırlıoğlu ilimiz ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu

Vatandaş zor durumda
Vatandaş zor durumda Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İsveç’in başkenti Stockholm’de büyükelçiliğimiz önünde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yapılan insanlık dışı saldırının kabul edilemez olmadığını dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılan aşağılık saldırıya izin verilmesinin hemen ardından hain terör örgütü PKK çapulcuları tarafından ülkemiz karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirilmesine müsaade edilmesini kınıyoruz. Yapılan bu alçak, şerefsiz ve ahlaksız hareket karşılıksız kalmamalıdır. Gereğini mevcut iktidarın acilen yapması gerekmektedir” dedi.

HÜKÜMETİN GÜNDEMİNDE DEĞİL

Başkan Mısırlıoğlu, “Ülkemiz suni gündemlerle oyalanırken, ekonomi tepetaklak gidiyor! AKP hükümeti ekonomiyi yönetemiyor ve söylemleri ne yerli ne de yabancı yatırımcıya artık güven vermiyor. Ne yükselen işsizlik, ne vatandaşlarımızın günden güne artan borçları, ne halkımızda yaygınlaşan karamsarlık ve endişe hükümetin gündeminde değil. AKP'nin tek derdi saray saltanatını devam ettirmektir.Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan mahalle fırınlarının adeta bir tuzak olduğunu öğrendik. Belediye tarafından yaptırılıp mahallelere tahsis edilen fırınlar, usule uygun yapılmadığı için ceza ödemek zorunda kalıyor. Belediye kendi yaptığı yere ruhsat veremiyor.Fırını işleten muhtar ya da vatandaş, metrekare olarak ekmek üretimine uygun olmadığı gerekçesi ile maddi zarara uğratılıyor. Belediye aracılığı ile yapılan bir işletmenin usule aykırı olmasına mı yanalım, para kazanma umuduyla fırın işleten vatandaşın para cezası ödemek zorunda kalmasına mı yanalım bilemedik.  Afyonkarahisar Belediyesi acilen bir çözüm bulmalıdır. Ya fırınları olması gerektiği gibi yaptırmalı ya da usulde bir değişiklik yapmalıdır”

TEKLİFİMİZ REDEDİLDİ

Emeklilerin durumları hakkında da konuşan İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Gelelim geçim sıkıntısıyla boğuşan emeklilerimize.  AKP’nin yine göze hoş görünme çabalarından biri olan bayramlarda emekli ikramiyesi verilmesi konusu ne yazık ki artık amacına ulaşmıyor. Neden mi? Çünkü 2018 yılından beri bu ikramiyelere sadece 100 TL zam yapıldı. Aradan geçen 5 yılda neler neler zamanlandı ama emekli ikramiyeleri ne yazık ki neredeyse aynı kaldı. Partimiz tabi ki bu yanlışa da sessiz kalmadı ve bu konuyu meclise sundu. Peki ne mi oldu değerli arkadaşlar? Tabi ki partimizin sunmuş olduğu teklif, Cumhur İttifakı tarafından reddedildi. Biz İYİ Parti olarak emeklilere yılda iki kez dini bayramlarda verilen ikramiyenin 3.500 TL olmasını ve yılsonunda emeklilere toplam 7 bin TL ikramiye verilmesini teklif ettik. Ve bu ilk değil. Daha önce de benzer teklifleri meclise sunmuştuk. Emeklilerimizin çıkarlarını gözeten diğer tekliflerimiz gibi tabi ki bu teklifimiz de reddedildi”

FİYATLAR ALDI BAŞINI GİTTİ

“Marketlerde en temel gıda ürünlerinin fiyatları aldı başını gitti” diyen Mısırlıoğlu, “. İnsanlar eskiden güne kahvaltıyla başlardı şimdi kaygı ve endişe ile başlıyor. Kahvaltıda peynir yiyecek olsa fiyatlar 100 TL’den başlıyor. AKP de kalkmış bunun tek sorunlusu marketlermiş gibi davranıyor. Bu çarkın nasıl döndüğünü anlamak için mühendis olmaya gerek yok. Sen doğum yapacak hayvanları bile kestirirsen süt kalmaz piyasada. Süt azalırsa fiyatı artar. Hani sen bu ülkenin görüp görebileceği en joker kişisin ya ekonomistsin ya şimdi de piyasadaki fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutamazsın. Tabi ki art niyetli olanlar vardır. Olabilir. Ama görünen köy kılavuz istemez. Tarım ve hayvancılığın olmadığı bir ülkede en temel besin maddelerinin fiyatının düşük olması beklenemez. Farkında mısınız bilmiyorum ama git gide dışa bağımlı bir hale geldik. Üretemez, büyütemez, geliştiremez olduk. Ülkemiz bu günlerde karne hediyesi olarak et alan anneden, karne sevincini et yiyeceği için perçinleyen evlattan bahsediyor. Bu gün paramızın değeri dolar karşısında her geçen gün azalırken bizi aptal yerine koymaya kalkan AKP zihniyeti, masa başında hazırladığı enflasyon verilerini açıklamaktan hicap duymuyor” dedi. Basın toplantısı sonrası İYİ Parti ailesine katılan Afyon esnaflarından Murat Tukul’a rozetini İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu takarak “Hayırlı olsun” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#iyiparti #odakgazetesi #afyon #stockholm #akparti #muhammetmısırlıoğlu #siyaset
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor