Vaatlerimizi yerine getiriyoruz

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan koyuncu ilçe halkının sosyal ve kültürel hayatlarına dokunmak adına da çalışmalar yürüttüklerini belirterek seçim öncesi söz verdiği Hobi Bahçelerini de pandemi sonrası hayata geçireceğini söyledi

Vaatlerimizi yerine getiriyoruz
Vaatlerimizi yerine getiriyoruz Admin
Bu içerik 40 kez okundu.

Vaatlerimizi yerine getiriyoruz

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan koyuncu ilçe halkının sosyal ve kültürel hayatlarına dokunmak adına da çalışmalar yürüttüklerini belirterek seçim öncesi söz verdiği Hobi Bahçelerini de pandemi sonrası hayata geçireceğini söyledi

Mahallelere sağlık merkezi projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Bir tanesini zaten Sayın Bakanımız ve diğer davetlilerimiz İle Yenidoğan Mahallesine açılışını yaptık. Şimdi bir tane daha Eski Kacerli Mahallesine Cemalettin Kavak amcamız arsasını tahsis etti. Şuanda da çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi. Hobi Bahçelerinin yerini ayarladıklarını dile getiren Başkan Koyuncu, “Hobi bahçelerinin yerini ayarladık.  Pandemiden dolayı yapmak istemedik. Çünkü bize maliyeti çok fazla olan bir iş değil hobi bahçeleri yerinde söylemiş olayım Emirdağ bademlik diye tabir ettiğimiz yerde. Yerini ayarladık 100 taneyle başlamak üzere 400 tane sayısına çıkacak şekilde düzenlemesine ayarlamasını yaptık. Pandemi sırasında yaparsak, talep gelmeyeceğini düşündük pandemi sonrasına inşallah bunu da yapacağız”

2 YILDA 66 BİN AĞAÇ

Adaçal ağaçlandırması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Koyuncu, “Geçtiğimiz yıl Emirdağ Menderes Mahallesinde bir çöplük alanımız vardı. Biz işbaşına gelmeden evvel bu çöplük alanına tamamen rehabilite ederekten oraya 11 bin tane ağaç diktik. Seneye çıtayı yükselttik. Bu sene şöyle bir şey yapalım dedik. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde 55 bin ağaç dikelim dedik. Çok müthiş bir rakam. Orman işletme evet dikelim dedi ama bir çırpıda biz bunu dikemeyiz ne yapalım dedik 55 bin ağaç projesine başlayalım. 1 dönem ve 2 dönem yapalım. Kasım ayında birinci etabını dikiyoruz. Nisan ayına kadar ne ikinci etabını tamamlayıp 55 bin ağacımızı toprakla buluşturacağız. İki yılda yaklaşık olarak 66 bin ağaç dikiyoruz”

İLÇE MERKEZİNE YAYLA SUYU

Şehir Merkezine yayla suyu getirdiklerini belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Şehir merkezine yayla suyunu getirdik. 15 Temmuz Caddesi üzerinde Beşir Gazi Camisinin önünde yayla suyumuz şuanda akıyor. Çok ciddi bir çalışma yaptık. 2020 yılının yaklaşık mayıs haziran aylarında başlayan bu suyu önce yayladan toparlayarak rehabilite ederek borularını değiştirerek Emirdağ merkeze kadar getirdik ve Emirdağ Merkezde de 50 tonluk bir depo yaptık. Yayla suyunun analiz sonucu içmeye ve kullanmaya uygun olduğunu gördük. Vatandaşlarımız yayla suyunu gönül rahatlığı ile kullanabilir”

DAHA TEMİZ EMİRDAĞ İÇİN

Yeni kabristanda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Koyuncu, “Yeni kabristan yerimiz hazır. Çalışmalara başladık. Arsa çalışması eğimli bir arazi idi. Arazinin düzenlemesini yaptık. Şuanda istinat duvarlarımız ve çevre duvarlarının da belli bir kısmını yaptık ve geri kalanını yapıyoruz. Yılbaşı itibariyle yeni kabristanımızda açılacak. Şimdiki kabristanımızda yer satamıyoruz çünkü neden kabristanımızda yer kalmadı” Cemevini tamamladıklarını fakat pandemiden dolayı açılış yapamadıklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Cemevimiz şuanda kullanılıyor. Pandemiden dolayı açılış yapmadık. Bahçesine sadece parke taş döşeme işimiz kalmıştı onu da bu ayda bitirerek Zeynel Abidin Cem Evi merkezi Olarak kullanıma sunduk” dedi. Emirdağ ilçesinin her zaman temiz olmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Koyuncu, “İlçemizin temizlik işini belediye olarak biz yapıyoruz. İyi bir Temizlik İşleri Müdürü iyi bir ekip ve gerçekten iyi Bir Temizlik İşleri Şefimiz var”

GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANACAĞIZ

Güneş enerjisinden yararlanacaklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Emirdağ Belediyesi birinci aşamayı bitirdi. Güneş enerji sistemiyle alakalı toplamda bir buçuk megavatlık iki parça olmak üzere bir proje. Her belediyenin tükettiği kadar hak tanıyorlar. Bizim 250 bin TL olmak üzere minimum elektrik sarfiyatımız var. E tabi bu güneş enerjisi sistemini yapmak bizim için elzem şart.  1 buçuk megavat projesini hazırladık.  Bunun yarım megavatı bizim arıtma tesisimiz için. Bir megavatı da Çal mevkiine bademlik mevkiine kuraraktan diğer elektrik ihtiyacımızı karşılamak için. Projeleri hazırlandı ve bağlantı anlaşmasının tamamını bitirdik. Emirdağ Belediyesi bakmıyor. Emirdağ Belediyesi yapıyor. Şuanda ihale aşamasındayız. Bununla alakalı da yakın zamanda inşallah ihaleye çıkıp firmanın Birtanesi alacak ve güneş enerjisi sisteminize kavuşmuş olacağız”

Emirdağ Belediyesi Serkan Koyuncu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu