EMEKLİ HAKKINI İSTİYOR

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege yaptığı basın açıklamasında, “Biz emekliler sadaka değil hakkımızı istiyoruz” dedi.

EMEKLİ HAKKINI İSTİYOR
EMEKLİ HAKKINI İSTİYOR Admin
Bu içerik 56 kez okundu.

EMEKLİ HAKKINI İSTİYOR

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege yaptığı basın açıklamasında, “Biz emekliler sadaka değil hakkımızı istiyoruz” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege yaptığı basın açıklamasında, “Emekli olmadan önce Türkiye’nin her bir yerinde zor şartlarda çalıştık. Ülkenin kalkınmasında, gelişmesinde, yükselmesinde, her taşın altında emeklimizin alın teri, göz nuru vardır. Emeklilerimiz devletin aynasıdır. Yaşamlarının son baharını yaşayan çınar ağaçlarına haksızlık yapılıyor. Pazara gidemez sokağa çıkamaz hale geldiler, adeta ölüme terk edildiler. Vergisini ödedik, sağlık primlerini ödedik, emeklimizin maaşları sadaka değil kendisinin geleceği için yatırdığı primlerdir. Yılbaşından bu yana tüketim mallarına %50leri geçen oranlarda zam yapılmasına rağmen emeklimize %5,75 zam yapılması emekliyi açlığa yokluğa terk etmektir. Yaşamlarının sonbaharını yaşayan çınar ağaçlarına haksızlık yapılıyor”

YAKACAK YARDIMI YAPILMALI

“Emekli ekonomik olarak desteklenmezse evin ana kirişleri çökmek üzere” diyen Ege, “Kirişler çökerse ev çöker. Emeklimizin aylıkları açlık ve yoksulluk sınırının altındadır. Emeklimize cansuyu verilmelidir. Sosyal devlet olmanın gereği yapılmalı, emeklinin sorunlarına el atılmalı ve düzeltilmeli. Emeklimiz bizi yönetenlerden yer göğü istemiyor, İnsanca yaşayacak yaşam istiyor. Emeklimize verilen TÜİK’in enflasyon hesapları gerçeği yansıtmıyor. Az olana az çok olana çok. Bu sistem emekliler arasında makasın açılmasına yol açıyor ve adaletli değil. Seyyanen zam sistemine dönülmesi emekliyi azda olsa rahatlatacaktır. Emekli aylıkları en az asgari ücret kadar olmalı. Sağlık hizmeti alırken kesilen katkı paylarının kaldırılması. Emeklimize sağlık hizmetleri ücretsiz ve kamu denetiminde olmalı. 2 bayramda alınan ikramiyelerin günün şartlarına göre ayarlanması. 2000 ile 2008 arasındaki emeklimizin intibak yapılmadığından mağduriyet yaşamaktadır. Bu yıllarda emekli olanların intibakları yapılmalı. Elektrik, su, doğalgaz, ulaşım emeklilerimiz için indirimli olması. Emeklimize yakacak yardımı yapılmalı. Velhasıl insanca yaşanacak yaşam istiyoruz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazadan yaralı kurtuldu
Kazadan yaralı kurtuldu
Çalışmaları yerinde incelediler
Çalışmaları yerinde incelediler