Azerbaycan’ın yanındayız

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Ermeni tarafının tek taraflı provokatif saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz. Dost ve kardeş Azerbaycan'ın haklı davasının her zaman yanında yer alıyoruz” dedi.

Azerbaycan’ın yanındayız
Azerbaycan’ın yanındayız Admin
Bu içerik 56 kez okundu.

Azerbaycan’ın yanındayız

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Ermeni tarafının tek taraflı provokatif saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz. Dost ve kardeş Azerbaycan'ın haklı davasının her zaman yanında yer alıyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Ermenistan'ın Tovuz mevzilerine saldırısı sonrası dünde Dağlık Karabağ’a yönelmesinin asla tesadüfi olmadığını, bu saldırıların Rusya’nın, Ermeni Diasporasının yoğun olduğu Fransa'nın ve ABD’nin bilgisi dışında gerçekleşme imkanının olamayacağını söyledi. Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna tarafından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin ekonomisi ve eğitimi ele alınarak, iktidar partisi eleştirildi.  Başkan Suna, “Ermenilerin Azerbaycan'a ait olan Dağlık Karabağ'a yönelik saldırısını ve güç kullanmasını şiddetle kınayarak, Ermenistan'ın bu saldırısının Azerbaycan'ın egemenliğini ihlal ettiğini belirterek bunun bölgesel barışı da tehlikeye atabilecek bir adım olduğunu kaydetti.

ATEŞKESİN TEK TARAFLI İHLALİ

İbrahim Derviş Suna, Azerbaycan'ın, Ermenilerin güç kullanımına karşı sadece nefsi müdafaa hakkını kullandığını, Ermeni tarafının kabul edilemez saldırısının taraflar arasındaki ateşkesin tek taraflı ihlali olduğunu vurguladı. Uluslararası kurum ve kuruluşların, Ermenilerin sivil yerleşim alanlarına yönelik saldırılarına karşı süratle gerekli caydırıcı tedbiri alması gerektiğini ifade eden Suna, Tovuz olayının ardından tekrar planlanıp sahneye konan bu tehlikeli kışkırtma eylemini derhal durdurması gerektiğini kaydetti. Ermenistan'ın bu adımı ile bölgede Türkiye'yi zor duruma sokmak istediği belirten Derviş Suna, 30 seneden beri Güney Kafkasya’nın kanayan yarası Dağlık Karabağ’ı işgal altında tutan Ermenistan'ın, özellikle son dönemlerde ulaştırma ve enerji alanlarında Türkiye ile Azerbaycan arasında yaşanan olumlu gelişmeler de dikkate alındığında, demiryolu ulaşım bölgesi ve enerji nakil hattının içinden çıkılmaz girift bir hale getirerek yeni bir sorun yumağı durumuna dönüştürmeye çalıştığını bildirdi.

SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Dağlık Karabağ konusunda deyim yerindeyse 28 seneden bu yana Ermenistan’ın adeta emniyet sübabı olarak görev yaptığını kaydeden Başkan Suna, “Ermeni tarafının tek taraflı provokatif saldırısını şiddetle telin ediyoruz. Dost ve kardeş Azerbaycan'ın haklı davasının her zaman yanında yer alıyoruz” dedi. Ülkenin eğitim durumuna da değinen Başkan Suna şunları söyledi: “Hepimizin bildiği gibi, aralık ayında Çin’de başlayan ve dünya genelinde yayılım gösteren COVID-19 pandemisi, 23 Mart 2020’den itibaren[1] eğitim-öğretim hayatının dijital iletişim araçları üzerinden yapılmasını zorunlu kılmıştır. Yeni bir eğitim-öğretim dönemine de aynı koşullar altında giriyoruz. Öncelikle 21 Eylül 2020 itibarıyla başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim döneminin sayıları 27 milyonu bulan ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerimiz ile 1,5 milyonun üzerindeki eğitimcimiz, akademisyenimiz ve idari personelimiz için hayırlı olmasını diliyorum” Gökhan Kocaaslan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadavra eğitimi konuşuldu
Kadavra eğitimi konuşuldu
ÖNLEMLER ETKİSİZ
ÖNLEMLER ETKİSİZ