En iyisi için çalışıyoruz

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede ki eksikleri gidermek halka en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını ve bu kapsamda da araç filolarını sürekli geliştirdiklerini söyledi

En iyisi için çalışıyoruz
En iyisi için çalışıyoruz Admin
Bu içerik 30 kez okundu.

En iyisi için çalışıyoruz

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede ki eksikleri gidermek halka en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını ve bu kapsamda da araç filolarını sürekli geliştirdiklerini söyledi

Emirdağ’ında her mahalleye bir fırın projesi kapsamında 3 mahalleye fırın yapıldığını ve çalışmaların devam edeceğini dile getiren Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Haftanın her günü bu fırınlar yanacak ve ücretsiz hizmet verilecektir. Emirdağ’ında Çilli Mahallesi fırını, Cumhuriyet Mahallesi fırını, İnkılap Mahallesi fırını ile birlikte 2 yeni fırınımız programa alınmış olup bu yıl içinde Menderes Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesine fırın ihtiyacı giderilecektir” dedi.

DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN

Emirdağ Belediyesi olarak vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla araç filosunu genişletmeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Koyuncu, “Bu kapsamda göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 2 adet minibüs-otobüs, 1 adet ford courier, 1 adet doblo, 2 adet hidromek kepçe, 1 adet ford transit kamyonet, 2 adet motosiklet, 1 adet çöp kamyonu, 1 adet vidanjör, 1 adet cenaze nakil aracı, 1 adet araç üstü ilaçlama makinesi borçsuz ve kredisiz olarak temin ettik” diye konuştu.

HEMŞEHRİLERİME YAKIŞACAK

Başkan Koyuncu, “Açıklamış olduğumuz projelerimizin içinde bulunmayan ancak ilçemizde eksikliğini gördüğümüz eski askeriye alanındaki Sosyal Tesis, daha öncesi dönemde Kale olarak adlandırılan yere ilçemize yakışır bütün ailelerin rahatlıkla kullanabileceği restoran ve sosyal alan olarak yapımını tamamladık. Buradaki projemizde önümüzdeki günlerde Diyanet Teşkilatımızdaki köylerde dahil olmak üzere bütün imamlarımıza, ilçe ve köy muhtarlarımızı, öğretmenlerimizi, kamu görevlilerimizi farklı guruplar halinde farklı günlerde davet ederek ilçemizin ve ilimizin genel durumu ile ilgili toplantılar ile bilgilendireceğiz” dedi.

DOĞALGAZDA SIKINTI YOK

“Yayla Suyu Projemiz ile ilgili Yedikapı ve yayladan gelen su ıslah ve tahlil çalışmalarımız tamamlanmıştır” diyen Koyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu doğrultuda Çilli Mahallesine 50 tonluk bir depo yapılmış ve buradan Çevre Yolu kenarı ile İlçemiz merkezine 3-4 bölgeden giriş yaparak çeşmeden yayla suyumuz sürekli olarak akacaktır” ifadelerini kullandı. İlçede gerçekleşen doğalgaz çalışması hakkında da bilgiler veren Koyuncu, “2020 yılında Çilli Mahallesi 103 metre, İncili Mahallesi 7 bin 495 metre, Yeni Mahallesi bin 797 metre, Cumhuriyet Mahallesi bin 414 metre olmak üzere toplamda çelik boru ve yan bağlantılarla birlikte bu yıl 25 kilometre hattımız döşenmiş olacaktır. Burada özellikle belirteyim ki, 2019 yılına kadar konulan kutu sayısı 830 civarında olup, sadece bu yıl 870 adet kutu konulmuştur. Yani 3 yılda yapılan doğalgaz hizmetini biz 1 yılda yapmış bulunmaktayız” diye konuştu.

İHALELER ELEKTRONİK YAPILIYOR

Emirdağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün  ihale işlemleri hakkında genel bilgi veren Başkan Koyuncu, “Toplamda sistemde işlenmiş yapılmış ve yapılacak 18 aktif ihale bulunmaktadır. Yıl sonuna kadar proje aşamasından olan 5 ihale hazırlık çalışması devam etmektedir. Ortalama olarak bir ihalenin projelendirilmesi, yaklaşık maliyet hazırlanması, EKAP’a işlenmesi ve EKAP tarafından ihalenin onaylanması, gazete ilanları yapılması ve ilan bekleme süreleri, ihalenin yapılaması ve itiraz süreci göz önüne alındığından 30 gün ile 45 günlük bir süreçte ihale konusu iş gerçekleşmektedir. Tüm 4734 ihalelerimiz elektronik ihale ile yapılmaktadır. Bu sayede ihale katılımcıları ve belediye olarak ihale masraflarını büyük ölçüde ortadan kaldırmış durumdayız. İhale katılımcıları bulundukları ilden bilgisayarlarının başına geçip belediyemiz ihalelerine katılım sağlamaktadır. Tüm ihale işlemleri elektronik ortamda tekliflerin sistem üzerinden açıp EKAP kontrolünde gerçekleştirilmektedir” dedi.

ÜRETİMİ DESTEKLİYORUZ

Emirdağ İlçesinin büyük ihtiyaçlarından olan ve yıllarca sürekli gündemde olan “Kapalı Pazar Yeri” için proje çalışmalarında çalışmaların da sona gelindiğini ifade eden Başkan Koyuncu, “İlçemizde bulunan sebze pazarı daha verimli ve daha kullanışlı hale getirmek amacıyla içerisinde Zabıta Merkezinin de bulunduğu 3000 metrekare kapalı Pazar alanına dönüştürülecektir. Bu arada proje kapsamında Uzun Çarşı’nın üstünün kapatılmasında çalışmalarımıza dahil edilmiştir. Aynı proje kapsamında yoğurt pazarının bulunduğu alanda yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılacaktır. Geleneksel kültürümüz de esinlenerek oluşturulacak olan yoğurt pazarı ve yöresel ürünler pazarı haftanın her günü faaliyette olacaktır. Üreticilere uygun mekanlar temin edilerek üretim desteklenecek ve Emirdağ’da yapılan üretimin kaliteli hale gelmesi sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

YEMEK DAĞITIMI SÜRÜYOR

Koyuncu, “Emirdağ Belediyesi Aşevimizde, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve yine Belediyemiz tarafından yapılan incelemelerimiz sonucunda belirlenen ihtiyaç sahipleri ile evde yalnız yaşayan engelli bakıma muhtaç ve yaşlılarımız için hayırseverlerimizin ve belediyemiz katkıları ile yüzlerce aileye yemek dağıtımımız yapılmaktadır. Yemeklerimiz 3 öğün olmak üzere hijyen tedbirleri kapsamında hazırlanmakta ve vakumlu özel kaplarda sunulmaktadır.”

VATANDAŞI MAĞDUR ETMEDİK

“Emirdağ Belediyesi Sosyal Market ve Evde Bakım Hizmetlerinin ortak çalışması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı pandemi döneminde mağdur etmeyerek, taleplerini alarak, hazırlıyor ve evlerine kadar teslim ediyoruz” diyen Koyuncu, “Sosyal Marketimizde oluşturulan ürünlerimize temel ihtiyaçlar dışında bulaşık ve çamaşır deterjanından diğer temizlik ürünlerine, diş fırçası ve macunundan kişisel bakım ürünlerine, bebek maması, bebek bezi, tekstil ürünleri olmak üzere birçok ürün gelen talepler üzerine eklenmiştir. Sosyal Markette alınan bu talep ve ihtiyaçlar Evde Bakım Hizmetleri araçlarımızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine kadar bırakılmaktadır. Bu dönemde bizi yalnız bırakmayan hayırsever vatandaşlarımıza bir defa huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Emirdağ Belediyesi Başkan Serkan Koyuncu Fen İşleri Müdürlüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu