Herşey Emirdağ için

Emirdağ İlçesinin genç ve başarılı Belediye Başkanı Serkan Koyuncu göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlattı. Gece gündüz demeden Emirdağ’lı hemşehrileri için çalıştıklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Herşey Emirdağ için” dedi.

Herşey Emirdağ için
Herşey Emirdağ için Admin
Bu içerik 64 kez okundu.

Herşey Emirdağ için

Emirdağ İlçesinin genç ve başarılı Belediye Başkanı Serkan Koyuncu göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlattı. Gece gündüz demeden Emirdağ’lı hemşehrileri için çalıştıklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Herşey Emirdağ için” dedi.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu yoğun bir tempoda çalışmaya devam ediyor. Göreve geldikten sonra bütçe ile ilgili çalışmalarda bulunduğunu söyleyen Başkan Koyuncu, “2020 yılı bütçemiz 50 milyon 150 bin TL olup, yıl sonu itibariyle bu bütçemizin yüzde 78 civarında gerçekleşmesi olacaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bütçe tahminimiz yüzde 80 oranında gerçekleşmiş olacaktır. 2021 yılı bütçemiz 75 milyon TL olmakla birlikte yüzde 50 civarında artışımızla belediyemizin sahada ne kadar çok hizmet ettiği bütçe rakamlarından da görülmektedir. İnşallah 2021 yılı bütçemizinde yüzde 80-90 oranlarında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 2017 bütçesinin 35 milyon TL olduğunu ifade eden Koyuncu; “Bunun 16 milyon 990 bin 418 TL’si, 2018 yılında 39 milyon TL’sinin 33 milyon 127 bin 746 TL’si, 2019 yılında 45 milyon TL’nin 30 milyon 244 bin TL’si,  2020 yılında ise 50 milyon 150 bin TL olan bütçenin 26 milyon 56 bin 310 TL’si gerçekleşti” dedi.

BAŞKAN BORÇLARI AÇIKLADI

Emirdağ Belediyesinin Mali Durumu hakkında da bilgiler veren Başkan Koyuncu, “1 Nisan 2019 tarihli borç durumu Belediye 53 milyon TL, Şirket 15 milyon TL toplam 68 milyon TL’dir. 1 Eylül 2020 tarihinde ise Belediye 18 milyon TL, Şirket 4,5 milyon TL toplam 22,5 milyon TL’dir. Yıllık İller Bankası gelirimiz 15  milyon TL, yıllık yapılan tahsilat 10 milyon TL’dir. 2019 yılı 12 aylık toplam tahsilat 9,5 milyon TL iken, 2019 yılı personel gideri 8 milyon TL, 2020 yılı 8 aylık toplam tahsilat 9,6 milyon TL ve 3 aylık pandemi dönemi tahsilat yapılmamıştır. 2020 yılı personel gideri ise toplam 4,2 milyon TL” diye konuştu.

METRUK BİNALARI YIKIYORUZ

Emirdağ İlçe Merkezinde bulunan Emniyet ve Sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkım çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Başkan Koyuncu, mahallelerimizde “Terk edilmiş yıkılmaya yüz tutmuş, yangın göçme tehlikesi, arz eden binaları olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binalarda yapılan incelemeler ve yine gerekli izinler doğrultusunda yıkımını gerçekleştiriyoruz. İlçemiz Yeni Mahalle, İncirli Mahallesi ve Hürriyet Mahallesinde bulunan 7 adet kamu binalarının ihale yolu ile yıkımı yapılmıştır” dedi. Vatandaşların talebi doğrultusunda Belediye Meclisinden alınan karar ile belediye ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilen toplam 13 metruk bina olduğunu belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “İnkılap Mahallesi, Eski Karcerli Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, İncirli Mahallesi ve Hürriyet Mahallesinde toplam 13 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.  

İkramiyeler peşin ödendi

Göreve geldiği günden bugüne kadar Emirdağ Belediyesi bünyesinde bulunan 7 kadrolu işçi, 2 memur toplamda 9 kişinin emekli olduğunu vurgulayan Başkan Serkan Koyuncu, “Emekli olan arkadaşlarımızın emeklilik ikramiyeleri peşin olarak ödenmiş, ayrıca geçen dönemden ikramiyelerini alamayan ve mahkemelik olan personellerimizin paralarını ödedik. Bu rakam yaklaşık olarak 2,5 milyon TL kadardır. Değineceğim bir başka konuda belediyemizin bu kadar yatırımları arasında personel arkadaşlarımızın özellikle emeklilik dönemlerindeki haklarına elimizden geldiğince korumaya gayret edeceğiz” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI

Horon Yolu ve 15 Temmuz Şehitler Caddesi çalışmaları hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Koyuncu, “Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ile yaptığımız protokol kapsamında İlçemiz 15 Temmuz Caddesi asfalt kaplama çalışması tamamlanmış olup hizmete açılmıştır. Bu arada Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’in şahsında İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Üyemiz Necati Şevik’e yolun yapımlında ve Horan Yolu asfalt protokolünün imzalanmasındaki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ

Başkan Koyuncu, Emirdağ Belediyesine ait Atık Su Arıtma Tesisinin elektriğini karşılayacak 480.00 kw güneş enerji santralinin kurulması için çağrı mektubu alınarak, bağlantı anlaşmasının yapıldığını vurgulayarak, “Atık Su Arıtma Tesisinin kendi arazisine santralin kurulması için ihale aşamasına gelinmiştir. İlçemiz Adaçal Mevkiinde belediyemizin muhtelif elektrik tüketimlerini karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kurulması için çağrı mektubu ve anlaşması yapılmıştır. Bu proje içinde ihale aşamasına geçilmiştir. Önümüzdeki günlerde ilçemiz ve ülke ekonomisine 1,500.00 kw güneş enerjisinden elektrik üretim santralini kazandıracağız” dedi.

AĞAÇLANDIRMA SÜRECEK

Adaçal Mevkisi ağaçlandırma çalışmasına da değinen Koyuncu, “Emirdağ’ın simgesi olan, Emirdağ’ın her yerinden görünen Adaçal Tepesi ülkemize Er ve Erbaş yetiştirmiştir. Adaçal Tepesinin eteklerinde yaptığım ağaçlandırma çalışmalarını devam ettirilerek Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte yeni projemiz kapsamında bu alanı tamamen ağaçlandırarak gelecek nesillere daha yeşil bir Emirdağ bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

EĞİTİME DESTEK SÜRECEK

Eğitim çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “İlçemiz okullarındaki eğitim-öğretimin daha kaliteli ve verimli olması için eğitime tam destek projemiz ile hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi mağdur etmiyoruz. Bu amaçla okullarımızdaki ders araç gereç ihtiyaçları, spor malzeme ve ekipman desteği okul bahçelerimizdeki park ve peyzaj düzenlemeleri, öğrencilerimiz için doğa ve kültür turları, sabah, öğle ve akşam için öğrencilere özel minibüs servisleri yapmaktayız” diye konuştu.

İHTİYAÇLARI GİDERİYORUZ

Başkan Koyuncu sözlerine şöyle devam etti: “Covid-19 kapsamında ilçemiz okullarını ziyaret ederek Okul Müdürlerimiz ile iletişim halinde hijyen malzemeleri, ilaçlama gibi okulun dezenfekte ihtiyaçlarını belirli aralıklarla gidermekteyiz. İlçemizin şuana kadar en büyük eksiklerinden olan Proje Okulu ile ilgili çalışmalar tarafımdan başlatılmış olup, en kısa zamanda onaylanacaktır. Ayrıca ilçemizde bulunan kütüphane eksikliğini gidermek için sınava hazırlanan mezun ve halen eğitim-öğretim programına devam eden öğrencilerimiz için Emirdağ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezini çok yakında aktifleştiriyoruz” dedi.

220 Bin Maske Dağıttık

Koronavirüsle mücadele kapsamında Emirdağ Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalara değinen Başkan Koyuncu, “İlçemizde Covid-19 dönemi ile ilgili başta Kaymakamlık olmak üzere diğer resmi kurumlarla iletişim halinde kalarak tedbirler kapsamında yoğun çalışmalarımızı bugüne kadar getirdik. Özellikle belediyemizin içinde Covid-19 komisyonu oluşturularak her hafta gidişatı yönetmek için toplantılarımızı rutin bir şekilde devam ettirdik. Bu kapsamda 220 bin maske, 9 bin hijyen paketi, günlük 3 öğün 600 kişiye yemek, 6 bin gıda kolisi, 9 bin kolonya ve köy muhtarlarının hepsine maske gibi ürünleri ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

YOLLAR PARKE KAPLANIYOR

Emirdağ’a yapılan kilitli parke yapımı hakkında bilgiler veren Başkan Koyuncu, İlçenin en büyük eksiklerinden olan ve vatandaşların mağduriyetini gidermek için ihtiyaç duyulan alt ve üst yapı çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade etti. Koyuncu çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesine 6 bin 650 metrekare, Çilli Mahallesine 24 bin 934 metrekare, İncili Mahallesine 14 bin 495 metrekare, İnkılap Mahallesine 25 bin 86 metrekare, Eski Kacerli Mahallesine 13 bin 724 metrekare, Hürriyet Mahallesine 12 bin 130 metrekare, Yeni Mahallesine 19 bin 203 metrekare, Yeni Kaçerli Mahallesine 26 bin 739 metrekare ve Yenidoğan mahallesine 17 bin 483 metrekare parke taşı döşendiğini belirtti.

MAĞDURİYETİ GİDERDİK

Kilit parke işlerinin bu yıl sonu itibariyle 278 bin metrekare taşının döşenmiş olacağını vurgulayan Koyuncu, “Devam eden ihale kapsamında ilave olarak 100 bin metrekare işimiz devam etmektedir. Su yapımında ise toplamda yaklaşık 10 bin metre su hattı döşenmiştir. Kanalizasyon yapımında ise yaklaşık 10 bin metre döşenmiştir. Özellikle Çilli Mahallesinde, Yenidoğan Mahallesinde, İnkılap ve İncili Mahallesinde 2000’li yıllardan bu yana hiçbir hizmet gitmemiş o yüzden biz özellikle buralara öncelik verdik. Kilit parke, yol döşeme işini, ilave su şebeke hattı ve kanalizasyon döşeme işlerini yaparak kısa sürede vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderdik. Şunu da ifade etmeliyim ki, İncirli Mahallesinde, TOKİ bölgesinin alt tarafında kot farkından dolayı orada yaşayan vatandaşlarımız fosseptik çukuru kullanmak zorundaydı. Biz bu bölgede çözüm üreterek kanalizasyon hattını döşedik ve 10 güne kadar vatandaşlarımız kanalizasyon hattını kullanacaktır” dedi.

 

Emirdağ İlçesi Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Afyonkarahisar Vali Gökmen Çiçek Başkan Burhanettin Çoban İGM Üyesi Necati Şevik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu