Termal Su ile Fibromiyalji Tedavisi

Kas ağrılarından meydana gelen ve halk arasında kulunç olarak bilinen fibromiyalji hastalığı, ile ilgili olarak bilgi veren Op. Dr. Gürkan Eryanılmaz, genellikle sırt ve kalça bölgesini etkileyen fibromiyalji hastalığına kaplıca suyunun alternatif ve önelmiş bir tedavi olduğunu söyledi.

Termal Su ile Fibromiyalji Tedavisi
Termal Su ile Fibromiyalji Tedavisi Admin
Bu içerik 27738 kez okundu.

Fibromiyalji hastalığına kaplıca iyi gelir mi

Afyon kaplıca suları şifa dağıtıyor. Op. Dr. Gürkan Eryanılmaz fibromiyalji rahatsızlığı olan hastalar için uyguladıkları tedavilerinin yanında alternatif tedavi olarak kaplıca sularının da çok fayda sağladığını ve önerdiğini söyledi. Eryanılmaz, son yıllarda fibromiyalji hastalığının yaygın olduğunu ve fibromiyalji hastalığı olanların tedavisinde kaplıca suyunun ek tedavi olarak oldukça tercih edilen bir yöntem olduğunu vurguladı. Fibromiyalji rahatsızlığının tedavisinde suyun sıcaklığı, mineral içeriği ve radyoaktivite gibi özellikleri sayesinde olumlu sonuçlar alındığını söyleyen Eryanılmaz, “Fibromiyalji rahatsızlığı bulunanlar, Afyonkarahisar Gazlıgöl termal sularından banyo kürleri şeklinde faydalanılıyor” dedi. Kaplıca kürüne başlanılmadan önce mutlaka kese uygulaması yaptırılması gerektiğini belirten Eryanılmaz kaplıca suyunun ciltten emiliminin artırılması için gözeneklerin açılmasının tedaviye olumlu etkileri olduğunu belirtti. Eryanılmaz, ileri yaşlardaki kişilerin ve sistemik hastalıkları olanların Afyon kaplıca tedavisi öncesi mutlaka doktorlarına danışmalarını önerdi.

 

Olumlu dönüşler alınıyor

Afyon Gazlıgöl Termal bölgesinde bulunan Başaranlar Termal tesislerindeki termal kuyudan çıkan suyun Sağlık Bakanlığınca onaylı fibromiyalji hastalığında alternatif tedavi unsuru olarak kullanılacağının araştırmalar neticesinde bulunduğunu belirten Başaranlar Termal Genel Müdürü Mustafa Başaran kaplıca tedavisi için gelen ve fibromiyalji teşhisi konulan hastaların çok olumlu sonuçlar aldığını belirtti. Başaran, “Başaranlar Termal Tesislerinde yer altından doğal çıkan bu sular herhangi bir etkileşime girmeden yüzde yüz doğal olarak konaklayan misafirlerimize ulaşmaktadır. Kaplıca sularımızdan insanların fayda bulunması ve tedavilerinden alınan olumlu dönüşler kaplıca sularımızı bu alanda ön plana çıkardı” dedi. 

Fibromiyalji tedavisi Fibromiyalji kaplıca tedavisi Fibromiyaljiye hamam iyi gelir mi fibromiyaljiye ne iyi gelir fibromiyalji doğal tedavi Gürkan Eryanılmaz afyon kaplıca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu