Ortak çalışacaklar

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, makamında kabul ettiği Konya, Doğanhisar Kaymakamı Anıl Adıgüzel ve Belediye Başkanı Süleyman Pekmez ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi ve AR-GE faaliyetleri konusunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Ortak çalışacaklar
Ortak çalışacaklar Admin
Bu içerik 64 kez okundu.

Ortak çalışacaklar

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Nurullah Okumuş, makamında kabul ettiği Konya, Doğanhisar Kaymakamı Anıl Adıgüzel ve Belediye Başkanı Süleyman Pekmez ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi ve AR-GE faaliyetleri konusunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Aslan ve Doğanhisar İlçe Tarım Müdürü Ahmet Çoban ile ilçeden gelen diğer yetkililer hazır bulundu. AFSÜ ile Doğanhisar Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü arasındaki iş birliği imkânlarının masaya yatırıldığı toplantıda, tıbbi mantar başta olmak üzere, ceviz, badem, termiye ve kekik yetiştiriciliği ele alındı. AFSÜ ve Doğanhisar Kaymakamlığı arasında yürütülecek ortak çalışmalar ile tıbbi ve aromatik bitkilerin ekolojik adaptasyonunun yanında, her iki bölgenin ormanlık sahalarının genişletilmesi; bitkilerden tıbbi yararlı ürün veya ilaç geliştirilmesi için AR-GE çalışmalarının yapılması, çiftçilere ve orman köylüsüne katma değeri yüksek alternatif ticari ürün imkânlarının sunulması ve istihdamın artırılması gibi çoklu faydalar amaçlanıyor. Gamze Koçak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevenleri uğurladı
Sevenleri uğurladı
BAŞKAN ŞOFÖR ESNAFINI DİNLEDİ
BAŞKAN ŞOFÖR ESNAFINI DİNLEDİ