Sorumluluğumuzun farkındayız

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman önemli açıklamalarda bulundu. Sinanpaşa için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Karaman, “Hemşerilerimin sağlığı, mutluluğu, huzuru, refahı ve esenliği için belediye meclisi üyelerimiz ve belediye çalışanı sevgili kardeşlerim ile birlikte hiçbir ayrım gözetmeden ilçemize hizmet edeceğiz”

Sorumluluğumuzun farkındayız
Sorumluluğumuzun farkındayız Admin
Bu içerik 162 kez okundu.

Sorumluluğumuzun farkındayız

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman önemli açıklamalarda bulundu. Sinanpaşa için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Karaman, “Hemşerilerimin sağlığı, mutluluğu, huzuru, refahı ve esenliği için belediye meclisi üyelerimiz ve belediye çalışanı sevgili kardeşlerim ile birlikte hiçbir ayrım gözetmeden ilçemize hizmet edeceğiz”

Sinanpaşaİlçebinin başarılı Belediye Başkanı Erdal Karaman, göreve geldiği günden itibaren yürüttükleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. İlçeye hizmet etmek için çalıştıklarını ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını dile getiren Başkan Karaman, “Sorumluluğumuzun farkındayız. Hemşehrilerimizin vermiş olduğu emanette çok yücedir. Belediye Başkanlığım süresince her zaman emanetinizesahip, güveninize layık olmaya çalışacağımdan emin olmanızı isterim. Siz değerli hemşerilerimin sağlığı, mutluluğu, huzuru, refahı ve esenliği için belediye meclisi üyelerimiz ve belediye çalışanı sevgili kardeşlerim ile birlikte hiçbir ayrım gözetmeden ilçemize hizmet edeceğiz. Bütün projelerimizin öncelik sıraları belirlenmiş olup, göreve başladığımız günden itibaren sizlerin de desteği ile uygulamaya başladık. Projelerimizi gerçekleştirirken de önce Allah’a sonra ekibime ve siz değerli hemşerilerime güveniyorum. Sizden ricam bu aşamada bize destek vermeniz, önerilerinizi sunmanız ve yapıcı eleştirilerde bulunmanızdır. Gayemiz ilçemizi ihya ederek, sizlerin yaşam kalitesini yükseltmektir. Bunun için göreve gelir gelmez hemen kolları sıvadık. Öncelikle ilçemizin önemli eksiği olarak gördüğümüz yollarımıza parke taş döşeme işini ele aldık ve arazi yollarının bakımlarını yaptık. İçme suyu deposu ihalesini gerçekleştirdik. Sinanpaşa’ya temiz enerji kazandırmak için Güneş Enerji Sistemi’nin etüd çalışmalarını yaptık ve doğalgaz başvurusunda bulunduk. Öte yandan konut eksiğimizi gidermek için TOKİ ile bir protokol imzaladık” dedi.

DEVLET HASTANEMİZ AÇILIYOR.

Temeli Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Orman ve Su İşleri eski Bakanı Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte atılan 50 Yataklı Sinanpaşa Devlet Hastanesi Kasım ayı içerisinde açılması planlanıyor. Bin metre kare alana sahip içerisinde Acil Servis, Ameliyathane, Doğumhane, Yoğun Bakım, Palyatif Bakım, Hemodiyaliz Ünitesi, Yanık Ünitesi’nin bulunduğu 50 yataklı Sinanpaşa Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Başkan Erdal Karaman, Sinanpaşa Devlet Hastanesi’nin yapımında emeği geçen başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere Orman ve Su işleri eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz’a teşekkür etti.

BU YOL BİRLEŞTİRECEK

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından Sinanpaşa-Hocalar arasında bulunan bağlantı yolu Temmuz ayında yapılan 11 kilometrelik asfaltlama ve genişletme çalışmalarının başlamasının ardından kısa sürede trafiğe açılacak. Trafiğe açılması ile birlikte Sinanpaşa-Hocalar arasındaki bağlantı yolu 44 kilometreye düşecek. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Yol Şube Müdürü Faik Karakoç, İl Genel Meclis Üyeleri Veysel Tekeli, İsmail Aktürk asfaltlama çalışması yapılacak olan Sinanpaşa ilçesine bağlı Yörükmezarı köyü ile Hocalar ilçesine bağlı Yağcı köyü arasındaki yolda incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, Hocalar İlçesinin Sandıklı üzerinden 60 km uzağında dikkat çekerek yolun açıklaması ile birlikte 60 kilometrelik bir tasarruf sağlanacağını söyledi. Hocalar halkı ile Sinanpaşa halkının ticari olarak da birbirlerine katkı sağlayacağını ifade eden Toy, “Yolumuz Sinanpaşa ile Hocalar ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

YOLLARA PARKE TAŞI

Yıllardır yapılmayan ve bitirilemeyen yollara Belediye Başkanı Erdal Karaman el attı. SİNPA tekstil girişi, Toprak Mahsülleri Ofisi yolu, Öğretmenler Mahallesi, eski cezaevi yolu,Ziraat Odası önündeki alan ve Sinanpaşa’nın sembolü Paşa Camii’nin avlusu parke taşlarla döşendi. Yıllardır bir türlü yapılamayan Öğretmenler Mahallesi Eski Cezaevi Yolu, SİNPA tekstil girişi, ziraat odası önündeki alan ve girişi,  tepe mevkisinde bulunan toprak mahsülleri ofisi yolu kilitli parke taşlarla döşendi. Belediye Başkanı Erdal Karaman, “İlçemizde yapılmayan yol ve kaldırım kalmayacak” diyerek Akpınar Mahallesi’ndeki kaldırım düzenleme ve yenileme çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

İlçemiz Akpınar Mahallesi ve yukarı mahallesi kesişme noktası olan kırka yolu altyapısı bitirildi. Ayrıca ilçemiz Yukarı Mahalle Tepe Mevkisindeyıllardır çözülemeyen kanalizasyon sorununu gidermek için de çalışmalara başlandı. İlçemiz Öğretmenler Mahallesi Vve Fatih Mahallesinde bulunan parklarımız için kauçuk zemin kaplama, peyzaj çalışması, çevre düzenlemesi ve çocuk oyun grubu kurma çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı. SinanpaşaBelediye Başkanı Erdal Karaman bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Ankara’ya gittiğini Toplu Konut İdaresi Başkanlığını ziyaret ettiğini ve ilçeye yapılması planlanan Ahırlı Tarım Köy Projesi ile TOKİ konutu için gerekli dosyayı sunduğunu söyledi.

TOPLU KONUT YAPILACAK

Ahırlı Tarım Köy Projesi ile ilgili konuşan Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman imar sahası içerisinde besihaneler alanı olarak görülen mülkiyeti hazine tarafından Toplu Konut İdaresine devir edilen 56 bin 200 metrekare alan üzerine Sinanpaşa ilçesinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için Ahırlı Tarım Köy Projesi çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Afyonkarahisar’ın nüfus bakımından dördüncü büyük ilçesinin Sinanpaşa olduğunu ifade eden Başkan Karaman, “Afyonkarahisar 2. OSB alanı Sinanpaşa belediye sınırlarında yapılacak olması ve ilçe merkezinde konut sıkıntısı yaşanmasından dolayı acil konut ihtiyacımız bulunuyor. Uygulama imar planımızda belediyemize ait 18 bin 613 metrekarelik alan TOKİ konut alanı olarak ayrılmıştır” dedi. Belediye tarafından bu alanın kanalizasyon ve içme suyu altyapısının tamamlandığını belirten Başkan Erdal Karaman toplu konut alanı olarak ayrılmış alana  proje kapsamına dahil edilerek gerekli çalışmalara başlayacaklarını söyledi.   Ahırlı Tarım Köy Projesi ile TOKİ konutlarının Sinanpaşa’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Karaman, “Seçim vaatlerimizden bir projemizi daha gerçekleştirecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz”

SEVGİ YILI PROJESİ

Sevgi Yılı Projesine tam destek verdiklerini söyleyen Başkan Karaman, “İlimiz genelinde sevgi şuurunu ve sevginin bütünleştirici gücünü yaymak ve hakim kılmak, Türk gelenek ve göreneklerinin yansımalarının en güzel örneklerinden biri olan Afyonkarahisar da bu gelenekleri gelecek nesillere taşımak, teknolojiyle büyüyen yeni nesilde sevgi, saygı, yardımlaşma gibi erdemlere yönelik farkındalık oluşturmak, Afyonkarahisar’daki sevgi kültürünün Türkiye ye örnek rol model olabilmesini sağlamak, selamlaşmanın toplumumuzda yaygınlaşması ile toplumsal huzurun ve kardeşlik duygularının pekişmesi, komşuluk ilişkileri, akrabalık bağları ve aile bireyleri arasındaki iletişime olumlu yönde katkı sağlamak amacıyla, Afyonkarahisar Valiliği himayesinde koordine edilen 2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı Projesi faaliyetleri tam destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

KADIN KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Kadın Kültür Evi’ni tamamladıklarını söyleyen Başkan Karaman, “Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek koordinasyonunda ilçemiz kaymakamlığı ve Sinanpaşa Belediyesi ortaklığında Kadın Kültür Evinin inşaatı tamamlandı. Bu proje ile ilçemiz kadınları sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilecek ve bir çok imkandan ücretsiz yararlanabilecekler” dedi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Karaman, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, ülkemizde de maalesef birçok can aldı. Sinanpaşa Belediyesi de ülkemizde alınan önlemler kapsamında ilçemizde etkin bir mücadele sürdürüyor. Salgının ilk gününden itibaren hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığının uyarıları doğrultusunda öncelikle kamu kurum ve kuruluşları, okullarımız, kooperatiflerimiz, özel sektör kuruluşları, camilerimiz titizlikle dezenfekte edildi. Mücadele kapsamında belediyemiz sokak ve caddeleri de tazyikli su ve dezenfektanla sık sık temizlendi” dedi.

 

 

 

 

 

Sinanpaşa Belediye Belediye Başkanı Erdal Karaman TOKİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleketi konuştular
Memleketi konuştular
Başkan Çöl’den sürpriz ziyaret
Başkan Çöl’den sürpriz ziyaret