Gelirimiz düştü hizmet düşmedi

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu koronavirüs nedeniyle bazı gelirlerin düştüğünü belirterek, “Bizim gelirimiz düşmüş olabilir ama hizmetimizde herhangi bir düşüş yaşanmadı. Halkımız için en iyisini yapıyoruz” dedi.

Gelirimiz düştü hizmet düşmedi
Gelirimiz düştü hizmet düşmedi Admin
Bu içerik 57 kez okundu.

Gelirimiz düştü hizmet düşmedi

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu koronavirüs nedeniyle bazı gelirlerin düştüğünü belirterek, “Bizim gelirimiz düşmüş olabilir ama hizmetimizde herhangi bir düşüş yaşanmadı. Halkımız için en iyisini yapıyoruz” dedi.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede ki koronavirüs vakaları, yaşanan gelir düşüşü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Koyuncu, “Ortalama vaka sayımız Emirdağ'da onüç ondört kişi arasında. Bizim için çok ama çevre il ve ilçelere baktığımız zaman oldukça düşük. Vaka sayısını sıfırlara çekme hedefindeyiz. Maalesef 21 tane Emirdağ da yaşayan vatandaşımız covid ten dolayı vefat etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle maskeye, mesafeye ve temizliğe, hijyene dikkat etmek gerekiyor. Belediye açısından bakarsak da bizi de ciddi anlamda etkiledi. İller Bankasından gelen gelirlerimiz oldukça düştü. Örnek vermek gerekirse bizim nüfusumuz 19.100. 19.100 e göre gelen ödeneğimiz tabi bazı kesintiler de var. Elimize geçen para maaşımızı karşılamıyor İller Bankasından gelen para bırakın SSK primlerimizi maaşımızı karşılamıyor ama bu durum bizim ağlamamızı sızlamamızı gerektirecek bir durum değil. Bir ticarethane mantığı ile belediyeyi işletmeye çevirmek ve vatandaşlarımıza hizmet etmek gerektiğine inanıyorum. Burada ayrı bir konu var ki Emirdağ'da yaklaşık 150 bin kişinin yaşayabileceği sayıda konutumuz var ama Emirdağ merkezde yaşayan nüfusumuz 19 bin 100. 19 bin 100 e göre ödenek geliyor. Biz 150 bin kişiye göre hizmet yapıyoruz. Dolayısıyla diğer belediyelerinde işleri muhakkak bu dönemde çok zordur ama en zor iş bizim ama elhamdülillah diyorum.Covid in ilk çıktığı günden itibaren bizler Emirdağ özelinde çok ciddi önlemler aldık”

TÜCCARLIK YAPIYORUZ

“Ödemelerinizi nasıl yapıyorsunuz ?” sorusuna cevap veren Başkan Koyuncu, “Tüccarlık yapıyoruz. Ticaret yapıyoruz. Birtane arsamız vardı. Sanayi bölgesinde ki arsanın ederi 200 bin liralık bir arsa önce bu arsayı aldık. Böldük Sanayi parselleri şeklinde ve 30 tane parsel ürettik. Bu 30 parseli de imar durumunu sanayi parseline çevirttik. Her bir parselin eder fiyatı 30 bin lira iken ortalama 130 bin liraya sattık. 20 tanesini sattık. Ortalama 30 tanesi sattığımızı düşünürseniz toplamda 3 milyon 900 bin lira paramız olur. Bu bir ticaret mantığıdır. Olmayan bir araziyi ortaya çıkartıyorsunuz ve bu araziyi de paraya çeviriyoruz. Millete hizmet olayını yaşamak lazım. Koltuğa oturup ta ben Belediye Başkanıyım deyip makam arabasına binip de gezerim mantığında olursa yanlış. Böyle olursa zaten hiçbir şekilde başarılı olma şansınız yok”

YEDEK AKÇEMİZ VAR

Emirdağ Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldıklarını dile getiren Başkan Koyuncu, “Tedbirlerimiz var. Diğer Belediye Başkanlarımıza da tavsiye ediyorum. Yedek bütçe oluşturmalılar daha önce birkaç yerde de bahsettim. İler Bankasından şuana kadar kredi çekmedik ama İller Bankasının banka hesabına para yatırıyoruz. Yazları kazandığımız parayı yatırıp kışları harcamayı düşünüyoruz. Yedek akçe dediğimiz olay bu. Dolayısıyla kış zamanı sıkıştığımız durumda yedek akçemizden kullanıp işimizi hallediyoruz. Rahat bir kış geçiriyoruz”

SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

Mahalli İdareler Seçimleri öncesi vatandaşlara verdiği vaatleri yerine getirmeye devam ettiğini söyleyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Ben seçim öncesi 56 artı 4 proje vaat etmiştim. 4 projeden biriside zaten TOKİ konutları projesiydi şuanda 151 konut kuraya girdi. Muhtemelen yılbaşı zamanı ihalesi yapılacak diye düşünüyoruz. 56 projenin yaklaşık 32 tanesi ya başladı ya bitti. Hemşerilerime dedim ki bu kitapçığı saklayın ve 5 yıl sonra bize hesap sorun ve sakladıkları kitapçıkları 5 yıl sonra önümüze koysunlar” dedi.

GEÇMİŞ DÖNEMİ İKİYE KATLADIK

Dargelirli vatandaşlara arsa ve proje desteği ile ilgili konuşan Başkan Koyuncu, “Arsamızı hazırladık şuanda parselasyon ve imar çalışmaları devam ediyor. İnşallah bir yıla kadarda dağıtımına başlayacağız” dedi. Doğalgaz çalışmalarının ayrıntılarını paylaşan Başkan Koyuncu, “Bizden önceki dönemde şunun tekrar altını çizerek söylüyorum. Doğalgazı getirmek belediyenin görevi değil demiştik ama doğalgazın gelmesine vesile olmak, belediyenin işi. Biz geldiğimizde ilk olarak belediye meclis kararı aldık. Alt yapı katılım payı almayacağız dedik ve sağ olsun 2019 yılında doğalgaz firması Emirdağ da herhangi bir bütçe ayırmamışken yaklaşık olarak 2019 yılında 8,9 kilometre bir mesafeyi Emirdağ’ına yaptılar. Özellikle Karşıyaka Mahallesi ve Yeni Doğan Mahallesi 2020 yılı için konuşayım bu yıl içinde 25 kilometre hat döşüyorlar. Otogarımızın karşısındaki adliyeden sonra bulunan çok katlı konutlarımızın sahipleri lütfen ön abone olun demiştik. Ön abone olmazsanız dedik ki, doğalgaz gelmeyecek.  Doğalgaz firması, adliyeye kadar geldi o söylediğim konutlarda yaklaşık 300 daire var ve bu 300 dairenin sadece 25 tanesi ön abone olmuş. Dolayısıyla doğalgaz firması o tarafa doğalgazı götürmedi. Yani halkımız abone olmazsa doğalgaz firması neden gelsin. Yakın zamanda kalan mahallelere de doğalgaz hattı çekilecek, bizden önceki dönemin iki katı kadar doğalgaz hattı çekildi”

MUHTARLARIMIZ GELİYOR

Yeni belediye binasında muhtarlara yer ayrıldığını dile getiren Başkan Koyuncu, “Muhtarlarımıza biz anahtarlarını teslim ettik. Ofislerin tefrişatını yaptık isimliklerini yazdık ve geri dönüşleri muhtarlarımızın çok güzel. Biz bugüne kadar Belediye'de muhtarlara böyle karşılandığının görmedik diyorlar. Muhtarlarımıza bu mahallelerinde de birer anahtar vereceğiz” dedi. Yeni Hayvan Pazarı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Koyuncu, “Hayvan pazarı ile ilgili kamulaştırma işlemine başladık ve bitirdik ama meclis üyesi arkadaşlarımızdan bir teklif geldi başka bir arazi var. 37 bin 600 metrekare olan bunu satın alalım buraya yapalım dediler. Bize de mantıklı geldi. Şu anda arsa pazarlığı içerisindeyiz eğerki bu arsa olmazsa kamulaştırma yaptığımız yerde hayvan pazarımızı yapmaya önümüzdeki yıl başlıyoruz. Prefabrik yapacağımız için çok kısa hızlı bir şekilde biter” dedi.

Çok güzel proje oldu

Kapalı pazaryeri, Yöresel Ürünler Pazarı ile ilgili konuşan Başkan Koyuncu, “Harika bir proje oldu. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi. İçimize sindi. Emirdağ’ın Uzun Çarşısı ticaretin kalbinin attığı yer. Bu kapalı pazaryerinin yanında uzun çarşının üstünün kapatılmasında eklettik. Yetmedi bunu yaparken hadi dedik yoğurtçularımız üşüyor yoğurtçularımızda bu işin içine katalım dedik ve kapalı bir yoğurt pazarı yapalım. Yetinmedik yöresel ürünler pazarını da bu projenin içine katarak yeni meydanlar oluşturarak işi şuanda çözdük. Proje çalışmalarımızın tamamı bitti. Sadece ufak tefek esnafımızın istekleri var. İnşallah çok az bir süre sonra bunun ihalesine çıkıyoruz. Şuanda görünen 8-9 milyon TL'lik bir proje” dedi. Yedikapı Barajı Mesire ve Tabiat Parkı çalışmasını değerlendiren Koyuncu, “İlçe başkanlığımda başlamış olduğumuz bir projeydi. Şuan da bitirdik. İşletmesi Kemer kaya köyüne verildi çünkü arazi onların arazisi aslında. Osman muhtarımla inşallah bunu çok iyi şekilde işleteceğini söylüyor. Yani güzel bir proje oldu” dedi.

Emirdağ Belediye Başkan Serkan Koyuncu koronavirüs
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu