Sinanpaşaherşeyin en iyisine layık

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, “Sinanpaşa’mız için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Sinanpaşa’lıhemşehrilerimizherşeyin en iyisine layık. İlçemiz için ne yapsak azdır” dedi.

Sinanpaşaherşeyin en iyisine layık
Sinanpaşaherşeyin en iyisine layık Admin
Bu içerik 97 kez okundu.

Sinanpaşaherşeyin en iyisine layık

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, “Sinanpaşa’mız için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Sinanpaşa’lıhemşehrilerimizherşeyin en iyisine layık. İlçemiz için ne yapsak azdır” dedi.

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, ilçeye en iyi hizmeti sunmak adına çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Gelecek nesillere daha yeşil bir SinanpaşaOvası için Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Karaman, “Sinanpaşa Kaymakamlığı ve Sinanpaşa Orman Şefliği ve Sinanpaşa Belediyesi olarak fidan dikim mevsiminin son günlerinde vatandaşlara 10 bin ceviz ve badem fidanı dağıttık.  Ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Öte yandan ilçemizde yapımı tamamlanan Anadolu Lisesi, yeni devlet hastanesi ve Öğretmenler Mahallesi’nde yapımı devam eden parkın ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı” dedi.

TEMİZ BİR SİNANPAŞA

Daha temiz bir Sinanpaşa için Öğretmenler Mahallesi ve yeni hastane çevresindeki kanalizasyon hattının yapımına başlandığını söyleyen Belediye Başkanı Erdal Karaman en kısa sürede çalışmayı bitireceklerini belirtti. İlçede bulunan ve çevreye tehdit oluşturan kullanılmayan metruk binaların yıkım işleminin devam edeceğini söyleyen Başkan Karaman,  ilçenin muhtelif noktalarına çöp konteynırları yerleştirildiğini söyledi.Sinanpaşa Belediyesinin geçmişe ve manevi değerlere verdiği önemi gösterdiğini söyleyen Başkan Karaman, “Sinanpaşa ilçesi asri mezarlığının istinat duvarını yaptırdık. Ayrıca mezarlığın tüm bakımları ile mezarlık içerisindeki tüm yolları kilitli parke taşlarıyla döşedik. Mezarlığa Osmanlı mimarisinden esinlenen bir giriş kapısıda inşa etik” dedi.

ANNELERE BEBEK ARABASI

SinanpaşaBelediye Başkanı Erdal KaramanSinanpaşa da doğan bebekler için annelere uzun ömürlü bebek arabaları vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Karaman, “Sinanpaşa Belediyesi olarak ailelere bir nebzede olsa katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sinanpaşa da ikamet eden yeni bebek sahibi ailelere doğum raporu ile belediyemize başvurmaları halinde kendilerine bebek arabalarımızdan hediye etmeye devam edeceğiz” dedi.

EĞİTİME TAM DESTEK

Başkan Karaman, “Sinanpaşa ilçesinde yapımı tamamlanan Anadolu Lisesi’nin çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları da bitti. 1800 metre kare kapalı alan, 12 derslik 3 laboratuvar, iki kütüphane ve bir toplantı salonu olan okul 100 öğrenci kapasiteli olacak ve 2020/2021 öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Öte yandan çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitimlerine devam etmeleri için Sinanpaşa Belediyesi tarafından ilçemizde bulunan tüm okullara el temassız pedallı dezenfektanlar konuldu” dedi. Başkan Karaman, “Sinanpaşa Belediyesi olarak İzmir karayolu üzerindeki ilçe girişine totem yaptırdık. Su hayattır bakışıyla Sinanpaşa Belediyesi Suludere, Kadıkuyusu, Kesikkuyusu, Çeşmekırı ve Gevenni mevkilerine hayvan sahipleri ve çiftçiler için beş adet çeşme yaptırdık” dedi.

SİNANPAŞA DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Belde Belediye Başkanları ve İlçe Başkanı ile birlikte Sinanpaşa Belediyesi ve Beldelerine Doğalgaz verilmesi için müracaat yaptıklarını söyleyerek, “Başta Bakanımız ve Milletvekilimiz Profesör Doktor Veysel Eroğlu ve AK Parti Milletvekilimiz Ali Özkaya olmak üzere, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, EPDK üyesi Fazıl Şenel, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan’ı makamlarında ziyaret ederek başvurumuza desteklerini istedik. Kendileri konuyla yakından ilgileneceklerini belirterek, Sinanpaşa'nın birlik ve beraberliğinin meyvesini alacağını belirttiler. Ayrıca başkanı Erdal Karaman’ın Bir diğer vaadi olan ilçede kurmayı planladığı güneş enerjisi sistemi için OEDAŞ’a yapılan başvuru onaylandı” dedi.

ARAÇ FİLOMUZU GENİŞLETTİK

Kuruçay Göleti için protokol imzalandığını söyleyen Başkan Karaman, “Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğü sınırları içerisinde kalan, Sinanpaşa Kuruçay Göleti'nin günübirlik kullanım alanı, büfe işletmesi ve çevre temizliğinin 5 yıl süre ile yapılması işi, Doğa Koruma ve Milli Parklar, 5. Bölge Müdürlüğü ile Sinanpaşa Belediyesi arasında yapılan sözleşmeyle, Sinanpaşa Belediyesine verildi. İmzalanan sözleşmeyle, ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve doğa ile başbaşa kalabilecekleri bir ortam oluşturmak istiyoruz. Ayrıca araç filomuzun güçlendirilmesi ve yenilenmesi kapsamında 1 adet hidromek marka kepçe, modern bir Cenaze taşıma ve nakil aracı ile 1 adet hizmet aracı aldık” 

MUHTARLARIMIZI DİNLİYORUZ

Belediye Başkanı Erdal Karaman, ilçe sorunlarını daha yakından ha kim olmak için sık sık muhtarları ile bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Karaman, “Göreve geldiğimiz günden beri ortak akıla önem veriyoruz. Sık sık muhtarlarımızla ilçeye yapılacak yatırımlar konusunda görüş alışverişinde bulunuyorum. Mahallelerdeki eksikleri, muhtarlardan dinleyerek gerekli talimatları veriyorum.Sinanpaşa Belediyesi olarak vatandaşların olumsuz koşullardan etkilenmemesi için ilçenin muhtelif yerlerine 5 adet yolcu bekleme durağı yerleştirdik. Milli Parklar Müdürlüğünden alınan 4 adet kamelya, Atatürk İlköğretim Okulu ve 27 Ağustos Ortaöğretim Okulu bahçelerine yerleştirildi. Ayrıca belediyenin önündeki parka da yeni oturma grupları konuldu.Sinanpaşa Belediye Hamamı, belediyemiz tarafından restore edildi” dedi.

 

 

 

 

 

Sinanpaşa Belediyesi Erdal Karaman Milli Parklar Müdürlüğü Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu